Kršopis...

643
Posts: 13
Joined: Fri Jun 05, 2009 4:35 pm

Re: Kršopis...

Post by 643 »

Koliko ima vagona kod vas koji su u vlasništvu SŽ i kako se to rješava ?
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Kršopis...

Post by Ćiro_bos »

643 wrote:Koliko ima vagona kod vas koji su u vlasništvu SŽ i kako se to rješava ?
Naravno izuzeci uvijek postoje, ali mislim da kola vlasništvo SŽ-a više nema na ovoj teritoriji, jednostavno zato što su razmijenjena...među prvima je ŽFBH napravila razmjenu vagona sa SŽ, a velika većina ih je jednostavno razmijenjena time da su ostali na teritoriji gdje su se zatekli, dakle vagon za vagon, koji je dobio drugoga vlasnika i oznake. Tu je sa SŽ odmah postignut dogovor. Na fotkama starih vagona oznaka SŽ ili ŽG Ljubljana je jednostavno netačna, jer su vagoni sada vlasništvo ŽFBH, a one za sada ne poduzimaju ništa u svrhu njihove revitalizacije ili kasacije...za sada!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Kršopis...

Post by admin »

Ovom možda i nije mjesto ovdje. Odavno zelim da ga izbliza fotkam a nikako da odem do njega.

Image
revizor
Posts: 50
Joined: Thu Jan 14, 2010 5:14 pm

Re: Kršopis...

Post by revizor »

Ne zelim da se pravim pametan,al ovo je nasa stvarnost,nema se tu sta jadikovat,mozemo samo bit sretni sto imamo bolje i kvalitetnije vagone,ovo sto stoje ovi pa valjda su zavrsili svoj radni vijek.Tacno da bi se trebalo pobrinut za njih al kakva nam je drzava dobro je.. :-bd
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Kršopis...

Post by stjepan »

Pozdrav revizoru i dobro došao na ovaj forum.
Sa tvojom konstatacijom itekako se moramo složiti,pogotovo sa zadnjom rečenicom.Kad se pogledaju fotke naših forumaša,po stanicama se vide nepregledna vrsta vagona-krševa.Neki su svoje odslužili,većina ne ali su skoro dvadesetogodišnjim stojanjem malo koja dobra,para za njihovu revitalizaciju nema ali zato ima za kupovinu novih,umjesto pomagati sebi i svojoj državi oni pomažu jadnu Portugalsku.Šta drugo reći nego
revizor wrote: kakva nam je drzava dobro je..


Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Kršopis...

Post by Ćiro_bos »

revizor wrote:....mozemo samo bit sretni sto imamo bolje i kvalitetnije vagone,ovo sto stoje ovi pa valjda su zavrsili svoj radni vijek.Tacno da bi se trebalo pobrinut za njih al kakva nam je drzava dobro je.. :-bd
Dobrodošlica revizoru!
Ima među ovim vagonima jako puno upotrebljivih...ja se nadam da su zato i izbjegli mnoge sječe koje su se provodile prethodnih godina. Ima tu vagona koji su bili tek izrađeni i u prvoj fabričkoj reviziji ih je zatekao rat. Primjer za to su moderni aluminijski Hbis serije 225 vagoni, iz Vase Miskina, koji su i pored devastiranosti i stajanja u jako dobrom stanju...Ima još takvih primjera.
A za portugalske vagone sam čuo dosta loših komentara o kvaliteti.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Otpravnik 16
Posts: 5
Joined: Mon Jan 04, 2010 10:11 pm

Re: Kršopis...

Post by Otpravnik 16 »

Ćiro_bos wrote:
Otpravnik 16 wrote:Odlicna reportaza o tome kako vagoni trunu a niko o tome niko ne brine.
Hvala kolega i dobrodošao na forum!
Reportaža nije završena jer ću ja obići još nekih mjesta i stanica sa krševima...ima ih. Pozivam i sve druge da ovde daju doprinos i postavljaju fotke deponovanih vagona. Pa bar krševa imamo u izobilju, nažalost!
pozdrav...


Hvala na dobrodoslici,ja samo govorim o tome kako niko ne brine a nasi vagoni(neki ipotpuno novi)takoreci came na sporednim kolosijecima cekajuci bolje dane...pozdrav
Things To Do Today:
1)GET UP
2)SURVIVE
3)GO BECK TO BED
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Kršopis...

Post by staner »

Dragi moji forumaši moram Vam nešto reći povodom ovih vagona!!

U jednom od ovakvih vagona je moj automobil i automobil moga komšije mašinovođe našao utočište kao garaža.Ukoliko Vas interesuju te fotografije starog vagona koji služe kao garaže mogu ih objaviti [-(
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Kršopis...

Post by damir661 »

Pa sta cekas?? :D
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Kršopis...

Post by Ćiro_bos »

staner wrote: U jednom od ovakvih vagona je moj automobil i automobil moga komšije mašinovođe našao utočište kao garaža.Ukoliko Vas interesuju te fotografije starog vagona koji služe kao garaže mogu ih objaviti [-(
Zašto da ne?
I tako imaju neku svrhu. I usput da vidimo vozni park...lični.
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply