Željeznički alpinizam

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Željeznički alpinizam

Post by Ćiro_bos »

Sišli smo jedino da bi mogli komotno ispiti onu vodu!
Na prekrasnoj livadi smo se smjestili i uživali u suncu i prirodi. Njegova visost je deljao svoj novi štap, a Bob mlatio pivo

Image

Gledali smo I Džamiju i SPC ovde...Karika koja nedostaje je Katolička crkva, pa i nju slikam. Nalazi se u mjestu Straža, 3 km vazdušne linije gore

Image

Image

Image

Na livadama i brežuljcima okolo, stada ovaca

Image

Image

Njihovi čuvari prilaze i gledaju ne bi li šta ugrabili

Image

Image

I vlasnik koji se raspituje koju igru igramo...vjerujte da je teško objasniti...i nama samima

Image

Ovce prilaze, više se ne plaše

Image

Dole se Njegova visost sunča...ako mu koža malo preplane,lakše će naći ženu

Image

Ovaj janjac je primijetio da ga mjerkam, zabrinut je...još kad bi znao da sam ga namijenio za jarana Pfaff-a, kao alternativu plodovima mora
Image
Onaj lokal se sada vraća...snimci sa brda, opet u mojoj novoj camarilla tehnici
Nagradno: Da li neko vidi voz?

Image

Pobliže

Image

Malo niže

Image

Image

Skupina TNT je umorna, ali zadovoljna. Njegova visost je naredila polazak kući...uhvatila ga leđa od sunčanja.


To je bilo sve narode. Nemojte ovo pokušavati ponoviti...ne bi ni ja.

pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Željeznički alpinizam

Post by stjepan »

:ymapplause: ^:)^ :ymapplause:

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Željeznički alpinizam

Post by Macak »

:ymapplause:
Čestitam po 1000 puta na putopisu!
A kad si se već počeo baviti alpinizmom i speleologijom, onda, ne mogu da ti ne pokažem par sličica ne bi li te natentao na jedan izlet do Zavidovića!
Ovo što slijedi je, kako god to posmatrali, OT, pa nek to Admin premjesti u kakvu primjereniju temu! :ymblushing:

Na području spomenika prirode Tajan (tromeđa zavidovićke, kakanjske i zeničke općine) u rejonu Mašice uređuje se za turističke potrebe i jedna od tamošnjih pećina:

Image
Mašička stijena

Prilaz pećini je kroz šumu stoljetnih četinara:

Image
Šuma

Pećine su prebogate takozvanim "pećinskim nakitom" a i nastanjene su:

Image
Šišmiš

Direktno se vidi kako nastaju stalaktiti i stalagmiti:

Image
Siga u nastajanju

Evo samo malog djelića iz pećine u Srednjoj Stijeni:

Image
Stalagmit

Image
Grupa stalagmita

Image
Pogled u dubinu pećine

Image
Gospa!

I još samo ova jedna grupna fotografija da ti predočim monumentalnost prostora:

Image
Grupa speleologa s izletnicima

Pozdrav i čekam te!
co_co
Posts: 2
Joined: Sun Feb 13, 2011 10:47 pm

Re: Željeznički alpinizam

Post by co_co »

pitanjce jedno kolega ćiro bos, prvo da se identificiram po lokaciji ja sam iz vukovara HR, i sad ono što me zanima je onaj kamenolom koji se vidi na fotkama, na prvi tren pomislih da se to vidi INGRAMov kamenolom u Dubokom Potoku, ali sam onda skontao da je pruga s krive strane ceste, jer je kod kamenoloma u D. Potoku pruga s desne strane ceste u smjeru Tuzle od Srebrenika, zapravo dijeli kamenolom od ceste, pa me zanima jel taj kamenolom koji se vidi isto INGRAMov, jer sam tri godine svaki gotovo svaki dan dva puta dolazio po kamen ali sam tovario ili u samom INGRAMu na izlazu iz srebrenika ili u D. Potoku!!!!
čini mi se da je Tinja odmah poslije D.Potoka pa me čudi zasto tamo nikad nismo tovarili jer po tvojim slikama to je dosta velik kamenolom, jedino ako to nije od INGRAMa kamenolom????
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Željeznički alpinizam

Post by Ćiro_bos »

Macak wrote::ymapplause:
Čestitam po 1000 puta na putopisu!
A kad si se već počeo baviti alpinizmom i speleologijom, onda, ne mogu da ti ne pokažem par sličica ne bi li te natentao na jedan izlet do Zavidovića!
Pozdrav i čekam te!
Hvala na svemu, pohvalama i ponudi za gostovanje u ovoj pećini!
Na slikama izgleda bajno i vjerujem uživo. Rado ću doći i pogledati to, a volio bih da tu ima i nekih željezničkih sadržaja, bilo šta iz okoline Zavidovića, Kaknja, Zenice...Čini se nekako da je malo priloga iz tih krajeva naših pruga! Dajmo se malo aktivirati...
Dogovorimo se na PP! Mene nije teško nagovoriti :)] .
Pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Željeznički alpinizam

Post by Ćiro_bos »

co_co wrote:pitanjce jedno kolega ćiro bos, prvo da se identificiram po lokaciji ja sam iz vukovara HR, i sad ono što me zanima je onaj kamenolom koji se vidi na fotkama, na prvi tren pomislih da se to vidi INGRAMov kamenolom u Dubokom Potoku, ali sam onda skontao da je pruga s krive strane ceste, jer je kod kamenoloma u D. Potoku pruga s desne strane ceste u smjeru Tuzle od Srebrenika, zapravo dijeli kamenolom od ceste, pa me zanima jel taj kamenolom koji se vidi isto INGRAMov, jer sam tri godine svaki gotovo svaki dan dva puta dolazio po kamen ali sam tovario ili u samom INGRAMu na izlazu iz srebrenika ili u D. Potoku!!!!
čini mi se da je Tinja odmah poslije D.Potoka pa me čudi zasto tamo nikad nismo tovarili jer po tvojim slikama to je dosta velik kamenolom, jedino ako to nije od INGRAMa kamenolom????
Ne, to nije Ingramov kamenolom...Ti si vjerovatno vozio kamen za šećeranu u Osijeku, kamen krečnjak. Ovaj kamenolom nema čisti krečnjak, a pripada privatnoj firmi Jata, služi za nasipanje i donju podlogu za puteve u izgradnji. Do ovoga postoji još jedan kamenolom jačeg kamena, a pripada firmi Musić. Malo je o.t. ali da naglasim da je Ingram jedino vlasnik certifikata i koncesije od ovih...
pozdrav...
Posavina expres
co_co
Posts: 2
Joined: Sun Feb 13, 2011 10:47 pm

Re: Željeznički alpinizam

Post by co_co »

aha, sad mi je jasno!!!!
hvala na odgovoru!!!!

P.S. i kamen nije išao za osiječku šećeranu već za firmu "cestorad vinkovci", ali su oni radili samo sa INGRAMom!!!!!!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Željeznički alpinizam

Post by Ćiro_bos »

Ćiro_bos wrote: Na ovome mjestu točkovi pjevaju...bar sam mislio da pjevaju. Kada sam u vozu uvijek ih ovde čujem kako cvile, a notni zapis na ovoj šini je jasno ispisan. Možda se i kolce ovde zaigra?

Image
Sjećate se te moje izjave?
Ko hoće da čuje kako to točkovi pjevaju na ovome mjestu, evo jedan video kao dokaz! Još se čuje i vuča parnjače 33-248 kroz Majku svih krivina, vidi se i pećina koju sam osvajao. Multimedijalni užitak. Pa ko voli

http://www.youtube.com/watch?v=S8qlS0uuUZc

pozdrav...
Posavina expres
Post Reply