Lov sa lovcem...

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Lov sa lovcem...

Post by Ćiro_bos »

Ovdje smo uživo vidjeli poštapalicu novoga generalnoga ŽFBH: Red, rad, disciplina!
A mi smo konačno sjeli u kancelariju šefa stanice Hidajeta, upoznavali se međusobno, čašica razgovora, soka i obavezna kafa

Image

U petnaest minuta se brzo uspostavio kontakt... željeznica kao tema brzo povezuje sugovornike. Mladi Šef stanice je upoznao goste sa važnošću Lukavca, stanice koja je No.1 na ŽFBH kada je u pitanju utovar i istovar raznih tereta. Kazao im je da je Lukavac adresa za 10 pari redovnih vozova dnevno, bez lokomotivskih, manevarskih, vanrednih, i drugih.

Image

Zaduženi otpravnik vozova nas je pozvao jer u stanicu dolazi parnjača iz rudnika Šikulje. Bero i ja smo autom krenuli na pasarelu, a Dragutin i Siniša su to htjeli iz blizine...ostali su u stanici. Ulazi sa druge strane stanice

Image

Image

Staje na petom i otkopčavaju je, okružena pažnjom naših objektiva

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Lov sa lovcem...

Post by Ćiro_bos »

Otkopčana 33-503 dolazi ispod nas, da je prebace na slobodni kolosijek

Image

Image

Image

Image

Ode po trećem pred stanicu...a oko nje stalno Siniša i Dragutin

Image

Image

Image

Image

Otišla je i dalje, okolo na praznu garnituru E vagona koje će odvući u rudničku stanicu Šikulje, a snimatelji nalaze novu scenu: 661-308 se premješta sa sedmoga kolosijeka na peti, na tovarene E vagone koje je dovukla 33-503, ugalj za termoelektranu Tuzla

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Lov sa lovcem...

Post by Ćiro_bos »

661-308 pod objektivima 4 snimatelja prelazi na voz

Image

Image

Image

Tri lok na tri voza...šta dalje izabrati? Izgleda da je parnjača na praznoj garnituri za Šikulje najatraktivnija

Image

Bero i ja opet upadamo u auto i na drugu stranu stanice, da ga dočekamo na njegovoj, rudničkoj pruzi. Kod ulaznih signala stanice Lukavac smo ga sačekali

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Lov sa lovcem...

Post by Ćiro_bos »

Vratili se u stanicu i kod opraštanja od ovih ljubaznih ljudi nastale su fotografije za uspomenu

Image

Image

Image

Image

Opraštamo se i krećemo...Bilo je 14.30 h. Ja sam morao neizostavno kod mojih Baatića, pa sam gostima objasnio kako da dođu u Banoviće i tamo slikaju uskotračnu. Sve je bilo dogovoreno, tamo će ih sačekati naš forumaš kolska.
Na prolasku kroz ono stajalište opet rampa...i voz

Image

Pozdravim se na petlji Šićki Brod sa njima, sa obećanjima da se ujutro vidimo na proslavi foruma vozovi.com i vožnji sa ćirom. Oni odoše za Banoviće, ja prema Tinji.

Nastavak sutra sa događanja u Banovićima...Puno vam je za jedan dan.

pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Lov sa lovcem...

Post by damir661 »

Reci cu samo da sam ljubomoran, drugo je suvisno
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Lov sa lovcem...

Post by Ćiro_bos »

Nastavak....

Jutro 05.06.2010.g. Po dogovoru pokupio sam u Tuzli forumaša iz Beograda Damir661 i poslije obilatog doručka krenuli smo na proslavi godišnjice foruma vozovi.com. U Banovićima smo bili oko pola deset. Tamo su prespavali i gosti iz Hrvatske, Bero, Dragutin i Siniša, puni utisaka od sinošnjih snimanja u Banovićima me dočekali sa ostalim forumašima. Najavili su se i drugi gosti iz Zagreba predvođeni Tomom, Stanley, mali paja...ali su malo zakasnili na prvu vožnju...Žao mi je što ih nisam vidio.
Već su drugi opisali u riječi i slikama ovaj događaj, pa od mene ovaj puta nešto malo manje slika sa susreta.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Lov sa lovcem...

Post by Ćiro_bos »

I jedan video vožnje voza sa dizelom 740-113...pogledajte, vrijedi!

http://www.youtube.com/watch?v=82hRUT_1GRY

Na povratku sa vožnje su nas čekali novi turisti, iz Češke

Image

Glavni krivci za događanja, organizatori: Zoran Veresić, SDŽ362 vodi češke turiste i naš Dževad, kolska, organizator vožnji u Banovićima

Image

Forumaši koji su završili vožnju su se odvezli do obližnjeg Mačkovca, naselja kuda bi trebala proći nova uskotračna pruga...Prvo se ručalo

Image

Image

A zatim prešlo na druge aktivnosti
Video:
http://www.youtube.com/watch?v=fyPL25TwJtQ

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Lov sa lovcem...

Post by Ćiro_bos »

Društvo je malo više sijelilo, a nekolicina nas je poželjela opet na prugu, tako da smo se ponovo našli na jednom atraktivnijem dijelu uskotračne pruge u Banovićima. Bero, Siniša, Dragutin, Damir661, Ela, Elin kolega sa posla, dr. 68847 i ja smo činili ovu grupu.
Na čelu ekipe, Ela i lovac_na_pruge...valjda su i najzagriženiji u ovome svemu

Image

Image

Nismo se kako treba ni namjestili.a naišao je tovareni voz sa ugljem

Image

Image

Image

Image

Iza štoka sam zaobišao...Ela je lovio osovine na ovome vozu

Image

Krivine, za uslove normalno tračne pruge...velike

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Lov sa lovcem...

Post by Ćiro_bos »

Pošli smo dalje uz prugu. Najduži pravac, nekih 1 km pruge

Image

Unutar krivine jedno lijepo dvorište

Image

Na pruzi putni prelaz po svim mjerilima

Image

Pa gore dalje jedan zaljubljeni par

Image

Jedan ulazni, nekada prostorni signal, a sada samo ulazni van funkcije stanice Grivice

Image

Ela slika prugu

Image

Možda nešto ovakvo. Dvostruka S krivina iza koje se nalazi stanica Grivice

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Lov sa lovcem...

Post by Ćiro_bos »

Iza nas sa pravca nailazi stara nena...za sada još uvijek nije posebno interesantna. Kreće se čusto iako je uz brdo

Image

Bero i ja dolazimo do sredine dvostruke S krivine već blizu stanice, a ostali ostaju na početku iste...Pravimo čeku, znamo da će uskoro naići voz sa češkim turistima, ali se čuje i sirena dizela sa druge strane.
Nena je prošla kraj nas. Kladili smo se da će nam zeznuti snimanje

Image

Namještamo se, da ne smetamo jedni drugima, da ne upadamo u kadar. I zaista, nailazi voz sa praznim vagonima. Snimamo

Image

Nailazi i voz sa češkim turistima, pa se na zvuk dvije različite sirene stara žena pomela , ali je ipak stala u sredinu, između kolosijeka

Image

Osim sirena mašinovođe su dodatno gestikulirali i vikali, možda (sigurno) i psovali

Image

Sada ne vidim šta se dešava, ali to što vozovi nisu stali daje dobre signale da je nena živa i zdrava

Image

Image
Posavina expres
Post Reply