Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

Kada je zvanično bilo objavljeno da će proslava godišnjice ovog lepog foruma biti organizovana u vidu posete Banovićima, parnim lepoticama, vožnjom uskotračnoj pruzi RMU Banovići, čvrsto bio odlučio da se kako znam i umem pojavim na ovom skupu, gde bih se bolje upoznao sa ostalim forumašima, prirodnim lepotama ovog kraja i sl.

Dan ranije sam stigao u Bijeljinu gde sam noćio, a zatim rano ujutru kreuo put Tuzle gde sam se trebao nači sa Ćirom. Čim sam se probudio, usledilo je neprijatno iznenadjenje u vidu loših vremeskih prilika, kiša je padala, oblačno vreme, sve sivo :(( . Ovo vreme me nije pokolebalo i krećem put Tuzle gde stižem oko 7h izjutra.

Čekajuči Ćiru, malo sam se promuvao po gradu, u želji za osveženjem i smirivanjem živaca zbog vremenskih (ne)prilika, tako da su ispred Željezničke stanice u Tuzli i Podružnice ŽFBH pale prve slike.

Image

Škoda 25-26 ispred Područne uprave ŽFBH
Image

Oko 8.30h (strogo na vreme) se nalazim s Ćirom, gde smo otišli na doručak, a zetim se konačno uputili prema Banovićima
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

Stižemo u stanicu Banovići (ŽFBH), neki forumaši su več stigli, smeštamo se u kancelariju Šefa stanice, gde se upoznajemo sa svima. Ela, Doktor i ekipa iz Mostara su več stigli, kasnije nam se pridružuju Admin, 3xIgor, dkw, i verovali ili ne dve osobe suprotnog pola B-), i naravno da ne zaboravimo naš domaćin Kolska (Dževad), izvnjavam se ako sam nekog zaboravio.
Pošto se ekipa već bila prikupila, znak za izlazak na teren je bilo brundanje 661-306, koja je dovuklla prazna kola na utovar ćumura za TE Tuzla. Ekipa polako vadi svoje igračke i kreće na "posao" tj. na besomučno škljocanje, uprkos katastrofalnim uslovima za slikanje (tako da se unapred izvninjavam za kvalitet slika).

Pošto je dovezla prazna kola na utovar, 306 se obrće i uzima tovareni voz za TE Tuzla, društvo joj pravi još jedna zelena lok 732-195, manevarske signale daje otpravnik vozova
Image
Image
Image

732-195 se isto tako motala tamo vamo
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

Penjemo se peške prema stanici Baniovići-separacija, kroz kišu, blato, koristim osvaki trenutak za slikanje.
Par slika stanice Banovići ŽFBH
Image
Image

Pogled prema Bos.Poljani
Image
Image
Image

Kraj pruge normalnog koloseka
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

Kada smo se popeli susrećemo se sa kolosekom 760mm, kao i pratećom infastrukturom sa istovar, odnosno pretovar uglja iz vagona uskog koloseka u vagone normalnog koloseka.
Image
Image

Vagoni 760mm za prevoz uglja
Image
Image

Ostali vagoni 760mm
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

Image

Jos malo vagona 760mm
Image

Vodonapojnik
Image

Dizelka 720-003 pozira
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

Poziraju takodje i 740-107 i 113, jedine dizel-lokomotive JŽ za potrebe redovnog saobraćaja na uskotračnim prugama

740-107
Image
Image
Image
Image

740-113
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

I konačno parne lepotice, motale su se 55-19 koja nas je vukla svo vreme, kao i Škoda 25-30, nažalost nismo imali prilike da vidimo 83-158
Image

55-19 i naš vozić
Image
Image

Škoda 25-30 slika je bljak, zbog vremena :(( X( :-l
Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

Krećemo polako prema stanici Grivice, zbog loših vremenskih prilika slikanje iz voza je nemoguće
Image
Image
Image

Ostavljamo iza sebe stanicu Banovići-separacija

Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

Na putnom prelazu u samom mestu Banovići pravimo drugi fotostop, u vidu simulacije prolaska voza preko pp, prvi fotostop je bio malo posle samog polaska, u vidu izlaska voza iz useka tj krivine.
Image
Image
Image

Garnitura se vraća u rikverc kako bi uzela zalet, vozoljubitelji zaposedaju svoja mesta.
Image

Zvono na uredjaju putnog prelaza, obaveštava učesnike drumskog saobraćaja da nailazi voz, automobili staju, narod se polako prikuplja.
Image
Last edited by damir661 on Sun Jun 06, 2010 5:32 pm, edited 2 times in total.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

... pa ko voli neka izvoli... :D
Image

Ja sam se opredelio sa video snimak, te su slike prolaska voza izostale. Potom se u Banovići'jugu vraćamo u voz i nastavljamo prema Grivicama.
Image

Nastavljamo dalje, parkirana 25 čeka bolje dane
Image
Image
Post Reply