PRUGA: Živinice-Zvornik

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by Ćiro_bos »

Pozdrav !
Ovaj uvodni tekst i prve tri fotografije (moje) su prenešene iz nekoga susjednog foruma, jer me mrzi kuckati, a za dalje imam novoga materijala, pa mislim da će biti zanimljivo!
Otvaram ovu temu o najnovijoj normalnoj pruzi izgrađenoj u BiH i otvorenoj za promet (teretni) u januaru -
- siječnju 1992.g.
, neposredno pred početak zadnjeg rata u BiH.
Pruga je započeta sa izgradnjom u tehničkom smislu negdje na prelazu februara-veljače na ožujak-mart 1986.g.,
da bi masovna gradnja (prvenstveno dužih i kraćih tunela, među kojima i najdužeg - Križevića) dužine preko 4500 metara, otpočela na Dan omladinskih radnih brigada/akcija u ex. YU 01.04.1986.g.
Planirano je da pruga bude završena i puštena u promet na Dan Republike 25. (ili 29. :roll: ) 11. 1988.g., ali je tunel
Križevići i njegova grozomorna izgradnja, sa enormnim komplikacijama i problemima (uključujući i pojavu eksplozivnog
metana
, klizišta i urušavanja okna i profila čela prokopanih dionica), cijelu izgadnju pruge produžila za više nego dupli
vremenski period, koji je na početku isplaniran. :shock: . Tako je zapravo dolazilo do više od 3 prolongiranja datuma,
konačnog završetka cijele dionice ove željezničke pruge :wink:
Pruga zvanično nikad i nije stigla da prođe tehnički prijem, a primjenjena su neka od do tada najmodernijih rješenja: novi tip AB pragova, bili predviđeni fiberglas (svjetlovodna) telekomunikaciona veza među stanicama >
< kolodvorima
, elektrifikacija, APB i/ili telekomanda, ali se više od polovine toga, nije stiglo primjeniti niti završiti :( ,
a i ogromni dio onoga što se stiglo uraditi, je odmah u ratu totalno devastirano :cry: .

Poslije rata je, lokalitet Ciljuge, odmah iz Živinica ka Kalesiji pruga prolazila direktno kroz vojnu bazu
SAD-a ili NATO-a :? pod imenom "ORAO" (tj,. Amerikanci/NATO-vci, su svoju bazu sagradili direktno na toj pruzi), tako da su svaki voz ustavljali i kontrolisali, i davali dozvole za prolazak...
Inaće, pruga je zamišljena kao krak jedne veće dionice ž. pruge, koja bi u Srbiju došla već postojećom prugom Zvornik-Ruma, nastavljala njome izvjestan komad pruge do Loznice.
Od Loznice pa do Valjeva je trebala da se sagradi nova pruga u Srbiji, koja je tek nešto malo započeta, ali nikad nije
nastavljena niti završena :shock: , jer nije bilo para, ili šta veće sve ne... . U Valjevu je taj veći krak pruge, trebao da se spoji
na prugu Beograd - Bar.
To je za uvod!
Moram još naglasiti da je pri prošlom tehničkom mjerenju kvalitet same pruge ocijenjen kao najbolji u ŽFBH i na njoj je najveća brzina za teretne vozove u odnosu na druge pruge ove kompanije, čitavih 60 km/h.
Još nekoliko opštih podataka: Pruga građena za velike brzine, blagih krivina i uspona, bez ukrštanja sa putevima u istom nivou (postoji jedan divlji, privremeni kod Živinica.
Dužina pruge je oko 45 km, spada u Ostale pruge prvog reda, kategorije D-4, osovinskog opterećenja od 22.5 t, i 8,0 t/ metru, zaustavnog puta od 1000 metara. Na pruzi nema organizovanog putničkog saobraćaja

Slikano 20.juna, pri polasku na sastanak forumaša u Sarajevo...

Postavljam jednu sliku sa ove pruge, praktično sa prvog km.
Radi se o dijelu pruge neposredno po odvajanju iz stanice Živinice. Lijevo ostaje odvojak za Banoviće, vrlo se malo vidi, a između je odvojak za Đurđevik, koji je niže i ne vidi se uopšte. Na pruzi se vidi ulazni signal stanice Živinice.
Ovdje je najveći uspon na čitavoj pruzi, srećom ne velike dužine, oko 18 promila. Ovaj uspon diktira opterećenje za ovu prugu od Živinica=1200 tona za lok 661.

Image

Mjesto odakle sam slikao je ovaj nadvožnjak (5 metara ispred), koji nosi prugu preko puta Tuzla-Sarajevo


Image

Ovo je slikano sa pruge Brčko-Banovići, a gore desno se vidi uspon sa ulaznim signalom pruge Živinice Zvornik.

Image

pozdrav za sada!
Last edited by Ćiro_bos on Sat Jul 25, 2009 4:37 pm, edited 1 time in total.
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by damir661 »

Kada je ta pruga ponovo pustena u saobracaj, jelk to negde 1999. kada je ukinuta vojna baza ili nesto drugo.
Najzalije mi je sto nema putnickog saobracaja, iz Tuzle ili iz Doboja, mislim da odatle gravitira veliki tok putnika ka Zvorniku i dalje prema Srbiji.
Cela ideja je bila da s eotvori tzv juzna magistrala koja bi povezivala ove krajeve sa Kosovom i Makedonijom i Crnom Gorom.

Nista Ciro, ocekuje nas tezak zadatak 8-)
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote:Kada je ta pruga ponovo pustena u saobracaj, jelk to negde 1999. kada je ukinuta vojna baza ili nesto drugo.
Pruga je ponovo puštena čim je popravljena, jer je na mnogim mjestima pruga bila linija razdvajanja...i kada su se kompanije dogovorile.
A vozovi su saobraćali kroz bazu, ali sa obaveznim najavama i pregledima kompletnog voza, i osoblja na vozu, koje je moralo imati njihove dozvole za vožnju kroz bazu...
Mislim da je baza postojojala sve do 2003.g., nisam siguran...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by Ćiro_bos »

Ovo će biti mini putopis sa ove pruge, traljav, ali bolje išta nego ništa...

Dana 23.07.09.g. dva moja prijatelja, skretničari iz Tinje i Mramora i ja smo se zaputili u Zvornik na kupanje u Drini i još štošta, na koje nas je pozvao naš nekadašnji otpravnik vozova, a sada na većoj funkciji...
Krenuli smo oko podne, autom jednog od ovih prijatelja i kada smo prolazili kroz Kalesiju, uspio sam ih nagovoriti da malo posjetimo ovu stanicu. Udaljena od grada nekih trista metara, autom smo stigli do pruge na mjestu između ulaznog signala i skretnica, gdje postoji betonski nadvožnjak...

Pogled u smjeru Živinica, ulazni signal ne postoji, ali se u daljini nazire stup za crvenim koturom koji ga mijenja...

Image

Fotos sa istoga mjesta, ali prema stanici-skretničko područje. Iako djeluje da je u vukojebini, vrlo je blizu grada Kalesija, opštinskog središta i vrlo naseljenog kraja.

Image

Na skretničkim područjima su ugrađeni drveni pragovi, kao i na nekim prelazima preko vijadukata, a skretnice su osigurane Robel bravama. Skretničke kućice ne postoje.

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by Ćiro_bos »

Stanica Kalesija je jedino službeno mjesto na pruzi koje je otvoreno za prijem i otpremu vozova, te zaposjednuto saobraćajnim osobljem. To je i spojna stanica između dvije kompanije ŽRS i ŽFBH.
Nalazi se na 20-to km pruge od Živinica. Pri gradnji je bilo predviđeno još 4 službena mjesta: Krivače, Caparde kao ukrsnice i u kojima postoji nešto od te inf. i Gušteri/Oraovac koje je obična pruga.

Stanična zgrada Kalesija, ispred koje šef ove stanice, poznanik mojih prijatelja evocira uspomene tipa:Eh kad smo bili mladi...
Kako vidite, na staničnoj zgradi ni dan, danas nama ispisanog naziva službenog mjesta :shock: .

Image

Pogled iz veće daljine...
Zgrada je nova, izgrađena namjenski prije rata, zajedno sa prugom, namijenjena da svojim jednim dijelom služi i kao autobuska stanica, ali se kako vidimo odustalo, vjerovatno zbog devastiranosti i zbog daljine od glavne ceste. Stanični plato je bio na prvoj liniji fronte i zgrade su služile u sve druge, osim u željezničke svrhe...
Na prvom kolosijeku jedan Rs iz tih minulih vremena...

Image

Rs nosi oznake ŽTO Sarajevo

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by Ćiro_bos »

Stanica je trebala biti osigurana relejnim sistemom osiguranja, svjetlosnim glavnim signalima. Sve to nije ugrađeno, a postoji jedino svjetlosni signal od strane Zvornika koji nije u funkciji, te predsignali koji su takođe van funkcije. Osiguranje skretnica je sa Robel bravama, a vozovi se ručno uvode...
Pogled na radno mjesto otpravnika vozova.
Telefon koji vidite je jedini sistem veze i to je PTT telefon...Ugrađene linije od fiberglasa-optičke ili kakoveć su sve otuđene i uništene, na kompletnoj pruzi, tako da se momci ovako sporazumijevaju sa Živinicama i Zvornikom :?

Image

To jutro su do podne propustili 7 teretnih vozova, što je za ovdašnje uslove "puna šaka brade".
Pogled sa platoa prema Živinicama

Image

Pogled sa platoa prema Zvorniku. Gore je jedan slupani Eas na prvom...bio mi je daleko, jer su me kolege čekale

Image
Last edited by Ćiro_bos on Sun Jul 26, 2009 4:24 pm, edited 2 times in total.
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by Ćiro_bos »

Još jedna prema Zvorniku....Kako vidite plato je bez trave i korova i za naše ŽFBH uslove čudo neviđeno :shock: :shock: :shock: i pravi praznik za oči

Image

Prolazni, treći kolosijek je izgrađen sa betonskim AB pragovima, kao uostalom i kompletna pruga Ž-Z

Image

Šina je pričvršćena sa Pandrol sistemom, nisam stručan, ali mislim da se tako zove ova veza, a taj sistem je na čitavoj pruzi Ž-Z... Ostali stanični kolosijeci iako sa betonskim pragovima imaju drugačiju vezu šina-prag, imate gore na slikama
Vidite i jednog fotografa-sjenku

Image

Nastavak sutra...prema Zvorniku!
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by Ćiro_bos »

Polazimo dalje, kolege su nestrpljive da što prije idu na kupanje i roštilj...
Zbog toga dalje nema puno snimaka same pruge, jer mi nisu htjeli stati da slikam, već su slike u prolazu iz auta...
Granica na pruzi između kompanija je u km 25+480.
Odmah dalje je čuveni tunel Križevići dužine preko 4500 metara i koji i danas kao i prilikom gradnje pravi probleme zbog slijeganja, pa su intervencije i obustave saobraćaja česte... Nisam ga slikao, bio je dalje od ceste! Drugi puta...
Pruga je građena za velike brzine, sa blagim krivinama i usponima. Zbog toga je na pruzi jako puno vijadukata, te nadvožnjaka koji prelaze preko magistralne ceste Tuzla-Zvornik. Evo jedan

Image

Svi vijadukti i nadvožnjaci su sličnog, tipskog oblika na čitavoj pruzi... Odaju utisak novije gradnje. Evo još jedan

Image

Pa još jedan koji nosi prugu preko ceste i doline, a zatim je prepušta jednom manjem tunelu...Bio sam puno ljut na kolege što mi nisu dopustili stajanje na tim mjestima i slikanje :x .

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by Ćiro_bos »

Većina vijadukata, kao i svi tuneli se nalazi na teritoriju ŽRS, gdje je teren brdovitiji i složeniji...
Ovdje na fotki vidimo kako sa vijadukta pruga ulazi u brdo-tunel koji se jedva nazire. Tunel je manje dužine, a nalazi se na lokalitetu Gušteri/Oraovac

Image

Ulazimo u Zvornik. Nisam ništa snimao, na rijeci i jezeru je jako puno granične i obične policije koji pomno motre...Bili smo zauzeti kako pronaći mjesto za kupanje... Prošli smo par uređenih plaža koje su bile krcate i lijepe, ali bez hladovine. Zato smo pronašli uzvodno jednu vukojebinu koja uopšte nije uređena, ali gdje smo sami, ima hladovine i tako smo naložili vatru.
Exluzivan snimak naše vatrice...Malo o.t., izvinjavam se...

Image

Poslije krkanluka i drugoga, vraćali smo se, sunce je zalazilo već odavno. Prijatelje sam jedva nagovorio da produžimo malo dalje od skretanja za Tuzlu, prema Bijeljini, da slikam stanicu Zvornik. Zaustavili smo se ispred stanice na nekih 300 metara...Više nisam mogao postići.
Pogled prema stanici Zvornik Novi. Gore nadvožnjak nosi put za Bijeljinu...

Image
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Živinice-Zvornik

Post by Ćiro_bos »

50 metara nazad: Slikano sa kolosijeka pruge...Ulazni signal stanice Zvornik Novi. Lijevi signal je štitni, za ulaz u stanicu sa industrijskog kolosijeka "Birač" Zvornik, koji je najveći konzument željezničkih usluga ovde...možda i jedini.

Image

Pogled iza signala prema Tuzli. Desno se vide postrojenja fabrike Birač i zalazak sunca

Image

I pored nagovaranja dečki nisu htjeli u stanicu...Zaputili smo se kući istim putem. Jedna u povratku

Image
Posavina expres
Post Reply