Dva tri sata u stanici Brcko

Dusko_BG
Posts: 176
Joined: Wed Feb 10, 2010 2:07 pm
Location: Bijeljina/Beograd

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by Dusko_BG »

Image

Uploaded with ImageShack.us

Svojim radom je meni stvarala nove kadrove i prilike za slikanje.HZ 2044-021 osamljena
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

Mislio sam da sacekam jos da vidim na koji ce voz 2044-021 ali posto sam vec bio na ivici dobijanja suncanice morao sam da idem.Jos jedna za kraj.
Image

Uploaded with ImageShack.us

Hvala sto ste odgledali ovo i toliko od mene za ovaj put.

Veliki pozdrav svima!!!
Last edited by Dusko_BG on Sun Aug 15, 2010 3:48 pm, edited 1 time in total.
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by damir661 »

Jesi li imao mozda problema sa slikanjem? :D :))
Kada smo jednom ja i Ciro bili, zaposleni su bili vrlo ljubazni, slikali smo do mile volje.
Dusko_BG
Posts: 176
Joined: Wed Feb 10, 2010 2:07 pm
Location: Bijeljina/Beograd

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by Dusko_BG »

Ne nisam imao problema.Bio sam maksimalno diskretan a vidjeli su me manevristi da slikam i nista nije bilo.Policija i otpravnici nisu ni mogli da me vide od vagona.Jedino sam mogao imati problema kada sam prisao da slikam onaj voz sa secerom jer je bilo jako mngo pcela i osova.Ne znam kako ljudi rade okolo...
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by Ćiro_bos »

Dusko_BG wrote: Mislio sam da sacekam jos da vidim na koji ce voz 2044-021 ali posto sam vec bio na ivici dobijanja suncanice morao sam da idem.
To je bila jutarnja situacija!
2044 je odvukla Falls vagone sa troskom za Rumuniju, a kasnije je došla još jedna HŽ, mislim 2062 sa 22 cisterne za Lukavac i nešto Falls vagona za Brčko. 661-308 je uzela ugalj za Lukavac, a njen potisak 661-306 se kasnije vratila i uzela prazne Tads za Ploče i cisterne za Lukavac...
Da, vruće je bilo. Ipak kada ovako slikaš trebaš se javiti otpravniku vozova ili šefu stanice...Malo dobre skockane priče i poslije si miran, da se ne kriješ i osjećaš kao da radiš nešto nedozvoljeno...ili ti onda možda nije gušt?
pozdrav...
Posavina expres
Dusko_BG
Posts: 176
Joined: Wed Feb 10, 2010 2:07 pm
Location: Bijeljina/Beograd

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by Dusko_BG »

Ne znam vise ni sam ciro, do sada sam dozivio sve i svasta prvenstveno u Srbiji sto od zeljeznicara, sto od plicije,tako da mi je ponestalo strpljenja i volje.Vise sam za neke opustene varijante sa sto manje rizika.Mislim da nije vrijedno...Njavise mi se svidja otvorena pruga.Mislim da su zeljeznicarima u Brckom veci su problem ljudi koji ne koriste pasarelu preko pruge nego se setaju preko kolosijeka kao da su u svom dvoristu iako se radi dosta manevre i dosta velikom brzinom.Neko ko slika i ko skoro i da nije izasao na kolosijek nije im bio zanimljiv.

Pozdrav!!!
User avatar
Roni
Posts: 31
Joined: Sun Jun 13, 2010 2:18 pm
Location: Bec
Contact:

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by Roni »

Jako lijepo, hvala! :)
Pozdrav,
Roni

Image
http://raildata.info
leskovacsasa
Posts: 4
Joined: Thu Dec 23, 2010 10:50 am

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by leskovacsasa »

Uzivam u ovom sajtu i hvala svim entuzijastima koji snimaju i postavljaju fotke & komentare. Odnedavno clan. Pozdrav svima, Sasa Leskovac (moj tata i djed su radili na ovoj stanici (kao i na "Brcko Staro" koje odavno vise nema).
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by BHzeljeznice »

Boga mi lijepoo ;) Ali mi nije jasno odakle se i zasto dovlaci secer! Ne zamjerite mi sto ne znam! :-s HAHAHA :D
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by Ćiro_bos »

BHzeljeznice wrote:Boga mi lijepoo ;) Ali mi nije jasno odakle se i zasto dovlaci secer! Ne zamjerite mi sto ne znam! :-s HAHAHA :D
To smo pisali mnogo puta...
Sirovi šećer iz Brazila dolazi brodom u Ploče, odakle se Tadss vagonima dovozi u Brčko na preradu, dobije se rafinisani šećer i on se opet vozi tamo gdje treba.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Dva tri sata u stanici Brcko

Post by BHzeljeznice »

Pa to mi je bilo čudno,jer mi je Joda govorio da se vraćaju prazni vagoni iz Brčkog (mislim na vagone za šećer) i prolaze kroz Sočkovac,pa mi je bilo nejasno to,pošto sam znao da ima neka rafinerija il' tako nesto..Bilo mi je čudno da iz fabrike dolaze prazni vagoni,a nisam znao to za Brazil! Hvala na odgovoru! ;) ;)
Image
Post Reply