Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:
Ćiro_bos wrote:
68847 wrote:Evo bas gledam - putujes cijeli dan :)
Dobro je da mi ti i Damir pravite društvo, pa je ugodnije...
Ne sluša me baš server. Stalno izbacuje...
pozdrav..
Ima nas još koji putujemo sa vama.samo nismo platili kartu :oops: pa smo tiho da nas ne čuje kondukter :lol: :lol: :lol: Samo ti putuj dalje :D
Baš mi je drago Stjepane!
Mislim drago mi je što putuješ, ali mi nije jasno da nisi platio kartu i da švercaš, to ortodoksni slovenac sebi ne bi uradio...
Možda malo naginješ ovim krajevima :lol:
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by stjepan »

INe malo,sav : :lol: :lol: :lol:
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by Ćiro_bos »

Bio sam u noćnoj, imao nekih zaostalih postavljanja i evo idemo dalje...

Sada malo teksta:
Voz broj 2155, mađar za Sarajevo je bio pun ko šibica. Pošao je tačno na vrijeme u 11.29 h. Iako sam uspio zauzeti mjesto do prozora nisam mogao fotkati :( . Zašto?
Prozor se mogao otvoriti sam do pola, sa jakom oprugom koja je prozor vraćala, stakla dosta prljava, a druge pozicije nije bilo...Nije se mogla ni mijenjati pozicija zbog popunjenosti putnicima...
Zato je jedina fotografija iz ovog voza bila jedna iznutra...da se vidi popunjenost i enterijer. Nešto od toga se vidi...

Image

Inače mađar je bio na visini zadatka kao lokalac: brz, lijepo koči, ubrzava, što je vrlo bitno kada to često radi. Oprema unutar je kompletna, sva vrata rade, klizna se automatski povlače, dobar je...
Nedostatak je bila velika vrućina unutra, koja se nije mogla otkloniti otvaranjem prozora jer ovi imaju opruge za vraćanje....i ono njegovo poznato treperenje gore dole u jačim krivinama, ali takav je bio i kao Olimpik...takva mu rasa :D
U prvoj stanici Drivuša, smo ukrstili brzi voz za Zagreb br.396 i to na redovno! Bravo za oba voza...
Ali nisam ništa slikao, nije se moglo :?

Stanice su se redale, ovaj put češće i više jer je pruga jednokolosiječna, stalno 70 km/h i u takvoj atmosveri, bez fotkanja stižemo u Sarajevo, opet tačno na vrijeme u 13.10 h.
Na peronu me čeka odbor za doček, pa ipak napravih jednu...neka se i ona ubroji sa ovog voza :D

Image

Pozdravih se srdačno sa Elom i Igorail, koji me povedoše do ostatka ekipe u jednom od staničnih objekata...Sve njih sam prvi puta uživo vidio.
Zbog silnog upoznavanja, razgovora, kratkoće vremena, ja opet nisam slikao, pa ću postaviti slike kolega sa ovoga sastanka, naravno sa njihovom dozvolom

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by Ćiro_bos »

Sastav ekipe je bio dosta mlad, što me iznenadilo i oduševilo! Pitao sam se odakle im ljubav za željeznicu kada je već odavno svi kastriraju, bar ovde u BiH.

Image

Priče samo o željeznici, nekada dvije tri teme uporedo, po grupama...Nije se ni pilo, tek smo nešto naručili oko 14.00 h....Dobro oni su nešto prije mene...

Image

Još jedna u drugom ambijentu, bez moga prisustva...

Image
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by Bo Bo »

Ja sam lagano i detaljno pregledao. Dovoljna je jedna rijec, aferim za putopis. Veliki pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by Ćiro_bos »

I tako u razgovoru, pretresajući aktivne teme, dogovarajući se za neke stvari, ja slučajno upitah koliko je sati. Odgovoriše mi da je 15.36 min, a moj voz kreće u 15.43 h.
Brzo se oprostih sa društvom, i pohitah da ne okasnim...vrijeme je zaista proletilo u hipu.
Izlaskom na perone vidim na trećem i četvrtom vozove, opucam ravno preko kolosijeka, rekoše mi da za Kakanj ide mađar...to je taj i ja se ukrcam...
Uspijem sjesti do prozora, jedan mladić mi je ustupio mjesto. Prozor dobar, otvara se lijepo...Odmah vadim foto i slikam lokalca za Konjic, koji je stajao do nas

Image

Već sledeći minut on polazi...

Image

I odlazi

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by Ćiro_bos »

Ja ne znam kakvu je taj odjavu napravio, ali mi krećemo već za dvije minute poslije...
Voz br. 2156 za Kakanj polazi na vrijeme u 15.43, pun putnika...Sve sam više začuđen ovim otkrićima. Mislio sam da je bitno drugačije!
Zašto Kakanj? E, takva veza...Poslije drugi ima iz Kaknja za Zenicu...Pa opet drugi za Zavidoviće. Ovde kod nas bi rekli triper kombinacija...
I još vam kažem putujte sa mnom :D

Usput nisam puno slikao. Pruga je već više puta detaljno oslikana. Ja ovde ponešto sa svog putovanja...
U Alipašinom Mostu na carini poznata 441-911, ali i jedna TCDD. Čudno :shock: .

Image

U Rajlovcu depo, dosta krševa...
Ovaj red 212-ki čeka bolje dane... Kažu da je izvjesna remotorizacija svih...

Image

Za ove 661 ne vjerujem...

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by Ćiro_bos »

I ove isto...

Image

Kada sam se približio Visokom odlučih se na triper-triper kombinaciju. Mada ovaj voz ide do Kaknja, ja ću sići u Visokom, jer je bolja čaršija i pogled, a lokalac za Zenicu polazi baš odatle, Iz Visokog. Ha, šta velite!

I silazim u gradu piramida u 16.26 h. Čekat ću voz za Zenicu koji polazi iz Visokog u 17.36 h. Sat i deset minuta, dovoljno da ručam i jo koječega uradim...

Image

Izmaknem se, kad tamo: sijelo! Još jedan mađar, to je taj koji je za Zenicu, ali mnogo kasnije, i jedan teretni voz...

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by Ćiro_bos »

Teretni voz je čekao na polazak prema Sarajevu

Image

Dobio ga je i otišao

Image

Ispratio sam ga pogledom... Kada sam se okrenuo, mađar za Kakanj je bio otišao, a tamo je stajao samo mađar kojim ću ja kasnije za Zenicu...
Rasulo se sijelo

Image

Ja sa se odlučio na veću pauzu. Rekli su mi da je dobro jesti u nekom restoranu Bosna, koji je tu blizu, kraj Bosne, i u Bosni :lol:
Odem tamo i vidim da su glavna jela sa roštilja...A ja hoću kašikom, da se osvježim...
Sjedem ja kao beg i naručim Begovu čorbu, sa džidžama i midžama, na što me konobarica mrko pogleda, vjerovatno je mislila da će se riješiti mene sa ćevapima...još kad sam kasnije zamolio čašu vode, u očima sam joj pročitao: Da l´ bi i muzičku?
Ja ću ručati, a i vi se malo odmorite od mene, do sutra...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Put u Sarajevo na sastanak forumaša...

Post by Ćiro_bos »

Vrato sam se...malo duža pauza i ručak je potrajao

Izlazni signali u Visokom, prema Sarajevu

Image

Mađar za Zenicu je još uvijek stajao i čekao svoje putnike

Image

Ušao sam u voz, jer se bližilo vrijeme polaska... Još malo i krećemo. Napolju se nebo naoblačilo, kiša se sprema
Zatim dolazi br. 397 brzi iz Zagreba, tačno na vrijeme
Posavina expres
Post Reply