Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

U st. Bradina nam dodaju još jednu lok do Sarajeva. Tu nam se pridružuje još jedan forumaš Otpravnik vozova koji je izgleda bio krenuo u Sarajevo, al tu zapeo. I mi smo u švedu. Bo Bo pokazuje da su prve slike sa današnjeg druženja već na forumu

Image

Stigli u Sarajevo. Oprostili se, ja osvježio, nahranio i bio spreman na nova iznenađenja...koja su uslijedila: Izlaskom na peron stanice vidio sam narod da čeka voz. Niko se nije iznenadio kada je spiker objavio da brzi za Zagreb br. 398 kasni u dolasku oko 40 minuta. Ja umoran, iznenađen....đe baš sada! Kažu to je svaki dan tako. Da prekratim vrijeme okrenem se umjetosti...Vjerujte da je umjetnost slikati noću, po kiši, na promaji perona. Bar nema policije!
Fotka 441-307, odnosno njenih svjetala, koja je čekala da preuzme moj voz

Image

I sa druge strane, isto

Image

Izlazni dio stanice Sarajevo. Kiša je ljevala ko iz kabla

Image

Dođe i neki mađar

Image

I đe ću slikati stanicu bez Avaz tornja, to je kao ćevap bez luka. Istina danas nisam ni vidio ćevap...Pronađoh budžu za slikanje tornja

Image

Dosta mi je bilo i umjetnosti, aparat sam spakovao. Voz dođe oko 10.00 h i za divno čudo vozio je brzo. U kupeu dva starija čovjeka sedamdesetih godina...Čitavo vrijeme do Doboja su pričali. Nisu se poznavali, ali su jedan drugome povjerili čitave hrpe ružnih i lijepih strana svojih života. Ružnih je bilo puno više. Mislili su da spavam, ali bih sve mogao ponoviti, od riječi do riječi. Jedan je putovao u Zagreb na velesajam, drugi u posjetu kćerki koja je bila u Zagrebu na liječenju od ovisnosti...droge. Uvjeti liječenja nisu dozvoljavali posjete godinu dana, do sutra...a samo nju ima.
U Doboju izlazim u 01.00 h, sjedam u svog pežoa i kod kuće sam u 02.10 h. Legao sam oko 3.00 h. Više od 25 sati nisam spavao...mati bi rekla: Nije ti bilo za nevolju!
Meni kao da jest!

Hvala Ela, 68847, Bo Bo, Otpravnik vozova, Dkw, Kondukter, Igorailwayman, Adem, skretničar, posada 441-911...

Hvala što ste me pratili na ovome putu.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by stjepan »

stjepan wrote:...Pohvale i spodbude za budući rad dajem na kraju putopisa...
Kao što obećah:
:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
^:)^ ^:)^ ^:)^
\:D/ :-bd

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by Macak »

Čestitam na putopisima :ymapplause: i zelenim od zavisti :ymsick: što nisam mogao biti u vašem društvu!
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by 68847 »

:ymhug:
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by 68847 »

Aha!
Da sve budne komplentno:
Ćiro_bos je fenomenalan.
Ja se njemu divim do imbecilnosti. ;)
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
amaretto
Posts: 25
Joined: Thu Jul 30, 2009 12:01 pm
Location: Sarajevo

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by amaretto »

Evo i jedna lijepa galerija najinteresantnijih trenutaka sa divnog izleta od Ele i Konduktera.

http://sms-fbh.ba/galerija_ovcari/galerija_ovcari.html
gc
Posts: 172
Joined: Tue Jun 02, 2009 1:21 am

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by gc »

Odlicno Ciro_bos, kao i uvijek :)

Cini mi se da su ovi u Konjicu pravo "bizi".
Vozovi non-stop tutnjaju gore-dole.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by stjepan »

amaretto wrote:Evo i jedna lijepa galerija...
Auuu,prelijepi fotosi,još više me oduševio ovaj način listanja :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by ela »

Ćiro_bos je to odradio u svom stilu,drago mi je došao i posjetio jednu od dionica ove pruge....I što smo na kraju sjeli i koju progovorili...Očekivamo ga opet...
Drago mi je što smo se po prvi puta sastali u malo većem broju na ovoj dionici,čak ni vremenski uslovi nas nisu pokolebali....
Evo koja fotografija i od mene,neke su sigurno slične ili iste jer nismo imali puno vremena za manevar i zauzimanje pozicija jer je kiša neumoljivo padala,plan nam je pokvaren jer se nismo mogli probijati kroz rastinje.....

Ja i dr 68847 smo došli u Ovčare tik pred brzi 391 kad se pojavio na ulazu u stanicu,evo ga kako se spušta niz Zlatar
Image

Ulazi u stanicu
Image
Pozdrav iz Mostara
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Izlet Raštelica-Ovčari-Konjic

Post by ela »

Na čelu voza 441-903
Image

Image
Pozdrav iz Mostara
Post Reply