Reportažica sa ljekarskog

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Reportažica sa ljekarskog

Post by Ćiro_bos »

Danas je određeno da idem na periodični ljekarski pregled u Sarajevo. Svake godine isto: Prvi dio ljekarskog u Tuzli, a onaj drugi, konačni u Sarajevu. Svojevrsna viza za budućnost-opstanak na radnom mjestu koje zahtijeva određenu kategoriju zdravstvene sposobnosti. Polazak je ispred željezničke stanice u Tuzli u 07.00 h, ali...iznajmljenim autobusom.

Moj kolega Hazim i ja smo ustali u 05.30 h, te njegovim autom stigli u Tuzlu oko 06.40 h, prethodno popivši obaveznu jutarnju kafu i kupivši nešto za doručak u autobusu.
Pogled na puste perone stanice Tuzla...koji će biti pusti do dolaska motornjaka iz Doboja u 08.45 h. Ljudi žure na posao. Pada kiša.

Image

U holu stanice nema nikoga. Putnička blagajna sa fotografijama motiva željeznice, rudnika i grada, koji su u to vrijeme bili neraskidivo vezani...a danas opštinari traže da se stanica izmjesti iz grada. Svugdje ista priča. Fotografije su postavljene pri otvaranju ove stanice 1974.g. kada sam ja ovde dolazio u srednju školu. Naviru sjećanja, uspomene...

Image

Pogled na lijevo i vidim turističku agenciju, autobusni prevoznik je iznajmio prostor. Mislim da nas njegov autobus vozi u Sarajevo...dugovi se prebijaju i na ovaj način. Mjesečno obično po dvije-tri ture.

Image

Autobus je stigao tačno u 7 h. Ulazimo i odmah krećemo. Ima nas oko 25. Mašinovođa, otpravnika vozova, skretničara, manevrista, pregledača...a ima bogami i tri šefa stanica.

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Reportažica sa ljekarskog

Post by Ćiro_bos »

U autobusu obavezna tema: Današnja sjednica parlamenta gdje bi nam odobrili kredit za isplatu plata. Sumorna atmosvera i kiša nas prati. Put je trajao 3 h sa jednom pauzom od 20 minuta u odmorištu "Montana". Stižemo u Sarajevo preko Vogošće. U Sarajevu na semaforu. Vidi se zgrada presjedništva i do nje zgrada ŽFBH...

Image

I još jedna . Polazimo.

Image

Ulazimo u zgradu našeg Doma Zdravlja, kao da ćemo ga okupirati! 10.00 h. Tu su nas gledali, pregledali, pitali pitanja tipa: Da li voliš proljeće, da li ti je potreba za seksom veća ili manja ili ista i druga slična pitanja. Odgovor unaprijed znate!

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Reportažica sa ljekarskog

Post by Ćiro_bos »

U 12.00 h sam završio. Psihijatrica je bila veoma zadovoljna mojim i njihovim laganjem i ja dobi pečat-vizu za budućnost. I slijedeću godinu dana mogu obavljati poslove otpravnika vozova. Bio sam ponosan...Ups..ja zaboravio da sam test već popunio.
Admin foruma vozovi.com me čekao u željezničkoj i ja i Hazim smo odmah gore od Doma prešli na prugu, gdje bi drugo.Odmah fotka...Da i ja uslikam to... da prostiš...Sarajevo

Image

I još jedna sa drugog perona, bliže. Da li je tu Talgo?
Ma nema teorije. Da je tu Talgo već bi ga naši izgrafitirali u najmanju ruku, a možda bi ga djeca odnijela i prodala u staro željezo

Image

U željezničkoj stanici sam vidio neke važne ljude, a posebno sam sjedio i nešto malo prezalogajio u restoranu, sa Adminom i neizbježnim Hazimom, koga je naša forumska spika ineteresovala ko i lanjski snijeg. Hrana je plaćena želj. bonovima...da se zna. Ipak sam ja bio na poslu.

Image

Iza stola sam uslikao i aulu stanice Sarajevo Novo. Malo više ljudi nego u Tuzli, ipak je ovo metropola

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Reportažica sa ljekarskog

Post by Ćiro_bos »

Admina je neko hitno pozvao i on je morao na posao...u Rajlovac. Čovjek je izašao na peron i jednostavno stopirao...Naišla je ova Asea i naš se Admin ukrcao u nju

Image

Direktna vožnja za Rajlovac. Ode

Image

Već je skoro vrijeme za polazak autobusa nazad, predviđeno u 14.00 h. Idemo nazad istim putem. Opet slikanje. Ima nešto i sunca

Image

Da malo promijenimo pozu

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Reportažica sa ljekarskog

Post by Ćiro_bos »

I još jedna džidža...ovoga nema kod nas u Tuzli. Nisam mogao odoljeti

Image

Ušli smo u vozobus i krenuli nazad. Jedna slika stanice kroz staklo prozora

Image

I još jedna sa sjenama

Image

I još jedna sa sjenama fotografa koji je pokušao usnimiti 642-183, sa jednim vagonom u blizini Semizovca...Ako ništa, da se vidi koja je to muka fotografska! Trebamo oformiti sindikat...ili više njih...to je aktuelno.

Image

Kad već pomenu sidikat...U vozobusu je bilo glavešina iz 4 sindikata sa tuzlanske željezničke regije. I svi su mobitelima, gotovo u isto vrijeme dobili poruke da je saglasnost na kredit prošao na parlamentu.
Odnekud se oču pjesma i nađe koja litra i rakije, meze. Odmah željezničar veselije gleda ko da je ugledo dobru žensku...osobu
U Tuzlu smo stigli u 16.45 h. Eto bilo je poteško, a sada sleduje mukotrpna borba za pola dnevnice koja nam pripada za ove pohode Sarajevu.
Hvala što ste se vozili sa mnom!
pozdrav....
Posavina expres
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Reportažica sa ljekarskog

Post by staner »

Svaka čast ćiro na ovoj reportažici.Uskoro ,mislim čak iduće sedmice i ja moram tvojim stopama put Sarajeva na ljekarski pregled kao i ti.Napraviću i ja malu reportažicu a ova tvoja je predobra. :-bd

I zadnja vijest ti je najbolja i najfriškija.Svaka čast Ćiro :ymparty:
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Reportažica sa ljekarskog

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote: ...Stižemo u Sarajevo preko Vogošće...
Što ne okide jednu,dvije u Vogošći... X(
Već sam (kao i obično pogrešno) mislio da su dobri putopisi tvoja prošlost.Drago mi je da griješim :-bd
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Reportažica sa ljekarskog

Post by Ćiro_bos »

staner wrote:Svaka čast ćiro na ovoj reportažici.Uskoro ,mislim čak iduće sedmice i ja moram tvojim stopama put Sarajeva na ljekarski pregled kao i ti.Napraviću i ja malu reportažicu a ova tvoja je predobra. :-bd
Hvala kolega Staner, željno očekujem i tvoje putovanje i njegovo oslikavanje. Nadam se da će do tada biti isplate i da ljudi neće biti nervozni zbog škljocanja fotografskog aparata...razlog zbog kojeg nisam napravio sto i jednu sa ovoga putovanja.
pozdrav...
stjepan wrote:
Ćiro_bos wrote: ...Stižemo u Sarajevo preko Vogošće...
Što ne okide jednu,dvije u Vogošći... X(
Već sam (kao i obično pogrešno) mislio da su dobri putopisi tvoja prošlost.Drago mi je da griješim :-bd
Pozdrav!
Preko Vogošće smo išli jer su bili neki radovi na petlji...obično idemo preko Rajlovca. A sliko nisam jer je u Vogošći vrijeme bilo tmurno, kišilo, ništa kako treba.
A moji putopisi...bit će toga, ja se tek uhodavam. Smatram se čovjekom u najboljim godinama (za infarkt). A pročitao si i da osnivam sindikat putopisaca. Od članarine se neće moći živjeti, ali ipak je zadovoljstvo što bi svaki član imao neku funkciju u sindikatu :)) :)) :))
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Reportažica sa ljekarskog

Post by damir661 »

Tu su nas gledali, pregledali, pitali pitanja tipa: Da li voliš proljeće, da li ti je potreba za seksom veća ili manja ili ista i druga slična pitanja. Odgovor unaprijed znate!
Mene su jednom ispitivali mnogo srdacnije, pitali su me da li sam ozenjen :D :ymsmug: 8-} .

Ciro sta bibilo da si reko NE?? :D
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Reportažica sa ljekarskog

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:
Tu su nas gledali, pregledali, pitali pitanja tipa: Da li voliš proljeće, da li ti je potreba za seksom veća ili manja ili ista i druga slična pitanja. Odgovor unaprijed znate!
Mene su jednom ispitivali mnogo srdacnije, pitali su me da li sam ozenjen :D :ymsmug: 8-} .

Ciro sta bi bilo da si reko NE?? :D
Pao bi na libido ispitu!
To se ne priznaje, nikada. A i tebe nisu džaba pitali jesi li oženjen...
Valjda vide da ti fali malo mirnijeg života i redovitog konzumiranja bračnih dužnosti :-t
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply