Šećer expres

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Šećer expres

Post by Ćiro_bos »

Subota ujutro...
Mislio sam poraniti u 4.00 ići brati gljive iza tunela...pa sezona je, a mogao bih kod tunela uslikati 45100 i lokal, koji tada trebaju da saobraćaju.
Ali avaj, nisam ustao ni do 7 sati. Dva tuzlaka popijena prethodno veče kraj jezera i mojih baatića su uzela svoj danak :D .
Razočaran, jer uvijek ostvarim svoje naume, počinjem smišljati rezervni plan. Gljive su ostale u drugom planu. Raspitam se, saznam da taj dan ide jedan sa šećerom, sa lijepom homogenom garniturom...za slikanje...i krenem. Nešto prije podne autom odem do Bos. Poljane misleći da ću šećerka snimiti sa nadvožnjaka u st. Bos.Poljana.Ali sa nadvožnjaka uslikam samo ovoga motornjaka 813, koji je imao slobodno za Lukavac.

Image

To je značilo da se ukrštava u Lukavcu sa mojim...Pohitam na sledeći nadvožnjak, u naselju Bistarac, bliže Lukavcu.
To je taj nadvožnjak. Sačekuša na plus 38 st.C :D

Image

Čekao sam više od dvadeset minuta na vrelom suncu. Od zaštitne ograde je bilo samo pola metra do kolovoza. Ludost.
Kada se pojavio 45104 sve sam sebi oprostio :D . Oprostite i vi meni za slike koje izgledaju isto, vjerujte da nisu i nisam mogao ni jednu da odbacim.
Šećer expres se pojavio i počeo približavati, a ja stao škljocati, meni kamiondžije svirati i mahati %-(

Image

Image

Image

Vozna lok je bila 661-306, a teret se sastojao od 13 Tads HŽ vagona tovarenim šećerom iz Ploča za Brčko

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Šećer expres

Post by Ćiro_bos »

Prošao je ispod, a ja sam u okretu, Dokholidejski uspio slikati kako nailazi pored predsignala stanice B.Poljana.

Image

Naravno, foto megalomana to nije zadovoljilo i nazvao sam...pa su mi kazali da voz u B.Poljani "uzima" potiskivalicu. Sjajno, taman dovoljno da idem na sledeću čeku. To je opet nadvožnjak u naselju Midhatovići između stanica B.Poljana i Mramor

Image

Vozio sam komotno, previše komotno. Samo što sam parkirao auto, šećerko je naišao i počeo izlaziti ispod nadvožnjaka i mene. Vozna se već udaljava. Ja opet snimam, šta ću drugo

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Šećer expres

Post by Ćiro_bos »

Sada voz ima i zakopčanu potiskivalicu, 661-308...nije puno gurala, ovde nije veliki uspon. Tek je čeka pravo guranje od stanice Mramor

Image

Image

I već odoše

Image

Imao sam nešto vremena, dok se u stanici Mramor potiskivalica otkopča, pa će gurati voz nezakvačena...
Pohitam okolo i prođem kroz tunel Majevica (395 metara) da snimim odvajanje potiskivalice pred tunelom sa one strane. U tunelu ugodno hladno

Image

I jedva sam uspio stativ postaviti, zadihan pokušao video..kakav je takav je, može i bolje


http://www.youtube.com/watch?v=5TteXb8PE2A

Šećerko ode. Opet kroz tunel, sada kući. Krivina na izlazu je R=200 m. Đe me nađe!

Image

Dan mi je bio ispunjen...

pozdrav....
Posavina expres
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Šećer expres

Post by 68847 »

Moras da zveknes sebi inzulin kad ovo gledas :)
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Šećer expres

Post by damir661 »

Lepo lepo, trebao si se rashladiti sa par tuzlaka ;) :D :))
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Šećer expres

Post by ela »

Odlično,neku noć sam i ja imao šećerka za sobom,čini mi se da je bio težak 1007 tona.....
Pozdrav iz Mostara
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Šećer expres

Post by stjepan »

A što si sladak :))

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Šećer expres

Post by damir661 »

Jel to samo HZ dostavlja kola Taddns za prevoz secera, sta je sa novim ZFBH Tadgs-ovima?
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Šećer expres

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:A što si sladak :))
I ti si primijetio...
Otkako vozimo ovaj brazilski šećer toliko navaljuju na nas da ćemo morati tražiti dodatak na uslove na rad :(( :(( :((
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Šećer expres

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:Jel to samo HZ dostavlja kola Taddns za prevoz secera, sta je sa novim ZFBH Tadgs-ovima?
U igri je otprilike 2 garniture ŽFBH vagona, 1 garnitura ŽRS vagona i meni nepoznat broj HŽ vagona, najvjerovatnije 3-4 garniture.
Garnitura obično broji 13 vagona bruto težine oko 1000 t, zbog Bradine :D .
Od ŽFBH vagona 12 Tadns-z je novih vozilo i 4 starija Tads-z, reparirana, a primjećujem da su uključena još 6-7 komada onih što su čučali do skora u Sarajevu...
ŽRS i nema više od onih 11 komada žutih Tadgs-z...
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply