Dva-tri sata u stanici Lukavac

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Dva-tri sata u stanici Lukavac

Post by Ćiro_bos »

alenzukan wrote:Vrlo lijep i detaljan stanicopis.
Samo mala zamjerka:
Nigdje nema TK-osoblja na izvršenju radnih zadataka, a znamo koliko ti ljudi vrijedno rade.
Prosto je nevjerovatno da, za tri sata bavljenja na reonu stanice, nikoga se nije srelo a da nije saobraćajno osoblje!
Mogla se kafa popiti i kod šefa RJ za TKP Lukavac, zaviriti malo kod blagajničkog osoblja, magacinera i carinskog radnika, itd.
Vidjeti čime oni rukuju. Uzeti otisak staničnog žiga sa aktuelnim datumom, snimiti CIM-tovarni list sa kojim su dopremljeni strani vagoni, zajedno sa žigovima prelaznih stanica na njemu, itd. I to su svjedoci vremena i života a, ako je neko zaboravio, i to je željeznica i to su željezničari.
Da se ne ponašamo kao sindikalci.
Da bi stanicopis bio ne samo lijep, već i kompletan, autentičnan dokument duha vremena i života jedne stanice, mora se i o ovome povesti računa.
Sasvim dobronamjerno i s lijepim pozdravom,
Alenzukan
Da, sve je to željeznica...
Hvala na sugestijama, imaš pravo! Ja sam to pravio, valjda zbog dinamike a i zato što sam i sam tipični saobraćajac na ovakav način. Čini mi se da si ti iz transportne branše pa bi mogao i ti nešto slično napraviti, naravno sa posebnim osvrtom na rad TK osoblja, prelaznih žigova, listica...Na tragu nečega toga je bio moj vagonputopis o onom češkom vagonu uglja za koksovanje. Vjerovatno ću uskoro u Lukavac, pa se vidimo i štošta usnimimo...
Nadam se još mnogim postovima od tebe kolega!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Dva-tri sata u stanici Lukavac

Post by BHzeljeznice »

damir661 wrote:Odlicno Ciro, mogo si da zvrcnes, meni je zelja da ovo vidim. Onda iz DMV- se slabo videlo.
Moram da priznam da nisam bas razumeo kako se gde sta odvaja :oops:
E brate mili isti sam ti...sva je reportaza super,ali da bas u Lukavcu ima ovoliko kolosjeka,odvajanja,skretnica i iskliznica,nisam znao..... ;) ;)
Image
Post Reply