Sarajevo-Bradina-Ovčari

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Bo Bo »

Još nekoliko slika iz stanice Raštelica, prije nego li voz nastavi putovanje prema Bradini. Međutim na prvom zavoju iz stanice nastalo je klizište, voda je došla do trećeg kolocijeka pomenute stanice. Ali ima nešto jako pozitivno i dobro, stigao je tucanik, mreže i utezi, drenažne cijevi za saniranje. Ovo nisam imao priliku slikati, ali treba naglasiti da se ipak nešto radi, nije za velike pohvali ali neka ...


Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Bo Bo »

Prije ulaska u Bradinu je tunel strave i užasa, voz ide 10 km/h, bolje rečeno puzi ko dijete, vagoni se cucaju tamo vamo, a na sastavima se čuje odapinjanje šina, prava avantura. Ja se iskreno nadam da će neko nešto poduzeti da se ovo sanira.

Stižemu u stanicu Bradinu tu me je dočekao naš forumaš i prijatelj Osmica, pa smo se i zvanično upoznali. Ja sam mu prenio pozdrave i selame od onih koji su me za to zadužili. Nastavili smo put prema stanici Grad.
Image

Nedaleko od stanice Bradina je klizište koje je nastalo ove zime. Osigurano je kućicom, koja nema nikakve humane uslove za normalan rad. Čujem čak ni struju nisu dobili još. Sad ću nešto napisati, pa će mi pojedine kolege i prijatelji otpravnici zamjeriti.

Lahko je i lijepo biti otpravnik u Sarajevu, Hadžićima, Blažuju itd., kad se u toplome i suhome, ovdje valja biti heroj i predeverati noć.

Takođe ne bih bio u koži mašinovođa koji ovdje izvlače vozove teške i preko hiljadu tona i kockaju se hoće li inprovizacija od pruge izdržati.

Najposlije stižemo u stanicu Grad odakle nastaljamo pješice prema Ovčarima.
Image

Image

Image

Image
Image
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by ela »

BoBo,gdje su slike od Bradine do Grada,tunel br.16 i propadanje pruge,slike padokaza,a i slike sa roštilja?
Pozdrav iz Mostara
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Bo Bo »

ela wrote:BoBo,gdje su slike od Bradine do Grada,tunel br.16 i propadanje pruge,slike padokaza,a i slike sa roštilja?
Preko roštilja sam prešao 2 puta i gledao, ali da smo išli pješice od Bradine do Ovčara bilo bi druže sigurno.
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Bo Bo »

Od stanice Grad do Ovčara, Osmica i ja smo prohodali i slikali. Atmosfera je bila jako ugodna i prošla uz dosta priče, pitanja sa moje strane dok smo putovali prošla su 2 voza brzi za Sarajevo i teretni za Čapljinu.

Sve vrijeme nas je pratila lagana kiša sumaglica se premještala od tunela do tunela.
Image

Image

Image

Image
Image
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by ela »

Gledam slike jutra poslije moje burne noći,noćas smo ovuda vozili jedan od 1158 t sa dvije 441-900,bilo je muke sa roštilja pa do tunela br.16
Pozdrav iz Mostara
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Bo Bo »

Ćiro_bos wrote:Samo napred Bo Bo. Dobrodošao u klub!
Lijepo je i poučno to što radiš...sa zanimanjem pratim putopis.
Lijepo se uistinu stupasiti u ovako društvo, danas smo Vas u nekoliko navrata spominjali. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote:
Ćiro_bos wrote:Samo napred Bo Bo. Dobrodošao u klub!
Lijepo je i poučno to što radiš...sa zanimanjem pratim putopis.
Lijepo se uistinu stupasiti u ovako društvo, danas smo te u nekoliko navrata spominjali. Pozdrav Bo Bo ;) .
Napredak je vidan! U ovom postu prvi puta da me nisi persirao, otkako se znamo \:D/ . Jesi li vidio koja je to blagodat biti članom kluba...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by stjepan »

Ovo mi je jedna od najdražih tema i svakako odmah na početku treba istaći sve pohvale autoru ovog putpisa.Bravo! ^:)^
Usput jedno pitanje ;) Bo Bo kako znaš da je ovo bio predsignal ili ti to ljepše zvuči :)) :
http://i735.photobucket.com/albums/ww35 ... G_2320.jpg
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Sarajevo-Bradina-Ovčari

Post by Bo Bo »

Ćiro_bos wrote:Napredak je vidan! U ovom postu prvi puta da me nisi persirao, otkako se znamo . Jesi li vidio koja je to blagodat biti članom kluba...
pozdrav...
Hehe sad mi valja ovaj post ispraviti gore da bude persiranje =)) .
stjepan wrote:Bo Bo kako znaš da je ovo bio predsignal ili ti to ljepše zvuči
Super mi zvuči, pa zato, a drugo ovaj signal je negdje malo dalje od Binježeva, mijesto ped Hadžiće, pa po toj logici sam išao. Malo niže s druge strane sam vidio još jedan signal iz kontra smijera. U pravcu Hadžića, još samo na ulazu u stanicu ima signal, eto to je bila moja logika možda i pogrešna, ali kao što znate ja nisam zaposlen na željeznici iako sam neki dan dobio pp pa me pitaju jesam li mašinovođa.
Image
Post Reply