Sopstvenim snagama...

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Sopstvenim snagama...

Post by Bo Bo »

Odličan prilog kao i običajno, možda će moja konstatacija biti pogrešna, ali pruge u BiH su u očajnom stanju. O tome svjedoči i ova reportaža. Drenažni kanali se slabo održaju i sasvim je normalno da u takvim ulovima dolazi do pojave novih klizišta. Ovo se dešava kada je mali broj ljudi na održavanju pruge. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Sopstvenim snagama...

Post by ela »

Ćiro, zaboravim te upitati koliko je dugačan taj uspon od 23 dan/t na pruzi Brčko-Banovići, i koliki je stvarni uspon?
Pozdrav iz Mostara
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Sopstvenim snagama...

Post by damir661 »

Poslednja dva klipa nisi prijavio, i pitanje ima li klip od 733, voleo bih jedan njen video.
Lepo kao i uvek
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Sopstvenim snagama...

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:Poslednja dva klipa nisi prijavio, i pitanje ima li klip od 733, voleo bih jedan njen video.
Lepo kao i uvek
Nisam prijavio? Ne znam šta to znači...vidljivi su.
Nemam klip od lok 733. Ne mogu istovremeno i fotkati i praviti video.
Dolazila je i drugi dan tamo sa rizlom, ali nisam bio tamo. Sada je redovno u Lukavcu u fabrici sode, na manevri.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Sopstvenim snagama...

Post by Ćiro_bos »

ela wrote:Ćiro, zaboravim te upitati koliko je dugačan taj uspon od 23 dan/t na pruzi Brčko-Banovići, i koliki je stvarni uspon?
Nemam pred sobom Up-52, ali koliko se sjećam tamo piše da je uspon od 22 promila za tu dionicu pruge: Mramor-Tunel Majevica u dužini od nekih 5 km. Na samom je klizištu S krivina i najveći uspon, okom vidljiv.
Nažalost padokaza već odavno nema, pa se moram uzdati u svoje oči :D .
Pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Sopstvenim snagama...

Post by stjepan »

I dalje stojim iza rečenog:
stjepan wrote::-h :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Sopstvenim snagama...

Post by damir661 »

Ćiro_bos wrote:
damir661 wrote:Poslednja dva klipa nisi prijavio, i pitanje ima li klip od 733, voleo bih jedan njen video.
Lepo kao i uvek
Nisam prijavio? Ne znam šta to znači...vidljivi su.
Nemam klip od lok 733. Ne mogu istovremeno i fotkati i praviti video.
Dolazila je i drugi dan tamo sa rizlom, ali nisam bio tamo. Sada je redovno u Lukavcu u fabrici sode, na manevri.
pozdrav...
Pa nisi me upozorio, znas kako to deluje na mene :)) =)) :x :D ;) Onaj sa 308 je bolji, steta sto se pravi onakav odsjaj od reflektora
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Sopstvenim snagama...

Post by Ćiro_bos »

Ćiro_bos wrote:
ela wrote:Ćiro, zaboravim te upitati koliko je dugačan taj uspon od 23 dan/t na pruzi Brčko-Banovići, i koliki je stvarni uspon?
Nemam pred sobom Up-52, ali koliko se sjećam tamo piše da je uspon od 22 promila za tu dionicu pruge: Mramor-Tunel Majevica u dužini od nekih 5 km. Na samom je klizištu S krivina i najveći uspon, okom vidljiv.
Nažalost padokaza već odavno nema, pa se moram uzdati u svoje oči :D .
Pozdrav...
Ispravka!
Malo prije sam zavirio u grafički prikaz nivelete pruge i našao da je stvarni uspon na dijelu pruge gdje je klizište u dužini od 350 metara, čitavih 24 promila!
Vjerovatno je 22 promila iz Up-52 nekakav mjerodavni prosjek.
Pozdrav...
Posavina expres
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Sopstvenim snagama...

Post by 441-905 »

Ima li na pomolu kakvog ozbiljnijeg saniranja ovog klizišta, jer ovo sa šinama koje služe kao šipovi je onako inprovizirano?
Brzina svega 20 km/h a ovakav uspon/pad.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Sopstvenim snagama...

Post by Ćiro_bos »

441-905 wrote:Ima li na pomolu kakvog ozbiljnijeg saniranja ovog klizišta, jer ovo sa šinama koje služe kao šipovi je onako inprovizirano?
Brzina svega 20 km/h a ovakav uspon/pad.
Čitav teren je klizničav...ali sada, poslije najnovijih kiša nije došlo do ozbiljnijeg pomjeranja terena. Prognoze su optimistične i poslije par dana treba da se ukine neprestalni nadzor nad klizištem, a poslije nekoga vremena, testnog perioda, ako sve bude u redu i da se vrati redovna brzina, čitavih 50 km/h :D .
Čitav je projekat improvizacija, djelo ljudi sa pruge, ali eto drži...zato sam reportažu i nazvao sopstvenim snagama :D Šine-šipovi su nabijeni u zemlju i do 3 metra, a unutar je nasut kamen da omogući oticanje vode, a spriječi osipanje zemlje ispod pruge...
No, nemojmo se zavaravati: nijedno klizište se nikada do kraja ne zaustavi.
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply