Ljubače-Banovići parnom...

gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Ljubače-Banovići parnom...

Post by gc »

Ćiro opasno ti nas provoza po TK :D
Odlican putopis, smjena lokomotiva, razlicite stanice, pretovar uglja, sve je bilo tu.
Moram priznati da je 33 mnogo elegantnija od Skode i 62, na njima se ipak vide da su industrijske ili manevarske masine.
Vagon im jednostavno ne stoji, sto se u Hercegovini kaze "k'o kenjcu sedlo". :D
Ali super je sto su se turisti vozili sa nekoiko razlicitih masina, ipak su radi toga i dosli.


E sada, jedna fotografija mi se posebno svidila, to je ova gdje lozac/masinovodja Zdravko kuzi svog jarana u daljini. :D
Nekako mi je sjetna, posebno kada je jos receno da se radi o radniku pred penzionisanje. :(

Image




Posto je Milan sa uskotracnog foruma na zeljeznice.net majstor za obradu fotografija u photoshopu, zamolio sam ga da uradi ovo:

Image

Fotografiju je malo obradio da izgleda starija nego sto ustvari jeste.
Kada je moja supruga prvi put vidila mislila je da se radi o fotografiji iz sezdesetih.
Nadam se ce vam se svidjeti :D
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Ljubače-Banovići parnom...

Post by Ćiro_bos »

Nije mi poznato da je Zdravko pred penzionisanje, a slika mi se naravno sviđa...Inače ne djeluje mi sjetno, on je vispren, pun života, a u ovome trenutku je nekoga ugledao, a od sunca ne vidi dobro ko je to...Na slijedećoj slici ga već radosno pozdravlja ruku dižući visoko u zrak...
Parnjače. parnjače...
pozdrav...
Posavina expres
kolska
Posts: 1304
Joined: Sun Oct 04, 2009 9:12 pm
Location: Banaovići

Re: Ljubače-Banovići parnom...

Post by kolska »

Nema još penzije. Nije on tako star.
parnjača-Banovići
Image
Post Reply