Na Bradinu kad pođoh ja ...

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by Bo Bo »

Prošle sedmice tačnije rečeno 29.12.2010. godine u dogovoru sa kolegom Osmica rezervisao sam termin za dolazak na Bradinu, planinarenje, slikanje i uživanje u prirodnim ljepotama. Juče je bio dan "D", ustajanje u 5:30, izlazak iz stana u 6:20, potom sam produžio do garaže i pekare da kupim nešto za jelo.

Pet do šest minuta i na tramvajskoj sam stanici, dolazi tramvaj broj 3 i ja lagano ulazim, odredište Halidaga- Holiday Inn. Nakon 35 min putovanja i lagane šetnje stižem na željezničku stanicu Sarajevo, kupim elektronsku kartu, ručno popunjenu i svi smo sretni :D .

Image

Na prvom peronu-prvom kolosjeku lokal za Konjic.
Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by Bo Bo »

Na peronima nema velike gužve, mađar iz Zenice je na trećem peronu-četvrtom kolosjeku, brzi 390 drugom peronu-drugom kolosjeku. Otpravnik vozova najavljuje kašnjenje brzog u polasku iz Sarajeva 45 min, kasni voz iz Zagreba.

Brzi voz 390
Image

Lokal Sarajevo-Zenica
Image

Oko 7:15 moj lokal lagano polazi prema stanici A. Most. Jedna fotografija sa ulaznih signala u pomenutu stanicu.
Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by Bo Bo »

U A. Mostu, provirujem kroz prozor, gledam ima li našeg kolege Otpravnik.vozova, radnici iz Rajlovca koji su stigli Burom prelaze u lokale za Konjic-Zenicu. Put nas dalje vodi prema rasputnici Miljacka.

Image

Lokal zatim staje na Ilidži, i ide prema stanici Blažuj.
Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by Bo Bo »

Put dalje nastavljamo prema stanici Hadžići, ali prije toga stajemo u Binježevu. Na ovom potezu nisam previše otvarao prozor i slikao. Temperatua je bila -7C, a naš voz jurio ko veliki 70 km/h. U Hadžiće stižemo tačno na vrijeme :!!.

Image

Image

Pazarić i Raštelicu sam preskočio, jer su mi se ruke poprilično bile ukočile rukavice nisam imao na rukama tokom ranijeg otvaranja prozora. Po izlasku iz stanice Raštelica 5-6 min. vožnje i ulazimo u tunel Ivan. Brzina je ograničena na 20 km/h, u odnosu na ljetos kad sam se vozio ovom dionicom brzina je bila 10 km/h.

Često sam otvarao prozor dok smo se vozili kroz tunel svjetlio bateriom gledao ima li vode. Na moje iznenađenje tunel je suh vode nema. Vožnja je značajno prijatnija, nema cucanja vagona odapinanje šina se još samo na par mjesta može osjetiti ali to je milina.

Svaka čast ljudima koji su radili na saniranju ovog tunela, i spasili ga od zatvaranja.
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by Bo Bo »

Moja vožnja lokalom završava u stanici Bradina, sliku stanice imam ali je mnogo bolje ovaj insert iz filma pogledati i nasmijati se.



Teretni voz je spreman za polazak, začu se pišta otpravnika voza i on lagano kranu prema tunelu.
Image

Priupitah koliko će mu vremena trebati da dođe u stanicu Raštelica, i dobih odgovor 15 min. Kad je tako idem i ja lagano u tunel da osmotrim situaciju.
Image

Polahko ulazim u tunel, nekih 100-150 metara, na moju sreću blata, vode nema suho je, međutim ledenica ima ko da smo u pećini :)). Malo sam protutnjao tunelom, i okrenuo nazad prema stanici.
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by Bo Bo »

Po izlasku iz tunela vidim da teretni voz iz Konjica ulazi u stanicu, žuri se sa otkačivanjem potiskalice koja ide nazad za Konjic. Jutros na Bradini nema tristorki.
Image

Ja imam fore do dolaska brzog 396 iz Konjica, a pošto je hladno idem iskoristiti situaciju i malo prohodati u suprotnom smjeru. U nastavku nekoliko slika staničnog prostora.

Image

Image

Image

Nastavk slijedi ....
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by stjepan »

Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by Bo Bo »

Izlazim iz stanice Bradina, snijega ima, hladnoće takođe, ali ugođaj mi nije potpun. Volio bih da ima barem 30 ili više centimetara snijega, da se kitina vidi. Ovog puta to izostaje, nikad se nezna možda sljedećom prilikom bude više sreće.

Za kraj prvog djela ostavio sam nekoliko slika sa portala tunela.

Image

Zatim sam prohodao do suprotnog tunela i tu odlučio nešto staviti na zub, dok sam jeo naišao je teretni voz iz pravca Konjica, ali nisam na vrijeme reagovao tako da mi je pobjegao. Pogled na tunel na kom sam prije 3-5 min bio.

Image

Sunce je kupalo vrhove planine Prenj, iskreno neznam koji je ljepši.
Image

Kad sam krenu da se pakujem i krenem prema stanici, tandemski dvojac se začuo.
Image

Ovdje završava prvi dio moje priče. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by Ćiro_bos »

Al me patiš :-w !
Daješ na kašičicu...nisi fer :( . Daj se angažiraj, ja otvaram temu čitav dan i isčekujem.
Inače, dopada mi se ideja i fotke, a adrenalin i meni skočio @-)
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Na Bradinu kad pođoh ja ...

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:Daješ na kašičicu.
E vala baš...
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
Post Reply