Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Bo Bo »

Mezimac Talgo smješten je preko puta. Ovo je druga kompozicija, čije testiranje je vršeno 30.03. tekuće godine. Trenutno dvije kompozicije su prošle testiranje i čekaju dan kad će u saobraćaj, a da to ne bude 01.04.2011. godine.
Image

Image

Domaćini su bili jako optimistični po pitanju puštanja kompozicija u saobraćaj, vele u toku mjeseca aprila.

Par dana ranije na jednom internet portalu publikovane su sljedeće vijesti:
Talgo vozovi kupljeni za putnički saobraćaj u Federaciji BiH još uvijek se nalaze u fazi testiranja, te zbog potrebnih međunarodnih dozvola još nisu pušteni u saobraćaj, potvrdio za eKapiju Samir Kadrić, portparol JP Željeznice FBiH.
Šta reći na ovakvu izjavu portparola ŽFBiH? Izlizana maksimalno, treba biti malo kreativan.
Novi vozovi, Talgo i EMV, značajno će poboljšati međunarodni saobraćaj i putnicima ponuditi putovanje po evropskim standardima.
Apsolvent ekonomskog fakulteta, smijera marketing dao bi mnogo bolju izjavu za medije. Toplo predlažem PR-a službi da promjene izjavu za medije koja je stara godinu dana, jer se ponavlja svaka dva mjeseca.

Za kraj posjete motornoj hali još dvije fotografije.
Image

Image

Nastavak slijedi.
Image
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Otpravnik vozova »

Boga mi Muamere, fino ti to radiš. Skoro na Ćirinom nivou... ;)
Image
[email protected]
Posts: 65
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:34 pm

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by [email protected] »

Odlične slike i reportaža!

Hajde "jasno" mi je donekle što Talgo i EMV stoje u hali, ali zbog čega obnovljeni Mađari ne idu u promet?! O Bože ovo samo u Bosni ima, da mi nemamo pa hajde rekao bi čovjek ok.... :ymtongue:
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Bo Bo »

[email protected] wrote:Odlične slike i reportaža!

Hajde "jasno" mi je donekle što Talgo i EMV stoje u hali, ali zbog čega obnovljeni Mađari ne idu u promet?! O Bože ovo samo u Bosni ima, da mi nemamo pa hajde rekao bi čovjek ok.... :ymtongue:
Ovaj Mađar je na GO, izvršeno je unutrašnje i vanjsko farbanje, tapaciranje sjedišta. Upravljačnice nisu u funkciji, bolje rečeno nema ih. Fali još nekoliko dijelova, vjerovatno nisu još nabavljeni. Nadati se da će to biti jako brzo.
Otpravnik vozova wrote:Boga mi Muamere, fino ti to radiš. Skoro na Ćirinom nivou... ;)
Hvala ;;) , ali treba još raditi pa biti na nivou ovog gospodina, kome kapu skidam (Bradina, Banovići, Tinja, Brčko, Zagreb samo su neke od adresa na kojima je bio). Na ovom forumu ima dobrih majstora fotografije od kojih ja mogu mnogo toga naučiti.

Pozdrav Bo Bo .
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Ćiro_bos »

Kada je tema Talgo, Bo Bo piše srcem i tu je nenadmašan! Lijepo!
Hajde navali Bo Bo...i dalje pratim, čekam da završiš, jer sam i ja mislio nešto odraditi na ovaj materijal. Kako nije potrebno da otvaram novu temu ja ću se "kulturno uvaliti" :zubi: u ovu! Nadam se da si saglasan?
pozdrav...
Last edited by Ćiro_bos on Sat Apr 02, 2011 9:21 pm, edited 1 time in total.
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Bo Bo »

Sredinom naredne sedmice završavam, ranije neću biti u prilici. Slobodno nastavite u ovoj temi Vaš putopis. Neke Vaše komentare u ovom putopisu sam ispustio jer ih imam u planu u nastavku iskoristi, zajedno sa ovim posljednjim.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Bo Bo »

Nakon završene posjete motornoj hali vratio sam se na mjesto zločina do treće Talgo kompozicije.
Image
mr.nice wrote:koji je ljepši...jedan u drugom se ogledaju
http://i747.photobucket.com/albums/xx11 ... C07857.jpg
Kažu da se o ukusima ne raspravlja, ali za mene je mnogo ljepši Talgo, nešto slično je i sa ženama uvjek ljepša ostane kad se oženiš.
Image
Last edited by Bo Bo on Mon Apr 04, 2011 4:28 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Bo Bo »

Prije ulaska u mašinsku halu još jednom sam pogled bacio na prvu Talgo kompoziciju.

Image
Image

Za nju me vežu posebni momenti, jer sam imao priliku biti prisutan jednoj testnoj vožnji od Rajlovca t. do Zenice. Nekoliko fotografija od 15.07.2010 i pomenute vožnje. Na ovom mjestu trenutno je smješten Niski.
Image

Image
Last edited by Bo Bo on Mon Apr 04, 2011 4:31 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Bo Bo »

U Zenici putnoj
Image

Pogled iz kompozicije
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Bo Bo »

Mašinska hala je sljedeća destinacija, od mene samo dvije slike. Ipak je ovo Elino područije i ljubav. Bolesnici na okupu, čekaju dan kad će dopiti otpusno pismo.
Image

Neki su u boljem, a neki u lošijem stanju.
Image

U muzeju ima i stari eksponata meni jako dragih, Ćiro_bos je bio jako brz i mnogo više fotkao na tzv. mašinskom groblju. Mislim da je pod velikim utiskom napustio depo poslije njihovog slikanje. Od mene 3 slike 661 i 642.

Nadam se da će Damir uživati u velikim zelenim mašinama i pored stanja u kojem se nalaze.
Image

Image

Image
Image
Post Reply