Čekati

Post Reply
lovac_na_pruge
Posts: 37
Joined: Tue Jun 23, 2009 11:53 am

Čekati

Post by lovac_na_pruge »

Najteže je i najljepše čekati. Rečenica koju sam čuo preko uha od naših majki, baka....
Dugo vremena ona mi nije ništa značila. Što zbog zaljubljenosti u žurbu, što muškog ega? Za mene značajna je samo za slabe i nemoćne. Za žene.


Image

Image

Image

Image
Last edited by lovac_na_pruge on Wed Dec 30, 2009 5:13 pm, edited 1 time in total.
lovac_na_pruge
Posts: 37
Joined: Tue Jun 23, 2009 11:53 am

Re: Čekati

Post by lovac_na_pruge »

U Rajlovcu, kada je pao prvi i jedini pošteni snijeg ove godine ne samo da sam se sjetio ove rečenice. Vidio sam je.
Sitna i dotjerana starica neupadljivo i sa strane da nikome ne poremeti korake, čekala je. Koga? To samo ona zna? Očito nekoga jako značajnog u njenom životu.
Ni veliki snijeg, ni veliki rajlovački minusi nisu joj smetali.
Nisam ni ja htio. Fotografirao sam je iz koraka. Da joj ne skrenem pogled na nebitno
.
Last edited by lovac_na_pruge on Tue Dec 29, 2009 11:13 pm, edited 1 time in total.
lovac_na_pruge
Posts: 37
Joined: Tue Jun 23, 2009 11:53 am

Re: Čekati

Post by lovac_na_pruge »

Unjoj sam vidio svu staračku žensku ljubav, mudrost i vjeru u siguran dolazak nekoga. Djeteta. Možda djeteta njenog djeteta.

Posvećeno Njoj sa slike, vremenu koje je provela čekajući i dolasku EMV-u 4412 -001 u Rajlovac i svim onima slabima i jakima koji strpljivo čekaju nove vlakove, pruge, lokomotive.


Berislav
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Čekati

Post by stjepan »

Sve su mi lijepe,al' ova zadnja fotka je za antologiju.Pa tudi popratni tekst je pravi.Čestitam.

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Čekati

Post by staner »

Svaka čast fotke su super !!!!Tekstualni dio još ljepši !!!! :-bd
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Čekati

Post by Ćiro_bos »

Hvala Berislavu za mnogo lijep tekst...
Ova ljepotica je zaslužila pažnju koja joj se ukazuje. A može i bolje!
pozdrav....
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Čekati

Post by stjepan »

Pozivam te svemoćne (admina ili nekog od moderatora koji imaju tu moć) da ovu prelijepu temu preseli jedan kat više,ipak je ta lokomotivca u BIH a ne izvan.Bilo bi lijepo kad bi ovaj pjesnički nadahnut tekst vidjeli i na portalu.Moj predlog!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Čekati

Post by staner »

stjepan wrote:Pozivam te svemoćne (admina ili nekog od moderatora koji imaju tu moć) da ovu prelijepu temu preseli jedan kat više,ipak je ta lokomotivca u BIH a ne izvan.Bilo bi lijepo kad bi ovaj pjesnički nadahnut tekst vidjeli i na portalu.Moj predlog!
Potpisujem Stijepane dobar predlog.......... L-)
Post Reply