Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by igorailwayman »

Evo da i ja pridonesem ovoj temi. Susret je bio dobro koncipiran i kreativan, dokaz tomu je da nam niti kiša nije smetala. A iskreno rečeno i falio nam je jer ga nije bilo 3 mjeseca. Sve je počelo okupljanjem na željezničkoj stanici Sarajevo ujutro 15 do 7 kada je vrijeme ovako izgledalo

Image

Pošto smo i ćiru_bos uspjeli "pokupupiti" iz brzog u naš lokal u Alipašinom mostu, svi koji smo krenuli iz Sarajeva dolazimo u stanicu Raštelica

Image

Dolazak u stanicu Raštelica

Image

zauzimanje poza za slikanje brzog voza za Ploče koji pretjece lokalni voz

Image

koji dolazi

Image

Image

i odlazi

Image

Stari LORENZ u stanici Raštelica

Image

Idemo dalje prema stanici Ovčare, i nailazimo na mjesto gdje je bio odron koji je saniran ali opet izgleda strašno i rizično

Image

malo staničnog područja

Image

ulazak u stanicu Ovčara

Image

Doc. uhvaćen na djelu :D

Image

Malo infrastrukture, malo pragova, šine i pričvrsnog pribora, inače s remonta iz 2005. godine. Lijepo izgleda

Image

Image

I dolauak prvog voza, i to brzog

Image

i odlazak

Image

Image

Malo skretnica, srcišta i ostalog s stanice Ovčara

Image

Povratak potiska u Konjic na drugi voz

Image

Image

I nailazi teretnjak

Image

Malo slika iz lokomotive 441 - 910, prema Konjicu

Image

Image

Malo Konjica, kao pravi turisti, došli vidjeti novi most (ćupriju) moja je obnovljena početkom godine

Image

Image

Željeznička stanica Konjic, koju nisu zaobišle predizborne plakate, nažalost

Image

Izlazni signali prema Mostaru

Image

Hvala!
User avatar
dkw
Posts: 84
Joined: Mon Jun 01, 2009 5:35 pm

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by dkw »

Evo i od mene koja sličica.

Prvo slikanje u Raštelici
Image

Lokomotiva koja je vukla naš lokal.
Image

Brzi prema Sarajevu.
Image

Lijep pozdrav
dkw
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

Moj prikaz događanja bit će nešto širi, po običaju...Uostalom ja sam najranije ustao i najviše putovao da bi stigao na ovaj događaj. I opet bih.
Subota! Ustao sam u dva sata ujutro i već za petnaest minuta bio u svom pežou, koji me nakon 70 km vožnje doveo u Doboj oko 3.15 h lagane vožnje. Parkirao sam na velikom parkingu ispred željezničke stanice i izašao direktno na peron.
Poslije par minuta snebivanja, procjene situacije upustio sam se u avanturu: Noćno fotkanje u 3.30 ujutro, dok je spiker najavljivao da voz 399 iz Zagreba kasni 40 minuta, a trebao stići u 3.33 h.
Pređem peron 1 i sa perona dva ove dvije fotke, gore i dole niz peron

Image

Image

Onda se okuražim i počnem slikati i sa prvog perona

Image

Image

Pogled niz prvi peron. Zapadnjački šmek?

Image

Aparat montiran na stalku od 30 cm, te moje šetanje između perona je uskoro počelo privlačiti pažnju. Prvo čovjeka u braon uniformi, neki redar, a zatim i policajca koji su dva puta napadno prošli pored mene...Razoružao sam ih sa uljudnim :"Dobro veče", na što mi i oni uljudno odgovoriše i prođoše. Mora da sam lud, pomislih. Slikati u pola četiri ujutro, bez pitanja i to naočigled službi sigurnosti, kao da imam sve potrebne dozvole. Mora da su to i oni pomislili (da sam lud).
Obuze me još veća hrabrost-ludost i nastavih. Voz za Banja Luku na drugom kolosijeku, sa jednim AB vagonom i jednim "šveđaninom"

Image

Image

Image

Koji je otišao u 04.00 h

Image

A moj zagrebački stigao u 04.15 h.Jedna brza, zguza i upadam

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

Garnitura voza se sastojala od dva B HŽ vagona i na štoku 1 Bm ŽRS u koji sam upao i bio sam u kupeu tokom čitavoga puta.

Image

Lokomotiva se promijenila i za 5 minuta smo već grabili prema Maglaju...Valjda je Maglaj

Image

Pa Zavidovići sa obje strane

Image

Image

Voz je lijepo napredovao, a ja se malo primirio udobnošću vagona. Prije Zenice je otpočela jaka kiša i taj dan više nije ni prestajala. Ponovo sam slikao u Podlugovima? Jedan OBW i Robel

Image

Blizu smo Sarajeva. Namjeravao sam uhvatiti lokal za Konjic u Alipašinom Mostu. I ovaj brzi ide dole, ali ne staje u Ovčarima

Image

Kraj depoa u Rajlovcu švabice 212 i oblaci nad njihovom sudbinom....nisam mogao odoliti

Image

Silazim u Alipašinom...Gredeljka 642 je dovukla iz Rajlovca "Buru", najlokalniji lokal u BiH. Putnici sada čekaju pravi lokal

Image

I konačno dolazi lokalni za Konjic, sa jednim švedjaninom kao garniturom u kome bi trebalo da su moji današnji supatnici

Image

pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by stjepan »

Već sam se bio ustrašio,da je Bo Bo cijelo vrijeme slikao sa tvojim aparatom,pa da zato nema tvojih slika.Pohvale i spodbude za budući rad dajem na kraju putopisa =)) =)) =))

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:Već sam se bio ustrašio,da je Bo Bo cijelo vrijeme slikao sa tvojim aparatom,pa da zato nema tvojih slika. Pohvale i spodbude za budući rad dajem na kraju putopisa =)) =)) =))

Pozdrav!
Bo Bo je slikao sa mojim, sada rezervnim Cannon aparatom kojega sam mu dao u Alipašinom Mostu pri susretu u vozu. To je aparat za prljave poslove, ali u lošim uslovima napravi odlične snimke. I ovih zadnjih 5 fotosa sam napravio sa njim.
Tvoje i druge komentare rado čitam i nemoj se ustručavati, osjećaj se kao kod svoje kuće! Piši, može čak i između redaka :D .
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by Otpravnik vozova »

Silazim u Alipašinom...Gredeljka 642 je dovukla iz Rajlovca "Buru", najlokalniji lokal u BiH. Putnici sada čekaju pravi lokal
Vrlo originalna kvalifikacija i pristaje joj lijepo. :D
I konačno dolazi lokalni za Konjic, sa jednim švedjaninom kao garniturom u kome bi trebalo da su moji današnji supatnici
Ovo"supatnici" namjerno ili slučajno? =))

Slike, kao i uvijek - desetka! Daj još. :D
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

Otpravnik vozova wrote:I konačno dolazi lokalni za Konjic, sa jednim švedjaninom kao garniturom u kome bi trebalo da su moji današnji supatnici
Ovo"supatnici" namjerno ili slučajno? =))
Slike, kao i uvijek - desetka! Daj još. :D
Hvala!
Supatnici, naravno namjerno :D .
Nastavljam poslije podne....Stigla mi Unutrašnja!
Pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:...Stigla mi Unutrašnja!
Ako je unutrašnja odavde,a vanjska izvana, ;) jel to znači da ti je žena došla u kontrolu ? :-o
Izdrži,mi smo s tobom =)) =)) =))
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by Bo Bo »

Ćiro_bos wrote:
stjepan wrote:Već sam se bio ustrašio,da je Bo Bo cijelo vrijeme slikao sa tvojim aparatom,pa da zato nema tvojih slika. Pohvale i spodbude za budući rad dajem na kraju putopisa =)) =)) =))

Pozdrav!
Bo Bo je slikao sa mojim, sada rezervnim Cannon aparatom kojega sam mu dao u Alipašinom Mostu pri susretu u vozu. To je aparat za prljave poslove, ali u lošim uslovima napravi odlične snimke. I ovih zadnjih 5 fotosa sam napravio sa njim.
Tvoje i druge komentare rado čitam i nemoj se ustručavati, osjećaj se kao kod svoje kuće! Piši, može čak i između redaka :D .
pozdrav...
Nakon što sam sve poslikao, što mi se činilo interesantni, vratio sam aparati vlasnilku. Časna railfan-ovska :D . Nastavak jedva čekam ....

Pozz Bo Bo ;) .
Image
Post Reply