Od signala do signala stanice Doboj

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Od signala do signala stanice Doboj

Post by Bo Bo »

Na parkingu željezničke stanice Doboj čekao me je Ćiro_bos koji je već imao čeku na ulaznom signalu.

Image

Upadamo u ćiromobil i idemo u akciju. Prva čeka je na voz 258, traži se pozicija i odluka pada da to bude ovdje.

Image

Voz je protutanja, a mi se selimo na obližnji most odakle treba da fatamo voz iz Šamca ili Banja Luke. Ove detalje nisam upamtio, to ostavljam Ćiri_bos da dopuni.

Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od signala do signala stanice Doboj

Post by Bo Bo »

Nakon zavšenog fotografiranja, krenuli smo se pakovanjem i prelaskom na novu lokaciju, ali sirena lomotive nas je iznenadila. Teretni voz krenuo je iz Doboja ka svom odredištu.

Image

Image

Image

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od signala do signala stanice Doboj

Post by Bo Bo »

Nakon odrađene čeke došao je vakat za podnevnu kafu, Ćiro je predložio obližnji restoran. Izbor je bio izuzetan, Bosna, paunovi, kućice za roštiljanje pravi merak :ymhug: .

Image

Image

Image

Image

Image

Nastavak slijedi ...
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Od signala do signala stanice Doboj

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote:Na parkingu željezničke stanice Doboj čekao me je Ćiro_bos koji je već imao čeku na ulaznom signalu.
Da, a kod ulaznog signala doček voza br.258 sa Bo Bo-om je izgledao ovako:

Image

I moj prijetelj je malo isturio glavu kroz prozor? Gledao je gdje sam ja...Uzgred ulazni signal neispravan i skretničar pušta vozove sa ručnim sig. znacima, vidi se u bijeloj odjeći pored signala.

Image

Kolega Bo Bo se neće ljutiti, rekao sam mu da ću ponešto ubaciti.

Mjesto gdje je restoran, rijeka Spreča, ne Bosna, onaj voz je bio iz Banja Luke!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Od signala do signala stanice Doboj

Post by damir661 »

Ako se ne varam levo od prve fotke se nekada nalazio prijemni park stanice Doboj za teretne vozove. :-B
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Od signala do signala stanice Doboj

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:Ako se ne varam levo od prve fotke se nekada nalazio prijemni park stanice Doboj za teretne vozove. :-B
Jest, tu je ulazno čvorište, ali je sada bukvalno šuma. Drveće kroz pragove i šine...cijeli prijemni park! Žalosno. Mislim čak da nema ni odvojne skretnice sa otvorenom prugom!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od signala do signala stanice Doboj

Post by Bo Bo »

Uz kafu se pravio plan za sljedeću čeku, zauzimanje pozicija za doček voza iz pravca Tuzle.
Ćiro je otiša na jednu stranu tunela, a ja na drugu. Iz moje perspektive to je ovako izgledao.

Image

Image

Nakon fotografisanja uslijedio je povratak na mjesto zločina, trebalo je pronaći poziciju za doček lokala iz Šamca.

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od signala do signala stanice Doboj

Post by Bo Bo »

Razmišljali, razmišlji mi i skontali da idemo direktno na most :-B , međutim prijatelj Ćiro se odlučio da voz sačeka na krivi iznad mene.

Image

Image

Pogled na pravac iz kojeg je voz stigao.

Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od signala do signala stanice Doboj

Post by Bo Bo »

Na povratku prema ćiromobilu, pregledao se materijal koji je do tad odrađen. Bio je vakat da se šta na zub stavi, otišli smo iznad pasarele da osmotrimo situaciju u depou. Pogled na krševe od JŽ ASEA-a.

Image

Image

Image

U daljini jedan mađar u olimpijskom ruhu, nešto najljepše što mi se tog dana dogodilo, pored susreta s vagonima Bosna ekspresa.

Image

Toliko za danas nastavak slijedi ...
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Od signala do signala stanice Doboj

Post by Bo Bo »

Oko 13 sati pridružio nam se Damir, nekoliko fotografija s pasarela na stanicu Doboj.

Image


Veliki broj krševa od vagona JŽ oznaka

Image

Image
Image
Post Reply