Sarajevo-Bradina-Ovčari

User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by damir661 »

Ovo su zaista nekadašnji blokovski signali koji danas nisu u funkciji. Poslije ovog signala u smjeru Hadžića, ca. 1,2 KM nalazi se još jedan par ovakvih signala pri ćemu onaj u smjeru Hadžića služi kao predsignal glavnom signalu stanice Hadžići (ima i predsignalna opomena). Da li je u pitanju samo improvizacija to neznam, ali kao laik bi zaključio da jeste s obzirom da je signal u neposrednoj blizini (u smjeru Sarajeva) van funkcije. Pokušaću da ovo uslikam ćim mi se ukaže prilika
Predsignalna opomenica se postavlja uvek pored posebnih predsignala, kao i pored prvih prostornih signala ispred ulanih signala stanice ili zastitnog signala rasputnice, to je ne bi trebalo biti improvizacija, ovaj poslednji deo nisam bas razumeo
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Ćiro_bos »

Hvala još jednom Bo Bo, za izvrsnu reportažu i da kažem da je i meni žao što nisam učestvovao u ekspediciji...
Ima i nazovi primjedba...
U par navrata se stanje pruge opisuje kao haotično, opasno za putovanje i rad, skoro u nekakvom tonu da je tu prugu potrebno i zatvoriti za saobraćaj jer je takva...
Bez obzira što je tehničko-tehnološka disciplina u preduzeću ozbiljno narušena, moram reći da određeni ljudi, ljudi koji su zaduženi za održavanje pruge i ostalih objekata na pruzi moraju stati iza svakog lošeg mjesta na pruzi, moraju dati svoj potpis da voz prođe ili ne preko određenog lošeg mjesta, što ih i krivično obavezuje.
Mnogi vozoljubitelji, forumaši i obični putnici, pa i ja žele da se voze ovom dionicom, da je slikaju, uživaju. Da li je došlo vrijeme da putnik ne bi trebao ući u voz jer je opasno voziti se? Džaba nam onda i Talgo i Niskopodni, svi vozovi na ovome svijetu...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Bo Bo »

Ćiro_bos wrote:Ima i nazovi primjedba...
U par navrata se stanje pruge opisuje kao haotično, opasno za putovanje i rad, skoro u nekakvom tonu da je tu prugu potrebno i zatvoriti za saobraćaj jer je takva...
Sve kritike su uvijek jako dobro došle i prihvatam ih. Moj cilj prvenstveno je bio iznijeti situaciju onakva kakva je na terenu, bez šminkanja. Ima dosta kritike u mom putopisu, ali svakako sam naveo i neke pozitivne strane, da se krnulo u sanaciju, pojednih problema. Materijal je dopremljen, kao i mehanizacija, ljudi na terenu rade.

Ovo takođe nisam napomenuo, da su krenuli radovi na saniranju klizišta na Bradini. Tim stručnjaka sa građevinskog fakulteta iz Sarajeva je izlazio na teren, vršena su bušenja i ispitivanje tla. Prema nekim izvorima, idejni projekat rješenja ovog problema trebao bi ugledati uskoro svjetlo dana.

Nadalje slažem se u potpunosti sa svim što ste napisali i potpisujem isto, ali uvjek treba težiti boljem.

Veliki pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Bo Bo »

Ćiro_bos wrote:Mnogi vozoljubitelji, forumaši i obični putnici, pa i ja žele da se voze ovom dionicom, da je slikaju, uživaju.
Pošto sam u prošlom postu zaboravio. Ova dionica mami uzdahe, Eli sam putem telefona, nakon posjete rekao da sam baterije napunio za narednih 10-15 dana i da odavno nešto ljepše nisam vidjeo, našto se on počeo smijati.

Ja bih svakako pozvao sve one railfan-ove koji nisu propješačili ovom relacijom da to što prije odrade uistinu ima se puno toga vidjeti.

Pozzz Bo Bo ;) .
Image
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by 68847 »

Bo Bo wrote:Ja bih svakako pozvao sve one railfan-ove koji nisu propješačili ovom relacijom da to što prije odrade...
Obavio, tamo negdje, sedamdesetih godina.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
Post Reply