VOZ 450 I MALO DOBOJA

441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: VOZ 450 I MALO DOBOJA

Post by 441-905 »

rajvos wrote:kada sam testirao portugalske vagone citavu dionicu od Nemile pa do Maglaja vozio od 100-120km/h sa ekipom iz KIRLO SAVICA BEOGRAD.
Ako je tako, onda bi i Talgo na testiranju mogao na ovoj dionici nabirati 120 km/h i više. Rajvos kakva je situacija od stanice Jelina do stanice Nemila da li bi se tu moglo voziti više od 70 km/h s obzirom na sadašnju situaciju?
rajvos
Posts: 231
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:31 pm

Re: VOZ 450 I MALO DOBOJA

Post by rajvos »

441-905 wrote:
rajvos wrote:kada sam testirao portugalske vagone citavu dionicu od Nemile pa do Maglaja vozio od 100-120km/h sa ekipom iz KIRLO SAVICA BEOGRAD.
Ako je tako, onda bi i Talgo na testiranju mogao na ovoj dionici nabirati 120 km/h i više. Rajvos kakva je situacija od stanice Jelina do stanice Nemila da li bi se tu moglo voziti više od 70 km/h s obzirom na sadašnju situaciju?

Pzzzzzzzzzzz 441-905!!!!!!!!Tom dionicom sam vozio 90km/h radi tunela Vranduk koji je u izuzetnom stanju jer nema nigdje da voda curi kao u tunelima juzne pruge!!!!!!!!!!
POZDRAV IZ SARAJEVA :) :) :)
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: VOZ 450 I MALO DOBOJA

Post by Ćiro_bos »

Uz obilje veoma lijepih slika sa ovoga pravog putopisa, koji me je detalj po detalj proveo ovom našom glavnom i lijepom prugom, zapazio sam ovu sliku i konstataciju:
rajvos wrote:Ulazimo u stanicu "malo"u skretanje!!!Na ovoj skretnici( prije rata) brzina u skretanje je bila redovna 100km/h!!!!!
Image
Brzina 100 km/h u skretanje je fascinatna i skoro misaoni pojam na našim prugama. Za to bi trebao radijus skretnice:ohoooo. Mislio sam da na našim željeznicama, čak bivše JŽ nije bilo takvih skretnica!
Hvala na vožnji, majstore!
pozdrav...
Posavina expres
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: VOZ 450 I MALO DOBOJA

Post by 441-905 »

rajvos wrote:
441-905 wrote:
rajvos wrote:kada sam testirao portugalske vagone citavu dionicu od Nemile pa do Maglaja vozio od 100-120km/h sa ekipom iz KIRLO SAVICA BEOGRAD.
Ako je tako, onda bi i Talgo na testiranju mogao na ovoj dionici nabirati 120 km/h i više. Rajvos kakva je situacija od stanice Jelina do stanice Nemila da li bi se tu moglo voziti više od 70 km/h s obzirom na sadašnju situaciju?

Pzzzzzzzzzzz 441-905!!!!!!!!Tom dionicom sam vozio 90km/h radi tunela Vranduk koji je u izuzetnom stanju jer nema nigdje da voda curi kao u tunelima juzne pruge!!!!!!!!!!
POZDRAV IZ SARAJEVA :) :) :)
Pozz rajovs, hvala na odgovoru, nadati se boljem stanju i sređivanju, ipak pruga na glavnom koridoru nije tako loša kako se predstavlja.
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: VOZ 450 I MALO DOBOJA

Post by ela »

Lijepa reportaža majstore,s obzirom da baš i nema puno fotosa sa ove pruge....Samo ona čiza na šajbi od 441-102 mašine,mnogo i meni smeta....
Pozdrav iz Mostara
Post Reply