Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Ćiro_bos »

Putna Rajlovac je srušena u ratu. Sadašnja je u konteneru

Image

Gosti su sa velikom pažnjom razgledali tehniku i tehnologiju rada u stanici. Goran je razgledao grafikon i dnevnik S-14. Mnogo pitanja i ljubaznih odgovora. Kolege željezničari.

Image

Ugrađuje se i novi savremeni uređaj koji će zamijeniti klasičan rad i živo mahanje kod signala

Image

Stiže mađar iz Zenice kojim putujemo za Sarajevo.

Image

Umjesto da to opisujem odoka, evo zahvalnice g. Ljubojevića koju je isti napisao u povodu ovoga posjeta

Z A H V A L N I C A

Za lijep doček od strane vodećih ljudi ŽFBiH Gospodinu Nijazu Puziću,Namiru Mahmutoviću i Al Halibi Zijadu.

Za iskreno zadovoljstvo pruženo svojim ponašanjem prema članovima Udruženja željezničara bivše YU, i pristupom u depo radionicu u Rajlovcu i obilazak poznatih Talgo i Niskopodnih vozova i samu prezentaciju o ovim vozovima, a što je najbitnije u tome svemu što ste pokazali svoju ljubaznost i gostoprimstvo prema svima nama.
Ujedno se zahvaljujem gospodinu Nerminu Stamboliji što je uspio da pomoću ovih ljudi iz ŽFBiH napravi jedan lijep obilazak Sarajeva i depo radionice u Rajlovcu.
Želio bi da napomenem da su članovi Udruženja Željezničara bivše YU koji su bili prisutni na ovom obilasku Sarajeva i depo radionice u Rajlovcu upoznali dosta ljudi koji rade na ŽFBiH,od kojih su se istakli ovi gore navedeni vodeći ljudi na ŽFBiH,i izmedju ostalih Ibrahim Pilica i Ibrahim Kadrić i koji su proveli sa nama taj dan na tom obilasku.
S iskrenom zahvalnošću
I punim poštovanjem prema svim ovim ljudima


Predsjednik Udruženja željezničara bivše YU ŽRS
Ljubojević Zvonimir

Drugi dio priče će biti iz Sarajeva i dogodovštine od tamo!

pozdrav...
Posavina expres
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by 441-905 »

Svaka čast za putopis kolega Ćiro_bos. Odavno nisam vidjeo osobu koja toliko voli i cijeni posao koji radi. Iskreno neznam odakle tolika pozitivna energija i volja da se konstantno ide naprijed i istražuje.

Neka je sa srećom do naredne željezniče pustolovine. Pozdrav!
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by stjepan »

441-905 wrote:Svaka čast za putopis kolega Ćiro_bos...
Pridružujem se čestitkama,a ne treba zaboraviti i idejnog vođu ovog putopisa,našeg Bo Bo :D
Kapa dole..

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Ćiro_bos »

NASTAVLJAMO....
Zenički lokal, ugodno popunjen i neugodnog mirisa...al ne može se sve utamburati :D . Mi bi htjeli ko u Evropi?
Izlazak nas i putnika u Sarajevu, na peronu

Image

Mađar se premješta na neki kolosijek...ili je drugi?

Image

U pothodniku gužva na izlazu

Image

Izlazimo na plato ispred stanice, razgledajući i uživajući u suncu...sa nama je još uvijek kolega Ibrahim Pilica, Pomoćnik šefa iz Rajlovca

Image

Još uvijek organizacija pokušava da se usaglasi o slijedećoj destinaciji posjete...i malo slikamo, poziramo u Sarajevu

Image

Neki članovi sjede na "fontani"

Image

Pošto se ovdje ništa ne radi i ne ide dok se kahva ne popije, to je prevagnulo, većinom glasova
Pa nam je crna, sa velikom, kratka, donijela crnu, veliku, dugu...kahvu ili kavu, ko šta izvoli ili voli

Image

Servis upućuje da je ipak to kahva?

Image

Uz kafu je serviran i rahatlokum sa orasima...možda se Goran konačno i oženi?

Image

Idemo na Avaz toranj! Odluka je pala...provjera telefonom da li vidikovac radi i idemo!
Toranj se nalazi kod same željezničke stanice

Image

ulaz u hol tornja...ogromni lusteri i druge džidže zalihe iz Aladinove pećine

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Ćiro_bos »

Plaćamo po 1 km za ulazak u lift, koji nas vozi velikom brzinom na 38-mi sprat i izlazimo na vidikovac. Zli jezici kažu da jedan član nije smio ni izaći iz lifta?
Pogled svuda okolo prekrasan, za snimanje manje pogodno zbog izmaglice...Prva meta je plato željezničke stanice ispod!

Image

Image

U stanici dvije elektre i onaj mađar

Image

Image

Image

Image

Image

Izlazni čvor stanice prema Alipašinom mostu i novom dijelu grada

Image

Image

I momci se slikaju na platou, u istome pravcu

Image

Image

Image

Na drugoj strani tehnička stanica za njegu vagona, Sušica

Image

Image

U sredini neko padinsko naselje...prema Vogošći?

Image

Da ne bi rekli da i ja nisam smio da gledam sa tornja, evo jedna na kojoj se vidi kako ja slikam...i još se nageo preko zaštitne ograde! Jesam hrabar, taki po čitavom tijelu...nije što je preda mnom!

Image

I još hrabrih...Nermine, gdje si :D ?

Image

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Ćiro_bos »

Napuštamo Avaz toranj...poslednji pogled. Idemo u čaršiju, pješke, tako su odlučili! Razlog, da vide više, a ima dovoljno vremena

Image

Idemo gradom...ima dosta do Baš Čaršije. Nermin u ulozi vodiča, objašnjava i kod svakog važnog mjesta zadržavanje, priča i slikanje.
Vječna vatra i vječne vatrice

Image

Čaršija i plamičci...

Image

I Baš čaršija i Ibrici!

Image

Svi su gladni upali u čevapčinicu Željo...ima željo 1 i 2! Željezničari ko isti ti. Htjeli su ćevape! Ja bih nešto na kašiku! Izašao sam kulturno i našao aščinicu-kašika je zakon!
Sjedalo napolju tačno nasuprot Sebilju, gdje je promet crno-bijeli i na talase

Image

Image


Taj promet na momente izgleda i ovako, preko moje kašike i sahana (tanjira)! Kašika je turcizam?

Image

Image

Image

Tu su i čaršijski golubovi, koji se hrane iz proračuna džepova turista...vjerujte da bi dobri bili za čorbu. Debeli su ko oni koji su hranjeni iz državnog budžeta i proračuna. Za mjesto kod Sebilja se vjerovatno moraju boriti pravom klanovskom borbom...ko zna, neka snimi film!

Image

Našao se neko i kupio pšenicu, po troduploj cijeni...dobar čojk!

Image[/url]

Sa druge strane, deset metara dalje drugi pokušavaju skinutu kilažu...sudeći po pogledima brzo će uspjeti

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Ćiro_bos »

Kako sam smazao svoju kašik porciju sarajevske mućkalice (Pfaff, kasnije ti objasnim) rahat sam gledao na događaje oko sebe

Image


Image

Sada već abanzuju i oni ćevapari iz udruženja...sjedaju i gledaju moj merak

Image

Pridružio mi se i Bo Bo...gdje je taj bio?

Image

Još malo kolega iz udruženja...
Image

Image

..al i vječne vatrice...ko biva hladni oni ko špricer...na Sebilju!

Image

Vrijeme...vraćamo se na Bihaćki brzi br. 710. Na stanici opet obavezna crna, duga, golema...jer ovde ni ti se polazi, niti otpočinje išta bez ove mrkulje

Image

Teta na blagajni mi je ručno...ovaj, napisala kartu do Doboja, koja je bila malo jeftinija od Doboja i mi se udobno smjestimo u prepunom švedu brojčane oznake

Image

U prepunom vozu mi objasniše da danas igra Repr. BiH i Rumunije..u Zenici. Čak je ispred otišao vanredni voz za Zenicu! Otvori se i poneka piva... kao u to ime

Image

U Zenici obratih pažnju...neki se gurali guzicama...kazaše mi da je to ragbi!

Image

Draži mi ovaj most na ulazu u Zenicu nego njihovo naguravanje

Image

Više nisam snimao...Piva je odradila svoje. U Doboju im obećah fotku njihovog izlaza iz Doboja...kasnije su rekli da su bili out. Al ja sjedoh u auto, i nađoh čeku. Sunce je zalazilo u Doboju, a oni nailaze

Image

i odlaze...sretan put za Bihać!

Image

Pored puta za Tuzlu je ovaj most...obasjan zalazećim suncem. Čini mise da je Ćiromobil stao sam! Most na Spreči, tringla od Tuzle (Doboj, park D) ka Šamcu koja se više ne koristi...nisam mogao proći, a doći ću opet ovde, obećavam!

Image

I na drugu stranu...šina nema! Asfaltni put.

Image

Kući sam došao oko 18.30 h. Svi se iznenadili...Možda je Talgo počeo da se naginje u krivini, pa nije više potrebno u BiH uzeti godišnji odmor zbog puta od 140 km?

To je sve narode, vidimo se u Talgu, niskopodnom...ako Bog da!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by damir661 »

Lep putoppis, Ciro sledeci put, hocu jednu djezvu za mene :D
Onu trijanglu oko Doboja bi mogli zajedno sledeci put :ymhug: :-B
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Macak »

E, Ćiro, baš mi je merak čitati tvoje putopise!
Svaka ti čast i hvala!
:ymapplause:
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Muzej savremene umjetnosti Rajlovac

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:Lep putoppis, Ciro sledeci put, hocu jednu djezvu za mene :D
Onu trijanglu oko Doboja bi mogli zajedno sledeci put :ymhug: :-B
Evo pa biraj...bar što se tiče Džezvi!
A triangla u Doboju, naravno, ovaj mjesec, ako bude vremena i ako Bog da!

Image

pozdrav...
Posavina expres
Post Reply