Remont pruge u BiH

Moderator/ica: ─ćiro_bos

Re: Remont pruge u BiH

PostPostao/la tramvaj narcis » ─Źet jun 13, 2013 12:36 pm

Prije par dana vozio sam se brzim iz Doboja za BL. Pruga od Kostajnice do Vrbanje je u fantasticnom stanju
a voz je pravio brzine i do 130 km/h. Samo nova SS instalacija jos nije ukljucena sve ostalo je
u finkciji.
Steta sto niskopodni vozi tako rano ali sa tim vozom bi bila prava milina putovati za Banjaluku.

Srdacan pozdrav.

Narcis
tramvaj narcis

Pridru┼żen/a: sub okt 15, 2011 1:00 pm

PostPostao/la ─ćiro_bos » ─Źet jun 13, 2013 12:44 pm

tramvaj narcis je napisao/la:Prije par dana vozio sam se brzim iz Doboja za BL. Pruga od Kostajnice do Vrbanje je u fantasticnom stanju
a voz je pravio brzine i do 130 km/h.

Ka┼żu da je pruga dobro ura─Ĺena i brzine pristojne, ali 130 km/h vjerovatno nije ta─Źno. Zvani─Źno, po redu vo┼żnje, mislim da se ne vozi vi┼íe od 110 km/h. Uostalom i asea 441 na ┼ŻRS je ograni─Źena na 120 km/h!
pozdrav...
Posavina expres
─ćiro_bos

Pridru┼żen/a: pon jun 01, 2009 3:44 pm

PostPostao/la 441-905 » ned aug 25, 2013 6:06 pm

Da li mo┼żda neko zna objektivan razlog zbog ─Źega brzina na remontovanom djelu pruge Konjic - Mostar jo┼í uvjek nije podignuta - vra─çena na brzinu iz 91. godine?
Lp.
441-905

Pridru┼żen/a: uto maj 25, 2010 11:39 am

PostPostao/la rasha » sri nov 27, 2013 1:28 am

Raspisan tender za:
a) remont koji uklju─Źuje rekonstrukciju koloseka, rehabilitaciju tunela, stani─Źne signalizacije, putnih prelaza i elektrifikacije na deonici Sarajevo - Bradina,
b) kupovinu opreme i instalaciju signalno-sigurnosnog i telekomunikacionog sistema na deonici Banja Luka - Doboj.

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:397053-2013:TEXT:EN:HTML&tabId=1
rasha

Pridru┼żen/a: sub okt 24, 2009 3:36 pm

PostPostao/la mali.paja » ─Źet nov 28, 2013 10:11 pm

441-905 je napisao/la:Da li mo┼żda neko zna objektivan razlog zbog ─Źega brzina na remontovanom djelu pruge Konjic - Mostar jo┼í uvjek nije podignuta - vra─çena na brzinu iz 91. godine?
Lp.

Strah ih je odrona. Nitko se ne usudi staviti svoj potpis.
mali.paja

Pridru┼żen/a: ned okt 31, 2010 10:29 pm

PostPostao/la strumf_1 » pon jun 29, 2015 11:54 am

Pozdrav

Iako sam novi, presaltao sam forum uzduz i poprijeko i vidim da pored zaljubljenika u zeljeznicu da se tako izrazim, ima i onih pravih zeljeznicara, uposlenika ZFBiH, mahom masinovodja. Zanima me kakva je situacija sa remontom pruge Bradina-Sarajevo, kako napreduje i kad se moze ocekivati kraj radova? Sta je sa onim hemijskim odrzavanjem pruge (jel se to tako zove), jer vidim da je na nekim dionicama trava vec uzela maha. Sta je sa ovim remontom u Sarajevu? Primjetio sam nedavno da se radio remont jednog kolosjeka od teretne stanica Koreja do Alipasine stanice?
strumf_1

Pridru┼żen/a: pon apr 27, 2015 6:10 pm

PostPostao/la Bo Bo » sri sep 23, 2015 3:36 pm

Po─Źeo remont pruge rasputnica Miljacka-Bradina. Do sada su izmjenjene ┼íine i pragovi u pravcima, na mostovima zamjena ┼íina nije zavr┼íena.
Tucanik nije promjenjen, to ─çe vjerovatno u sljede─çoj fazi. U nastavku par fotografija. Lp Bo Bo :) .

slika

slika

slika

slika

slika
slika
Bo Bo

Pridru┼żen/a: pon jun 01, 2009 1:50 pm

PostPostao/la Bo Bo » sri sep 23, 2015 3:39 pm

slika

slika

slika

slika
slika
Bo Bo

Pridru┼żen/a: pon jun 01, 2009 1:50 pm

PostPostao/la tramvaj narcis » ─Źet maj 18, 2017 10:42 pm

[quote="Bo Bo"]Po─Źeo remont pruge rasputnica Miljacka-Bradina. Do sada su izmjenjene ┼íine i pragovi u pravcima, na mostovima zamjena ┼íina nije zavr┼íena.
Tucanik nije promjenjen, to ─çe vjerovatno u sljede─çoj fazi. U nastavku par fotografija. Lp Bo Bo :) .

slika

slika

slika

slika

slika[/quote
Pozdrav svima,
Ima li kakvih novosti u vezi remonta pruge od Konjica do Sarajeva?
tramvaj narcis

Pridru┼żen/a: sub okt 15, 2011 1:00 pm

Prethodna

Natrag na Infrastruktura

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.