Reportažica sa ljekarskog br.2

staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by staner »

Kako izusti moj kolega Ćiro_bos dođe i taj dan uzimanja vize za budućnost !!

Krenuo i ja da produžim svoju vizu u Sarajevu.Na put sam kernuo dana 08.03.2010 godine vozom 397 iz Bosanskog Novog.Moja dvojica kolega su putovali autobusom , što ja mrzim te sam odlučio na svoj vozićak:

"Zamislite ovu situaciju,prije par dana kritikujem ja jednog našeg kolegu sa foruma kako je mlad i ne smije mu se dešavati da neke stvari zaboravlja a gle mene sjedam u voz 397 u Bosanskom Novom bez vozne isprave.Zamislite to zaboravio Nalog za službeno putovanje hm !

Ide prva fotkica ulaza voza 397 u stanicu Bosanski Novi "strogo redovan"(Zlayo Zg)vozovi u daljini :
Image
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by staner »

Slijedeća destinacija stanica Prijedor i problemi po meni .Ulazi kondukter i traži karte ja mu objašnjavam situaciju i čovjek mi gleda kroz prste.Kaže :"Kolege smo ok ".Kondukter Željeznice Repubilke Srpske.Svaka čast za kolegu :-bd

Prijedor tmuran i sumoran sa malo putnika
Image
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by staner »

Idemo sad redom par fotografija stanica do Sarajeva s tim da Vas napominjem smijena konduktera je još bila u Banja Luci i Doboju .Zamislite moje patnje koje su bile da se "prošvercam" ali uspio sam.Hvala kolegama kondukterima obje željeznice !

Stanica Banja Luka
Image

Kao što se vidi na satu voz zakašnjen 10 minuta redovit dolazak u 13 sati i 10 minuta
Image

Doboj i završetak putovanja kroz Republiku Srpsku i nastavak kroz Federaciju BiH,takođe smjena osoblja i lokomotiva !
Image
:-bd Sve proteklo ok !!
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by staner »

Prva veća destinacija na pruzi Željeznica FBiH stanica Zenica.Čini mi se malo više putnika nego u stanicama koje sam prošao !
Image
Image

E sad svečani ulazak u stanicu Sarajevo .Fotografija lošija zbog noćnog snimanja ,razlog nije bila plata za novi fotić !

Hm kako li je ovo fotografisano ? Rekoh ja Vama biće iznenađenja !! :-bd
Image

Ovo mi je palo u oči na prvi pogled "Toranj Avaza sa kojeg se vide cjelokupne Željeznice FBiH " neko reče a ne ja !
Image

:-h :-h :-h
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by staner »

Drage moje kolege bio je to prvi dio moje reportažice.Drugi dio slijedi i mnogo je interesantniji od prvog dijela.

Iznenađenja slijede i neke nove interesantne fotografije !!

Pozdrav za kolege forumaše sa Unske pruge !! :-? :-?
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by Ćiro_bos »

Dobrodošao u klub...fotografa, putopisaca koji muku muče da naprave snimak iza zatvorenog prozora, jer se neko dosjetio da na vagone i autobuse ne ugrađuje klasične prozore koji se mogu otvarati. Zato podržavam svoju sopstvenu ideju da osnujemo strukovni sindikat (uh, koja ružna riječ :-? ), onda bolje udruženje...
Hvala kolega Staner što si nam pokazao šta se dešavalo na putu do Sarajeva. Bilo je ko slalom između konduktera :)) :)) .
Može pitanje? Ja mislim da putni nalog ŽFBH ne važi za vozove na teritoriji ŽRS-a. Mislim da ni režijska povlastica nije ista, nego puno manja. Ako je to tako, dobro si i prošao, a držim ti fige za povratak x_x ...
pozdrav...
Posavina expres
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by staner »

Tačno je kolega Ćiro da nalog i režijska ne vrede ali pošto su kolege iz ŽRS-a ljubazni prebrodi se i to i progleda kroz prste.

U nastavku reportažice snalaženje u povratku heheheh :))
dobra ti je ona slslom prava riječ
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by staner »

Dan drugi u Sarajevu 09.03.2010 godine !

Viza za budućnost je uzeta i sad sam miran jednu godinu.Ćiro prijatelju moj uspijeli smo i ako su nam požutjeli rodni listovi.
Poslije zavrešenog pregleda u slobodno vrijeme sam sačinio nekoliko interesantni fotografija u našoj metropoli koje su vrlo zanimljive.Kao prvu fotkicu Vam prikazujem najmanji automobil na ovim prostorima.Zamislite parkiran ispred Zemaljskog muzeja u Sarajevu.Nisam uspio saznati ko je vlasnik pomenutog autića.

Karakteristike autića:v mah 80km/h.sjedište za dvoje,nije registrovan i mogu ga podići dva čovjeka.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by staner »

Krećući se prema željezničkoj stanici nisam mogao odoljeti grdosiji koja upada u oči.Simbol željeznica Avazov toranj !
Image
Image

Sretoh takođe i ove ljude na putu do stanice.Pitam ih šta oni to rade gazda kaže reklama Lutrije BiH.Koliko zarađujete za nosanje tih reklama kažu 20 km za jedan krug od Muzeja do Baščaršije i nazad a dnevno prođu tu rutu dva puta.He dobra dnevnica bolja nego u nas željezničara.
Image
Image
Image
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Reportažica sa ljekarskog br.2

Post by staner »

E drage moje kolege šećer ćemo ostaviti za kraj.Zbivanja na željezničkoj stanici kao i susreti sa meni dragim ljudima kao i snimanje ekskluzivnih fotografija vidjet ćete u narednim postovima .

Živjeli :-h
Post Reply