Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

User avatar
Stanley
Posts: 25
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:57 pm
Location: Zagreb

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by Stanley »

Za oko nam je zapelo golemo postrojenje, gore pruga uskog i dolje normalnog kolosjeka, a riječ je o pogonu za separaciju ugljena.
U razgovoru s nadležnima dobili smo dopuštenje da obiđemo i snimimo ovaj, nama najzanimljiviji, dio kolodvora. Snimke govore sâme za sebe:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

(Uskoro završetak)
Para je zakon!
User avatar
Stanley
Posts: 25
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:57 pm
Location: Zagreb

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by Stanley »

Ugljen iz separacije ide u vagone normalnog kolosjeka:

Image

Došlo je vrijeme povratka.
S obzirom na ljepše vremenske prilike i manju gužvu na cestama, u Vinkovce smo stigli na vrijeme da se osvježimo u kafiću nedaleko kolodvora:

Image

Toma pregledava svoje današnje uratke:

Image

Dečki, jesam umoran, al baš mi je pasalo:

Image

Nakon pozdrava s Lukom (hvala mu na društvu i cestovnom prijevozu) zagrebački dio ekipe vratio se brzim vlakom 412.
Koji je već u dolazu kasnio oko 25 minuta, a do Zagreba je nakupio preko 40 minuta:

Image

Putovanje u Zagreb, unatoč kašnjenju, obilato mi je skratilo slušanje zanimljivih priča željezničkih službenika okupljenih oko Vjekoslava. Svaka čast društvu iz HŽ-a, puno toga zanimljivog sam saznao, a usput se i dobro nasmijao.
Eto, toliko od moje strane o banovićkom Ćiri i općenito o jednom zanimljivom putovanju. Ispričavam se ako sam bio preopširan, no railfanovskih slika i doživljaja nikad dosta.
Pozdrav svima iz Zagreba.
Para je zakon!
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by Bo Bo »

Prije svega kolega Stanley, zaželio bih Vam toplu dobrodošlicu na forum i da se što ugodnije osjećate. Putopis je uistinu pravi railfan-ovski, pun emocija i lijepih doživljaja. Iskreno mi je žao ,što niste uspjeli sastati se sa ostalim forumašima i railfan-ovima, ali bude još prilika.

Srdačan pozdrav Bo Bo :) .
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by Ćiro_bos »

Hvala kolegi na lijepom putopisu i dolasku u naš mali uskotračni raj!Mislim da se isplatilo.
Vi ste me pokušali dozvati i na mom mobitelu su bila dva, tri poziva, ali ih nisam registrovao u onoj buci i galami u vozu...Jako mi je žao što se nismo susreli, ali mislim da će biti još prilike, dok smo mi živi i zdravi i dok vozovi tutnje ovim prugama.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by admin »

Također i ja želim dobrodošlicu na ovaj forum i žao mi je što se nismo sreli u Banovićima, ali nadam se da ćemo imati priliku da se sretnemo nekom drugom prilikom i družimo.
User avatar
Stanley
Posts: 25
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:57 pm
Location: Zagreb

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by Stanley »

Momci, hvala vam svima na lijepim riječima dobrodošlice. Drago mi je da vam se svidio moj prilog ovoj temi.
Bo Bo wrote:zaželio bih Vam toplu dobrodošlicu na forum i da se što ugodnije osjećate
Oslovljavati stariju osobu s ''Vi'' znak je dobrog kućnog odgoja, ali među nama forumašima i ljubiteljima željeznice nije potrebno.
Para je zakon!
User avatar
Stanley
Posts: 25
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:57 pm
Location: Zagreb

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by Stanley »

Slobodan sam dodati i izbor fotografija koje je snimio Vjekoslav, naravno uz njegovu prethodnu suglasnost.
Vjekoslav je imao priliku snimiti, između ostalog, ono što mi iz lokomotive nismo mogli. Naime, na više mjesta vlak je stao, iskrcao putnike, odvezao se unatrag i zatim krenuo naprijed da bi ga turisti mogli ''napasti'' svojim kamerama.
Najprije dvije sa sačekuše, riječ je o vlaku koji sam ja uhvatio kroz prozor automobila:

Image

Image

U kolodvoru Banovići-uskotračna:

Image

Image

Image

I evo turističkog vlaka u vožnji. Ona dvojica koja se naziru kroz prozor lokomotive smo Luka i ja:

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Stanley on Tue Jun 08, 2010 9:42 pm, edited 1 time in total.
Para je zakon!
User avatar
Stanley
Posts: 25
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:57 pm
Location: Zagreb

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by Stanley »

Fotke koje je snimio Vjekoslav, drugi dio:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ovdje, nažalost, silazimo:

Image
Para je zakon!
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by damir661 »

Ja sevec bio uplasio da cu biti jedini koji ce podeliti slike sa ovog lepog izleta na forum, ali vidim da sam se prevario. :D B-)
Puno pozdrava za Stanka i Tomu i Vjekoslava, zao mi je sto je ovako ispalo, nikako da se nadjemo vec duze vreme.
Slike su odlicne, cak vas je i vreme bolje posluzilo nego nas.
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Godišnjica foruma u Banovićima - putopis

Post by 68847 »

Stanley wrote:Oslovljavati stariju osobu s ''Vi'' znak je dobrog kućnog odgoja, ali među nama forumašima i ljubiteljima željeznice nije potrebno.
Ukopa me.
Sad ce i mene da uture u stare osobe :)

Dobrodoslica je podrazumljiva.
PS. Da se uvedu gace na stapu kao znak raspoznavanja i pogamalo u laksem lociranju forumasa :-?
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
Post Reply