Nis - Sarajevo - Nis ...

User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

i nedugo posle toga , " sve je otislo u Honduras " , sto bi rekao Balasevic , veselje je dostiglo vrhunac ...
Image
Image
Image
Image
Image
a onda je nastao "putujuci zemljotres Buljugija - Vajta " ...
Image
Image
Image
Image
Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

A onda dezert - Buljugija izvlaci keca iz rukava i dovodi nam pevacicu ...
Image
Raja je odusevljeno pozdravila dolazak mlade estradne zvezde ali taj pozdrav je izgleda uplasio mladu damu da bi onda mikrofon uzeo Vernes i doslovce rekao :
" Trazili ste pevacicu , dobili ste je. Nemoj nekome slucajno da padne na pamet da joj dobaci nesto ili ne daj boze pipne,licno cu ga odrati ko macku . To ne vazi za goste iz Srbije " ...
Image
Djura Valter je jedva docekao da cuje tako nesto i ...
Image
a zbog ove slike je Vajta tri dana spavao u prostorijama cekaonice zeleznicke stanice Podlugovi ...
Image
iako smo ga na to upozorali moja malenkost i zenicki boss Jusuf Kuric ...
Image
Sarm mlade pevacice Emire razoruzao je mlade Nislije ...
Image
a i mlade Sarajlije ...
Image
Crne kose,raspletene bujne ...
Image
Mrsile su ruke tvoje ( pogledajte Djurin pogled ) ...
Image
i stvar propada,jer na scenu stupa , ni kriv ni duzan , moj jaran Sefkija Husarevic a iz prikrajka vreba stari rajlovacki jastreb Elvedin Soro ...
Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

" Djuro,jarane...oladi malo " govori Vernes svom novopecenom prijatelju iz Nisa,koji ( pored Partizana ) ima jos jednu slabu tacku - pevacice ... cim ih ugleda,odmah kidise na njih
Image
i zato mu je pod hitno trebalo hladjenje ...sa dve gajbe Sarajevskog piva Image
i jos jednim jagnjetom sa raznja ...( dobar vatrogasac ovaj Vernes )
Image
najveseliji gost na konferenciji masinovodja je svakako bio Hasib Topalovic ( sa kapom na slici ),sef servisa u Rajlovcu inace amidza ( stric ) nasem kolegi muzikantu ...
Image
ovo je moj prijatelj iz Tuzle,Admir Selimovic,koji ima tone rakije ...degustatori iz Nisa dolaze u septembru u gradu soli da ocene kvalitet iste
Image
i kao stari rokeri,dogovorili smo se da on ponese gitaru kako bi mi malo drmali rokacinu..Ali raja u konferencijskoj sali nije pokazivala ni malo volje za starim dobrim rock&rollom,tako da smo nas dvojica morali izaci vani u predvorju i ...
Image
podsetimo se na cuvenu sarajevsku rock skolu ( Bijelo dugme,Indexi,Cod,Merlin,Valentino ) ...Povremeno se sa nama druzila i ostala raja predvodjena Salemom Jusicem,a vidi ti ko je nama dosao - uzalud se krijes jarane
Image
Medjutim iako smo se svojski trudili i nismo stedeli grla ni jedan jedini sekund,tehnika je ipak pobedila . Razglas koji je bio toliko mocan,totalno nas je dekoncetrisao da smo na kraju , na nasu veliku zalost morali da se predamo.Iako sam hteo da stavimo tacku sa Vasu Ladackog Djoleta Balasevica i da moja malenkost to odsvira , nije imalo sansi za tako nesto jer nisam mogao da cujem akorde gitare od preglasnih narodnjaka i nove pevacke zvezde iz Visokog,Adnana Traka ...Odusevljenje na Djurinom i Miskovom licu pokazuje da je rodjena nova zvezda Grand produkcije ( ovaj u beloj kosulji sa kravatom mu je generalni menadzer )
Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by 68847 »

Grom te spalio!
Pa to je bilo totalno odvaljivanje i to serijsko.
Ono... više epizoda.
Sreća pa drotovi ne zaustavljaju mašinovođe da puvaju balon. :))
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

pocele su da stizu primedbe da se okanem vise Savnica i nastavim putopis sa drugim temama tokom naseg boravka u Federaciji . Morao sam delimicno poslusati glas naroda,okacim tri NAJ fotografije sa konferencije i tek onda krenem dalje sa Mostarom,Sarajevom , ... Nece biti vise egzoticnih slika ,kao na konferenciji,ali vi ste to trazili .

Dakle,mesto broj 3 zauzima fotografija na kojoj je Nermin Curtovic i to kako se bori sa cetvrtom flasom crnog vina .Bravo jarane,ja bih vec na polovini prve bio ispod stola ...

Image

Mesto broj 2 , zauzima Nedzad Memic Vajta i fotografija nazvana " Francuski poljubac " . Jarane , ne gine ti spavanje u nekom prastarom rashodovanom teretnom vagonu u Podlugovima barem mesec dana ...

Image

I konacno,fotografija(e) koja zauzima pocasno prvo mesto je ona nazvana NO COMENT .Procenite sami zasto . Cestitam pobedniku Muji Shakicu iz VV Bihac ...

Image

Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

Konfernecija je trajala cele noci,ali su delegati koji su ostali na planini,padali jedan za drugim sto od umora,sto od neceg drugog,te su polako napustali konferencisjsku salu i odlazili na spavanje.Iako smo imali dogovoreno budjenje u 6,vec u 5 sati nas je ekipa koja je ostala cele noci budna ( svaka im cast ) , isterala iz toplih postelja i vratila u konferencijsku salu da donesemo zakljucke i samim tim zatvorimo kongres masinovodja.Uz kruskov prepek,sarajevsko pivo ( kako mi samo nedostaje,smrc) i vrucu jagnjetinu oko sedam sati smo konacno rekli kraj .
Jos jedan pogled sa visina Bjelasnice ...
Image
kolima napustamo Savnice
Image
i odlazimo na zeleznicku stanicu u Pazaricima ...
Image
Image
odakle vozm br 391 odlazimo put Mostara
Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

U voz se ukrcavamo u kompletnom sastavu , kupe je vec bio rezervisan za nas a sa nama putuju i nasi prijatelji , Sefkija Husarevic i Mujo Sakic , mv VV Bihac,na privremenom radu u Mostaru . Posle petnaestak minuta voznje , dolazimo u Bradinu . Mladji deo nase ekipe , Petar i Milos , prelaze u lokomotivu da bi se licno uverili o pricama o cuvenoj Bradinskoj pruzi i da bi to ovekovecili fotkama a ostatak ekipe konjose u vagonu , jos uvek mamuran,posle sinocasnje " konferencije " na Bjelasnici . Kroz voz prolazi konobar " naoruzan " svim mogucim alkoholnim i bezalkoholnim picima i taman pomislimo , evo " ogreja nas sunce " , sad ce kafa malo da nas vrati u normalu , kad lik nema tople napitke . Gundjajuci i zamerajuci mu na tom nedostatku ," ladno " ga otkacismo , ostavivsi ga u cudu i bez planiranog dobrog pazara na koji je racunao , kad je " namirisao " zeleznicare ...
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

Svako da je zanimljivije bilo u lokomotivi,gde su Peca i Misko sa ushicenjem , dozivljavali " vatreno krstenje " sa jednom od najlepsih pruga Evrope . Postavicu nekoliko slika da i vama podelim tu magicnu moc Bradinske pruge ...

Izlaz iz Bradine ...
Image

Ulaz u stanicu Grad ...
Image

Izlaz iz stanice Grad ( impozantno,zar ne ) ...
Image

Pogled na dve trase pruge , izmedju stanice Grad i Ovcara
Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

Ulaz u stanicu Ovcare ...
Image
Image

a ovo ulaz u stanicu Konjic ...
Image

Konjic
Image

izlaz iz Konjica ...
Image

Ulaz u Celebicima ...
Image

i predivne slike sa Celebicskog mosta na Jablanicko jezero ...
Image
Image
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
User avatar
Stajs
Posts: 213
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:03 pm

Re: Nis - Sarajevo - Nis ...

Post by Stajs »

Posle jednocasovne voznje od Celebica,stizemo u Mostar.Na peronu ceka Elmir Vejzovic i odmah uzima fotoaparat u ruke da ovekoveci nas prvi dolazak u gradu na Neretvi ...
Image

Oprastamo se od nasih kolega , Golubic Izetom i Husom Tabakom ...
Image

i odlazimo na kafu u restoran na glavnoj autobuskoj stanici,koja je tik uz zeleznicku i gde treba da nam se pridruzi i ostatak mostarske ekipe , Tihomir Ramljak i Ranko Lojpur ...
Jer ovo je mojih pet minuta,a pred tobom stoji,zivot cijeli !!!!!!
Post Reply