Izgradnja perona u stanici Zenica

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by lopina »

Jučer 22.12.2011. godine (četvrtak) započeta je izgradnja perona na prvom kolosijeku željezničke stanice Zenica. Peron se gradi isključivo za Talgo vozove koji bi trebali uskoro u saobraćaj, ali i za lokalne vozove Zenica-Sarajevo pošto su se stariji ljudi žalili da im je neadekvatan ulazak u voz. 1. kolosijek je zatvoren za saobraćaj. Paralelno s tim radovima vrši se zamjena kritičnih pragova na prvom kolosijeku te izmjena pragova na skretnici br. 12.

Fotografije uskoro...

pozdrav...
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by 441-905 »

lopina wrote:Jučer 22.12.2011. godine (četvrtak) započeta je izgradnja perona na prvom kolosijeku željezničke stanice Zenica. Peron se gradi isključivo za Talgo vozove koji bi trebali uskoro u saobraćaj, ali i za lokalne vozove Zenica-Sarajevo pošto su se stariji ljudi žalili da im je neadekvatan ulazak u voz. 1. kolosijek je zatvoren za saobraćaj. Paralelno s tim radovima vrši se zamjena kritičnih pragova na prvom kolosijeku te izmjena pragova na skretnici br. 12.

Fotografije uskoro...

pozdrav...
Najbitnije je da se nešto radi i gradi, ali opet nije mi logično što se peron nije podizao na prolaznom kolosjeku, ovako vozovi će non stop ići u skretanje.
mariola
Posts: 13
Joined: Fri Jul 24, 2009 2:26 pm

Re: Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by mariola »

Ima li fotografija :)
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by stjepan »

441-905 wrote:Najbitnije je da se nešto radi i gradi, ali opet nije mi logično što se peron nije podizao na prolaznom kolosjeku, ovako vozovi će non stop ići u skretanje.
Pa vjerovatno iz jednostavnog razloga,što bi u času stajanja putničkog voza na prolaznom kolosjeku,bile onemogućene sve vožnje (vozne i manevarske) po kolosjecima koji su bliži staničnoj zgradi,a to zna jako smetati tehnološki proces rada,pogotovo kad se saobraćaj jednog dana poveća.Ili još bolje zamislite situaciju da putnički voz stoji na trećem kolosjeku,vi stižete u zadnji čas na stanicu i trčite na voz,kad vam manevarski sastav presiječe put... ;)

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
[email protected]
Posts: 65
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:34 pm

Re: Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by [email protected] »

Slike, slike, slike! :ymdaydream:
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by lopina »

Izvinjavam se na kvaliteti fotografija.

Image

Image

Image

pozdrav...
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by lopina »

Image

Image

Image

pozdrav...
[email protected]
Posts: 65
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:34 pm

Re: Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by [email protected] »

Hvala na slikama lopina, sad ce to malo urednije izgledati B-)
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by stjepan »

Hvala za fotke @lopina.
Evo i malo kritike.Na drugoj fotki se vide stepenice,pitam se nisu li za tako velik peron premale i samo jedne.Dalje postavlja mi se pitanje,šta je s invalidima,gde je za njih dostup na peron osim na krajevima...kako je predviđen prolaz za putnike i službeno osoblje na druge kolosjeke (očito samo skakanje X( )...dobro,stvar je u izgradnji,pustimo se iznenaditi...

Pozdrav!!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
lopina
Posts: 400
Joined: Sat Jul 10, 2010 3:15 pm

Re: Izgradnja perona u stanici Zenica

Post by lopina »

stjepan wrote:Hvala za fotke @lopina.
Evo i malo kritike.Na drugoj fotki se vide stepenice,pitam se nisu li za tako velik peron premale i samo jedne.Dalje postavlja mi se pitanje,šta je s invalidima,gde je za njih dostup na peron osim na krajevima...kako je predviđen prolaz za putnike i službeno osoblje na druge kolosjeke (očito samo skakanje X( )...dobro,stvar je u izgradnji,pustimo se iznenaditi...

Pozdrav!!!
Na drugom kraju perona nalaze se još jedne stepenice za putnike. Mislili su Oni i za invalide samo što ja taj prilaz nisam slikao. Peron se završava tik do ispred kancelarije Otpravnika vozova i pregledača kola, tako da je i njima omogućen prilaz drugim kolosjecima. Prije 1-2 dana dovučena su dva kamiona pijeska za dosipanje unutrašnjeg prostora, a preko pijeska će se postavljati ukrasne betonske pločice kao završni sloj platforme.

pozdrav...
Post Reply