Nis - Sarajevo - Nis ...

User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

Posto smo se osvezili duplom kafom,koja nam je dosla kao melem na ranu i koliko toliko sebe doveli u normalu,krecemo ka prvoj destinaciji - lokomotivskom depou Mostar.Kao za baksuz,tamo je bila stacionirana samo jedna lokomotiva ...
Image
... ja sam se vec sretao sa njom prilikom proslogodisnje posete Zagrebu,tacnije u samom Gredelju,ali je mojim kolegama itekako bila zanimljiva
Image
pogled na Mostar ...
Image

i posle kraceg zadrzavanja u depou , krecemo u planirani obilazak grada ...
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

napravih pauzu duzu nego sto sam ocekivao ( iz opravdanih razloga ),ali evo mene opet i krecemo dalje sa putopisom ... Sledeca nasa destinacija je cuveni KAMENI MOST i mi krecemo ka istoj.Primetio sam da je veoma tesko naci mesta za parkiranje u gradu na Neretvi,ali je ekipa domacina ,snalazljiva i posto smo se ipak nekako uparkirali,krecemo u obilazak Mostara ...
Preko jednog od brojnih mostova Neretve ...
Image
kroz stari deo Mostara
Image
Image
Image
Image

"i dok hodamo gradom korak po korak ",u glavi mi se vrzmaju reci one cuvene pesme " Lijepi li su Mostarski ducani " ...ducani su lepi ali kad bi znali kakve lepotice rade u njima ...cak je i moja malenkost podlegla sarmu jedne od njih i pokupovala suvenira i vise nego sto treba...
Image
i najzad u daljini ugledasmo simbol ovog prelepog grada ...
Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

Od detinjstva na mene je uvek impozantno delovala ta gradjevina , tako da sam sa svojih stotinu i kusur kila prosto " leteo " mostarskim ulicama da sto prei prvi dodjem to tog velelepnog zdanja i...uspeo sam
Image
a onda su poceli pristizati i ostali clanovi ekipe ...
Image
Image
Image
i evo nas na sred mosta , ushiceni i puni pozitivnog naboja ...
Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

evo kompletne ekipe na mostu ,bez Elmira ( jbg,neko mora i da slika ) ...
Image
i dok sam se ja divio lepota Neretve , tamo na mostu Milos ima neke opasne namere ...
Image
i gle njega ...
Image
I mi konja za trku...ovaj skokove u vodu imamo . Prihvatamo predlog nasih domacina da se spustimo do same reke i nastavljamo setnju kroz prelepi stari deo Mostara ...
Image
Image
nailazimo na kopiju mosta preko neke male recice koja se uliva u Neretvu ...
Image
i posle desetak minuta,stigli smu uz samu reku a odatle se pruza velicanstveni pogled na ...
Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
a_edin
Posts: 33
Joined: Mon Oct 11, 2010 10:03 pm
Location: Sarajevo

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by a_edin »

Stajs wrote: Kad smo stigli u hotel,imao sam samo toliko snage da odem do internet kafea u holu hotela i napisem jednu jedinu recenicu :

JEBES ZEMLJU KOJA BOSNE NEMA



nastavice se ...
Uvijek sam bio impresioniran ovom recenicom.... ma koliko ona bila vulgarna, sadrzi taj neki veliki ponos nase zemlje, a to su njeni LJUDI...
i "kongres" na Bjelsanici me je odusevio...jendostavno zalim, sto nisam neki radnik na zeljeznici, pa da i ja ucestvujem na tim predavanjima...
Vozovi.com bi mogao izdati neko printano izdanje ovih putopisa... sve su bolji i bolji...
Cestitke za putopis i slike... super su! :-bd
Todorovic
Posts: 2
Joined: Fri Jun 17, 2011 9:45 am
Location: Banja Luka - Niš
Contact:

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Todorovic »

@Stajs

Lepe slike, mene iznerviralo kad sam planirao vozom iz Sarajeva dalje ka Mostaru, a oni kažu zbog rekonstrukcije pruge na pola deonice vozi autobus :)
Post Reply