Pravilnici i uputstva

Moderator: Ćiro_bos

Post Reply
User avatar
ze.de
Posts: 8
Joined: Sun Mar 04, 2012 6:54 am

Pravilnici i uputstva

Post by ze.de »

bilo bi dobro ako ko može da skenira i postavi željeznička upustva i pravilnike za unutrašnji i međunarodni saobraćaj,jer to još nigdje nisam vidio da se može naći
pozz
User avatar
ze.de
Posts: 8
Joined: Sun Mar 04, 2012 6:54 am

Re: pravilnici i uputstva

Post by ze.de »

evo od mene nešto što sam našao na netu,sve su hrvatski ali ako nekome šta valja neka iskoristi ;)
https://rapidshare.com/files/695307237/My_Documents.rar
User avatar
ze.de
Posts: 8
Joined: Sun Mar 04, 2012 6:54 am

Re: pravilnici i uputstva

Post by ze.de »

evo još nešto ima i za saobraćajnu i za ss i tk,zop itd...
https://rapidshare.com/files/2180237490 ... uments.rar
:-bd
SteNi
Posts: 3
Joined: Fri Feb 04, 2011 6:48 pm

Re: pravilnici i uputstva

Post by SteNi »

Ljudi pozdrav, hitno mi treba pdrška polažem stručni ispit za vozača TMD-a (Pravilnik 646), interesuje me kakvo iskustvo imate ili šta pitaju ili slično !!!!!!!!!! Hvala #:-s #:-s #:-s
User avatar
Nexus
Posts: 33
Joined: Wed Apr 20, 2011 11:02 am

Re: pravilnici i uputstva

Post by Nexus »

SteNi wrote:Ljudi pozdrav, hitno mi treba pdrška polažem stručni ispit za vozača TMD-a (Pravilnik 646), interesuje me kakvo iskustvo imate ili šta pitaju ili slično !!!!!!!!!! Hvala #:-s #:-s #:-s
Gdje polažeš, i kada?
Javi mi se na PP..
Nikad se nismo furali a oduvjek smo furka! HzsA
ssitk
Posts: 27
Joined: Thu Aug 27, 2009 9:11 am

Re: Pravilnici i uputstva

Post by ssitk »

Zanima me da li postoji Pravilnik o održavanju telekomunikacionih postrojenja?
Nešto kao što je Pravilnik 400 - Pravilnik o održavanju SS postrojenja?
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Pravilnici i uputstva

Post by admin »

ssitk wrote:Zanima me da li postoji Pravilnik o održavanju telekomunikacionih postrojenja?
Nešto kao što je Pravilnik 400 - Pravilnik o održavanju SS postrojenja?
Mada ne poznajem ovu tematiku mislim da nepostoji Pravilnik koje se konkretno bavi održavanjem telekomunikacionih postrojenja. A zaključak je na osnovu opštih odredbi iz uputstva 470 "Uputstvo o vrstama i upotrebi TK uredjaja i veza" gdje stoji:
(1) Ovim uputstvom bliže se određuju vrste veza i uređaja u telekomunikacionoj mreži, način rukovanja pojedinim vrstama telekomunikacionih uređaja (TKU) i način uspostavljanja veza u okviru TK-mreže u unutrašnjem i međunarodnom telekomunikacionom železničkom saobraćaju.

(2) Uputstvom se regulišu jedinistveni postupci poslužioca u stanicama i centrima veze, korisnika TK-mreže, radnih jedinica i radnika koji se neposredno bave tehničkim održavanjem TKU i telekomunikacionih postrojenja, prilikom eksploatacije i održavanja TK-mreže.
ssitk
Posts: 27
Joined: Thu Aug 27, 2009 9:11 am

Re: Pravilnici i uputstva

Post by ssitk »

Poznato mi je Uputstvo 470. Sam naziv tog uputstva dovoljno govori o samom sebi te mislim da ne opisuje radnje, procedure i periodiku održavanja TK uređaja . Ipak u Pravilniku 400 je jasno opisana procedura održavanja pojedininih SS elemenata (dijelova), te s toga mislim da bi i TK uređaji trebali imati takav Pravilnik koji bi bio "pandam" Pravilniku 400.
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: Pravilnici i uputstva

Post by admin »

Mislim da su ovo svi pravilnici i uputstva serije 400 - OBLAST SIGNALNO-SIGURNOSNIH I TELEKOMUNIKACIONIH
POSTROJENJA I STABILNIH POSTROJENJA ELEKTRIČNE VUČE

Code: Select all

400	Pravilnik o održavanju signalno-sigurnosnih postrojenja
401	Pravilnik o funkcionisanju sistema veza na JŽ
403	Pravilnik o obimu i vrsti telekomunikacionih veza, uredjaja i postrojenja na prugama  JŽ
405	Pravilnik o osnovnim uslovima za projektovanje, gradjenje, rekonstrukciju i puštanje u pogon signalnosigurnosnih postrojenja
411	Opšti tehnički propisi za relejne stanice i signalno-sigurnosne uredjaje
412	Uputstvo o opremanju putnih prelaza u nivou električnim uredjajima za osiguranje
413	Tehnički uslovi za isporuku i ugradnju signalno-sigurnosne i telekomunika-cione opreme na magistralnim prugama
420	Tehnički uslovi za visokofrekventne uredjaje sistema V-300
421	Tehnički uslovi za železničke automatske teleprinterske centre
422	Tehnički uslovi za isporuku i montažu opreme za radiodispečerske veze na JŽ I posebni uslovi za  radiodispečerske veze na JŽ
423	Odluka o tehničkim uslovima za pružna vozila koja saobraćaju na prugama opremljenim automatskim pružnim blokom I telekomandom
425	Uputstvo za rukovanje induktivnim   autostop-uredjajem I 60
426	Uputstvo za ugradnju, ispitivanje,  puštanje u pogon i održavanje lokomotivskog dela autostop-uredjaja I 60
427	Uputstvo za primenu, ugradnju, ispitivanje I održavanje pružnih autostop-uredjaja na prugama JŽ
428	Uputstvo o saobraćaju vučnih vozila koja nisu opremljena autostop-uredjajima na prugama opremljenim pružnim delom autostop-uredjaja 
429	Uputstvo o održavanju telegrafsko-telefonskih vodova i linija
431	Uputstvo o tehničkom pregledu signalno-sigurnosnih  postrojenja
470	Uputstvo o vrstama i upotrebi telekomunikacionih uredjaja i veza
ssitk
Posts: 27
Joined: Thu Aug 27, 2009 9:11 am

Re: Pravilnici i uputstva

Post by ssitk »

Da, ovo je spisak svih pravilnika i uputstava za SS i TK postrojenja i zbog toga i mislim da ne postoji pravilnik o održavanju TK uređaja jer ni jedan o popisanih pravilnika i uputstava ne opisuje ove radnje.
Ne bih se složio da je ovo spisak i za stabilna elektrovučna postrojenja. Serija 200 je određena za SPEV (212, 213, 227, 227a...).
Post Reply