Ćirini Englezi u Varešu

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Ćirini Englezi u Varešu

Post by admin »

Povratak na željezničku stanicu, voz je već čekao spreman sa lokomotivom okrenutom u pravcu Sarajeva.

Image

Ostaci željezare koja je nekada bila ponos grada ostaju iza nas.

Image
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Ćirini Englezi u Varešu

Post by admin »

Želeći da napravim još koji snimak putničkog voza na mostu u Pajtov Hanu krećem sa autobusom da bih dočekao voz i fotografisao ga sa ceste.
Od tih fotki ostaju samo pokušaji...

Image
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Ćirini Englezi u Varešu

Post by admin »

Nakon toga slijedi gotovo uporedna vožnja sa vozom, mašinovođa nam je svirao često ali slikati nisam mogao jer se baš i ne vidi dobro kroz šumu.

Konačno na ulasku u Dabravine, odnosno naselje Hodžići i par fotki voza iz autobusa...

Image

Image

Image
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Ćirini Englezi u Varešu

Post by admin »

U Dabravinam istrčajem iz autobusa i uspijevam napraviti jednu fotku ulaska voza u stanicu...

Image
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Ćirini Englezi u Varešu

Post by admin »

Nastavljamo put do Sarajeva, naravno i ja dalje vozom ali taj dio putovanja ostaje nezabilježen...
Ovo je bio neki poluputopis, živim u nadi da će nekada putnički voz doprijeti do Vareša i u redovnoj liniji.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Ćirini Englezi u Varešu

Post by Ćiro_bos »

Ćirini englezi? Ne valjda moji?
Iz putopisa se pak vidi mnogo toga: Nekorištenje pruge, nenaseljenost, pasivnost kompletnog kraja pomenute relacije...ono što je preostalo urušava se samo, skoro kao mjesto gdje bi se mogao snimati film Posljednji skretničar normalnog kolosijeka...Volio bih da je drugačije, ali čini se da vrijeme tamo kao da stoji, zar ne!
Hvala na trudu i što si tamo bio za sve nas. Eto, neću te više prozivati :D !
pozdrav....
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Ćirini Englezi u Varešu

Post by stjepan »

Ćiro_bos zaista ti hvala na ovom lijepom putopisu :lol: ,a budimo koliko toliko pošteni pa se zahvalimo i adminu za trud. :lol: :lol: :lol:
Zna li se kud će sad "Ćirini englezi"(Jarana sam Ćiro nama pozno).

:P :P

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Ćirini Englezi u Varešu

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:Ćiro_bos zaista ti hvala na ovom lijepom putopisu :lol: ,a budimo koliko toliko pošteni pa se zahvalimo i adminu za trud. :lol: :lol: :lol:
Zna li se kud će sad "Ćirini englezi"(Jarana sam Ćiro nama pozno).
:P :P
Pozdrav!
Stjepane ovaj putopis je napravio Admin, možda si se krivo izrazio...pa njemu hvale!
Inače Mr. Jarana je teško ne prepoznati, pravi railfan.
Turisti su poslije Vareša posjetili Mokru Goru u Srbiji i možda još nešto i završili. Bio je to desetodnevni aranžman. Prije BiH su bili i u Sloveniji, vozili se sa parnom 25-026, mislim na Bledu.. Teško da će biti više ovako velikih i popunjenih tura. Ili možda bude uz malo više organizacije?
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Masinac
Posts: 319
Joined: Wed Jul 29, 2009 12:46 pm
Location: Sarajevo

Re: Ćirini Englezi u Varešu

Post by Masinac »

Odlične fotke , a kolko sam mogao da vidim mašinovođa je bio hasić , pa pošto je on svakako rođen " na toj pruzi " mogao je mimo reda vožnje stat na par atraktivnih mjesta gdje se imalo šta uslikat. Ipak sve u svemu , odlično.
Post Reply