Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

Nastavljamo...

Došli do stanice i naše kafe...ali odozdo donjom trasom gazi voz sa 5 Rgs-ova sa aluminijumom...to je onaj što ga Ela spominjao...odvojili su ga od ostatka bruta, pa ga vuče samo jedna lok i to 661-316. Spektakl!

Image

Dočekujemo ga u stanici...ja sa portala Voz br.95172 prođe stanicu u 13.11 h.

Image

Prošao je, a na strogu odjavu iz Konjica je gazio već ovaj voz sa potiskom...

Image

Voz sa aluminijum gledamo sa skretnica stanice...iznad nas na vijaduktu, sporo ide!

Image

Voz br.45122 već ulazi u stanicu, a odjave nema za prethodni od stanice Grad! Skretničar daje lagano, bit će zaustavljen.

Image

Image

Image

Image

Staje u stanici, potiskivalica 661-312 u tunelu stanice, prilika za slikanje

Image

Image

Odlazi...u 13.31 h, odjava je pala, a mi sada iz stanice sa suprotnih skretnica slikamo kako ide gornjom trasom prema stanici Grad.

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

I sa istoga mjesta na slijedeći vijadukt

Image

Image

I konačno je kafa pala...duga, velika, crna
Smjestili smo se u prometnom uredu, a ugostili su nas otpravnik vozova i skretničar, Mirnes i Ibro! Hvala!

Image

Ovu sliku ubacujem neplanski, da se vide moje gojzerice, koje su u međuvremenu stekle svjetsku slavu! Pominjane od našega poznatoga putopisca...

Image

Ja sam bio u elementu...sad imam garanciju da me glava neće zaboljeti...bar zbog kafe. Daj Ibro, sipaj još! Da napravim drugu, ti si neki opasni kafedžija, kaže...Daj kakvu hoćeš, al daj!

Image

Iza kolege Vijadukta je staklo-šalter za prodaju karata...Gleda u čekaonicu za putnike. Imaju neki čekaju

Image

Ima i toplo im, svi se svlače...mashallah! Zastava je tu da se zna koje su boje?

Image

Najavljen voz br. 95175, ovaj je od Sarajeva i vozi prazna kola...
Ela zove: Eto ga gornjom trasom, stigo sam, blizu sam i pratim ga...Hajde idemo i mi, kažem!
Malo čišćenja objektiva

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

Nailazi...svi se rasporedili, ko u strijelce

Image

...prolazi kroz stanicu

Image

Image

...nešto kasnije donjom trasom

Image

Image

Na strogu odjavu, dolaze dvije lok i to dva dizela 312 i 316...za Konjic!

Image

Image

Ela je već sa nama, već ovo snima...
...ako su ono bili labudovi, ovo su...možda purani?

Image

Image

Dva vozača, malo jača...Kolege Ela i Vijadukt kroz stanični tunel

Image

I zatim zajedničko poziranje ispred stanične zgrade...tek smo se uspjeli sada nešto malo pozdraviti!
Obojica su prvo mene slikala...Opasno naooružani tip, sa gojzericama!

Image

Image

Krenuli smo prema izlazu iz stanice, prema Konjicu...ali to je izlaz pruge u pravcu stanice Grad! Tu bi dočekali slijedeći voz iz Konjica. Ela ostaje kod samih skretnica, vidite onu crvenu tačkicu

Image

A mi nešto dalje

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

I tako, ko se gdje rasporedio i škljocaj...broj voza nisam zapamtio. Dizel na čelu i na potisku elektra.

Image

Image

Dizel se nageo na desnu stranu? Ili je od nadvišenja krivine ili je možda kolega Pfaff sjeo na desnu stranu...Ali ne, on će tek prekosuta ovuda jezditi!

Image

Image

Ela ide zadovoljan...

Image

...zadovoljstvo i kolege Vijadukta! Sunce, vozovi, druženje...

Image

Nedugo zatim isti voz škljocamo na prvom gornjem vijaduktu

Image


Image

Pa na drugom slijedećem vijaduktu...čovječe samo biraj

Image

Image

Kroz par kraćih tunela se penjemo uzbrdo...cilj nam je tzv. deponija. Nekada bila deponija za odlaganje smeća.

Image

To je ovo mjesto, a nalazi se tačno preko puta staničnog platoa, a udaljena od pruge oko 100 metara.

Image

Direktan pogled na stanicu i selo Ovčari, okolinu

Image

Image

I u međuvremenu, dok čekamo vozove, provjeravamo čime raspolažemo od naoružanja...

Image

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

Sunce je već dosta nisko, brzo će da počne zalaziti za ove planine...Nailazi lokomotiva. Potiskivalica se vraća iz Bradine...gore na vijaduktu

Image

Ulazi u stanicu

Image

Za njom, na"strogu" ide voz sa praznim vagonima

Image

Image

Image

Image

Image

Mjesto idealno za snimanje područja...ali vjetrovito i pored sunca. Zato su kapa i kapuljače poželjni pri snimanju

Image

Image

Slijedeći voz je lokal za Konjic...ide gore po vijaduktu...dole smo vidjeli i da je tovareni voz otišao iz Konjica. Čekamo ukrštavanje u Ovčarima!

Image

Image

Stanično osoblje u stanicu prvo pušta lokal u stanicu...

Image

Stao je u stanici. Tovareni voz je izgleda sa druge strane stao i čeka dok taj jedna skretničar ode na drugu stranu da ga upusti u stanicu. Mi čekamo

Image

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

Eto ga ulazi... i prolazi

Image

Image

Image

Image

Vožnju ovoga voza po gornjim vijaduktima, sam snimio u HD video tehnici...molim da moje disanje ne komentarišete, evo link:

http://www.youtube.com/watch?v=MTgVFNJC4mU

Sunce već zalazi, vidljivo

Image

Image

Povlačimo se u bazu...Ela i Vijadukt raspravljaju o potencijalnim mjestima za odrone, koji su ovde rak rana za saobraćaj vozova. Kamen je tu vrlo čudnog kvaliteta, stalno radi i obrušava se

Image

Image

Image

Selo Ovčari i Prenj tonu lagano u predvečerje

Image

I ovo malo katoličko groblje smješteno na padini kod samih skretnica stanice...Ela reče da je tek prije dvije godine vidio ovo groblje...godinama ovuda vozi i uvijek gleda u prugu

Image

Dva vozača, malo jača...

Image

Nailazak lokala iz Konjica...pazite snimaju vas!

Image

Image

Snimamo lokal gore na vijaduktu...već je mračno

Image

Mrak..Opraštamo se sa Elom, on odlazi do svoga automobila i ode zadovoljan urađenim...kaže da se nije pokajao što je na ovako malo došao

Image

Ulazimo kod otpravnika, sada je na službi otpravnik Adem, koji je prošli puta bio domaćin nama forumašima. Pokušava zauzeti ozbiljnu pozu, inače veoma pričljiv i vedar čovjek!

Image

Image

Skidam opremu i znamenite gojzerice mijenjam za obične cipele.

Image

Do Konjica smo otišli autom kolege Vijadukta...Prvo na okrepljenje! U objekat Han na večeru ili kasni ručak. Ja opet čorbicu. Kašika zakon!

Image

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by Ćiro_bos »

Izašli smo iz restorana u 19 sati. Do voza je bilo još 50 minuta...moram to slikati. Obala i most.
Biti u Konjicu, a ne slikati staru ćupriju...ne ide, pa sam je slikao. I opet su mene slikali

Image

Evo je sa obje strane

Image

Image

I nekoliko dnevnih podataka za ovu ljepotu

Image

Image

Željeznička stanica oko 19.30 h. Voz za Zagreb je trebao krenuti u 19.50 h. Čekao je na autobus koji dolazi iz Čapljine, pa je kasnio u polasku. To mi dade vremena za još snimanja po peronu. Postavim se...

Image

i snimka moga voza za povratak

Image

Image

ili

Image

pa bude

Image

ili

Image

pa...dva dobra druga, dva prijetelja

Image

Image

Autobusa još nema, a ja iscrpljen, smrznut...ovako sam izgledao

Image

Rekao sam prijatelju Vijaduktu da ne mora više sa mnom čekati, ja bih u topao vagon. Zahvalim mu se i pozdravimo se.

Image

HŽ vagon je bio vrlo udoban i topao. Smjestio sam se

Image

Autobus je stigao i voz je krenuo sa nekih sat vremena zakašnjenja. U vozu nisam spavao, pregledao sam snimke na kamerama, baterija je još bilo. Kakve li će biti snimke na računaru?
U Doboju me moj auto čekao...
U kući sam bio u 02.00 h poslije ponoći.
Hvala kolegama Vijaduktu i Eli na druženju i na nesebičnoj pomoći kod organizacije ovoga puta...Zahvaljujem i osoblju stanice Ovčari na ljubaznosti, kafi, čašici razgovora.
To je sve! I dosta, čini se!
pozdrav....
Posavina expres
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by igorailwayman »

Odličan putopis, hvala kolegama na trudu!
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by stjepan »

Putopis odličan,samo nemoj molim te više obuvati gojzerice,jedva sam te pozno u njima!!!! =)) =))

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Doboj-Sarajevo-Ovčari-Konjic

Post by Macak »

Čestitam i zavidim!
:D
Post Reply