Moja prva vožnja ćirom

staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by staner »

Dragi kolega Ćiro-bos !! Zavidim ti na ovim fotografijama i vožnji sa ćirom.Evo koliko imam godina i staža na željeznici takvo iskustvo još nisam doživio a velika mi je želja.Čim prije budem mogao to ću učiniti.Hvala ti na ovim lijepim fotografijama i maksuz pozdrav iz Bihaća !! **==
kolska
Posts: 1304
Joined: Sun Oct 04, 2009 9:12 pm
Location: Banaovići

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by kolska »

Ćiro lijepo si to zabilježio, a da li si tada bio kod mene, ako nisi ne znam zašto Zoran je dolazio.
parnjača-Banovići
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by stjepan »

staner wrote:Dragi kolega Ćiro-bos !! Zavidim ti na ovim fotografijama i vožnji sa ćirom.Evo koliko imam godina i staža na željeznici takvo iskustvo još nisam doživio a velika mi je želja.Čim prije budem mogao to ću učiniti.Hvala ti na ovim lijepim fotografijama i maksuz pozdrav iz Bihaća !! **==
Ja bih do riječi potpisao ovaj post kolege stanera,jedino pozdrav bi bio iz dežele.Kako bilo,drago mi je da tablete za opuštanje mišića,a koje ti ne koristiš, djeluju pa si evo sad našao vremena za ovaj prelijepi putopis. Hvala ti!

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by Ćiro_bos »

U sjenci današnjeg dolaska Talga, ali eto ipak ovaj putopis gazi...
staner wrote:Dragi kolega Ćiro-bos !! Zavidim ti na ovim fotografijama i vožnji sa ćirom.Evo koliko imam godina i staža na željeznici takvo iskustvo još nisam doživio a velika mi je želja.Čim prije budem mogao to ću učiniti.Hvala ti na ovim lijepim fotografijama i maksuz pozdrav iz Bihaća !! **==
Hvala, i za tebe lijep pozdrav sa ove strane monitora. Koliko si vidio kolega Staneru, ovdje u Banovićima su otvoreni za ovakve fešte...I sam kolega kolska te je pozvao, pa se nadam brzom ispunjenju tvojih želja...i nadam se da ću biti prisutan.
stjepan wrote:Ja bih do riječi potpisao ovaj post kolege stanera,jedino pozdrav bi bio iz dežele.Kako bilo,drago mi je da tablete za opuštanje mišića,a koje ti ne koristiš, djeluju pa si evo sad našao vremena za ovaj prelijepi putopis. Hvala ti!
Pozdrav!
Kako vidiš to je bilo u oktobru...A tablete za opuštanje... valjda bi mogle biti kontra efekat na ukrućivanje mišića ~x( , pa sam ih riješio ne koristiti, za svaki slučaj \:D/ ...
I prištedite pohvale, ovo je tek prvi dio. Ima još dvaput ovoliko B-) .
kolska wrote:Ćiro lijepo si to zabilježio, a da li si tada bio kod mene, ako nisi ne znam zašto Zoran je dolazio.
Hvala kolska!
Tada nisam bio kod tebe, nismo se lično poznavali. Možda je Zoran nešto urgirao za moju vožnju na vozu. Uglavnom, vidio sam te naveče kada smo silazili sa voza, pozdravio si se sa Zoranom, a mene je Asim odvezao do Ljubača, gdje sam ostavio svoje auto.
Ima još...puno. Rekao sam da je putopis opširan. Taj dan sam na normalnotračnoj i uskotračnoj napravio 745 snimaka sa jednim parom baterija u aparatu...i tada je bio kraj, a vožnja nije završila :-s
pozdrav...
Posavina expres
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by staner »

Hvala kolegi na pozivu !! Čim prije to bolje :-h
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by Ćiro_bos »

Nastavljamo iz kruga radionice...
Šira slika prostora

Image

Image

Na sredini dva obrtna postolja vagona

Image

Odmah do njih je lok 25-33, očišćena i spremna za G.O.

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by Ćiro_bos »

Malo desno je mađarica 55-99 ispravna i 83-159 koja čeka na G.O.

Image

Nešto slika mađarice 55-99 na koju se računa kao na glavnu lokomotivu za buduće turističke vožnje. Obnovljena je poslije 35 godina stajanja kraj autobusne stanice

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Posavina expres
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by staner »

E pa ćiro dragi ove me fotografije baš oduševljavaju.Moram što prije posjetiti kolegu kolska da i ja malo uživam u ćiricama !! :-bd
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by Ćiro_bos »

Nastavljamo!
Do nje je 83-159, neispravna i čeka glavnu opravku

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Iza nje stoji neispravna jedina uskotračna MIN TMD...i ostaće izgleda neispravna

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Moja prva vožnja ćirom

Post by Ćiro_bos »

I na čelu najdužeg reda neispravnih lok je 720-003. Čeka novi motor.

Image

Image

Iza dizela 3 lok 25-xx na "groblju"

Image

Image
Posavina expres
Post Reply