Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by admin »

Bo Bo wrote:Postavljam pitanje sebi da li bilo vozova na ovoj trasi od završetka rata do danas.
Bilo je vozova u vremenu poslije rata. Cak sam i ja jedan odvezao do TAS-a ili kako se sada zove Volkswagen. Radilo se o kompoziciji Habis-a koji su bili natovareni audi-ima A4 iz Češke ili Slovačke (sada ne mogu da se sjetim), a u tom periodu završna montaža se radila u Vogošći
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by Ćiro_bos »

admin wrote:
Bo Bo wrote:Postavljam pitanje sebi da li bilo vozova na ovoj trasi od završetka rata do danas.
Bilo je vozova u vremenu poslije rata. Cak sam i ja jedan odvezao do TAS-a ili kako se sada zove Volkswagen. Radilo se o kompoziciji Habis-a koji su bili natovareni audi-ima A4 iz Češke ili Slovačke (sada ne mogu da se sjetim), a u tom periodu završna montaža se radila u Vogošći
Mnogo vozova sa plavim Habisima, koji su u nemogućnosti prolaska preko Šamca išli preko Brčkog. Jako dugi vagoni i kompozicija, zvali smo ih Felicija, jer su tada izrađivali taj tip vozila u Vogošći.
Kontrolni signal za putni prelaz je nov, što upućuje da se na prugu još računa! I kao gradska mreža ima perspektivu. Šine se pomalo sjaje, nešto je skoro vozilo ovuda?
Hvala Bo Bo na lijepim slikama i putopisu... mislim da je i tebi godilo?
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by damir661 »

Primecujem i upotrebu hidraulicne nagazne pedale (uredjaja sa aktiviranje putnog prelaza) slicno kao i magnetni sinski kontakt.
Kada je tu proso poslednji voz????
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by stjepan »

damir661 wrote:Primecujem i upotrebu hidraulicne nagazne pedale (uredjaja sa aktiviranje putnog prelaza) slicno kao i magnetni sinski kontakt.
Kada je tu proso poslednji voz????
Isti uređaj je bio in na onoj prvoj slici,a kako su oba u blizini putnog prelaza,zaključujem Damire da se radi o uređaju koji isključije (a ne uključuje) putnu signalizaciju.
Ćiro_bos wrote:Kontrolni signal za putni prelaz je nov,
Jest da slabo vidim,pa daj mi molim te reci gdje ti vidiš kontrolni signal za putni prelaz :-o

Pozdrav
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by damir661 »

stjepan wrote:
damir661 wrote:Primecujem i upotrebu hidraulicne nagazne pedale (uredjaja sa aktiviranje putnog prelaza) slicno kao i magnetni sinski kontakt.
Kada je tu proso poslednji voz????
Isti uređaj je bio in na onoj prvoj slici,a kako su oba u blizini putnog prelaza,zaključujem Damire da se radi o uređaju koji isključije (a ne uključuje) putnu signalizaciju.
Ćiro_bos wrote:Kontrolni signal za putni prelaz je nov,
Jest da slabo vidim,pa daj mi molim te reci gdje ti vidiš kontrolni signal za putni prelaz :-o

Pozdrav
Da u pravu si Stjepane i ono prvo je bila hidraulicna pedala, nisam dobro video.
Inace kontrolnih signala imas u prvom postu za ovu temu, i jedan malo kasnije, s tim sto mu nije obojen stub, a sudeci po obliku signalne ploce to je to.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote: Jest da slabo vidim,pa daj mi molim te reci gdje ti vidiš kontrolni signal za putni prelaz :-o
Pozdrav
Već ti je odgovoreno...A ti kupi bolje očale ili pređi na extazi :D
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:...pređi na extazi :D
A,...znači u tome je tvoja tajna,to puno toga objasni,pa da :p

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by Bo Bo »

Nastavljamo dalje putovanje prema stanici Semizovac. Na potezu od izlaza iz Vogošće do pomenute stanice pruga je manje zarasla u travu. Šine su u boljem stanju, ponegdje na sastavima može se vidjeti deformacija ali nije ozbiljno.

Image

Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by Bo Bo »

Sve ovo vrijeme nailazim na mjesta na kojima po koji prag fali, zub vremena uzima danak, a svakako tu su i oni koji prodaju staro željezo.

Image

Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Zaboravljena pruga Vogošća-Semizovac

Post by Bo Bo »

Put dalje nastavljam prema Vogošćanskoj petlji i mijestu na kojem se susrećem sa prugom iz Sarajeva.

Image

Ne bi to Bosna bila da je pruga prava ko strijela bolje da je krivina do krivine :)) .

Image

Image

Ispod petlje
Image
Image
Post Reply