Unska pruga

Moderator: Ćiro_bos

Smatrate li bi trebalo uvesti brzi voz Sarajevo-Bihać ?

Da
64
94%
Ne
4
6%
 
Total votes: 68

staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Unska pruga

Post by staner »

Ma nije sve toliko crno kako vi kažete a ovaj članak je iz 2001 godine.Imam i ja jedan iz 1988 godine kada je Unskom prugom tutnjalo 50 vozova dnevno.Ma kolega to je prošlost nije željeznica tuga,propast kako Vi kažete.Naše željeznice će tek da procvijetaju. :-bd :-bd :-bd :-bd
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Unska pruga

Post by 68847 »

Ako mene pitas: Let there be railroad, al ovo su parafrazirane rijeci svevisnjeg a kad oko sebe pogledam jamije me, u najboljem slucaju, rezignacija. :(
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
ubrzani
Posts: 140
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:53 am

Re: Unska pruga

Post by ubrzani »

dajte malo manje emocija da se nebi radovali ovi što tastature prodaju. Prije nego što pritisnete na "pošalji" pročitajte šta ste napisali i da li je rješenje nekoga, ko je ljubitelj željeznice, ko s tobom dijeli interes za željeznicu, napasti. Ni ja niti iko drugi od forumaša, nije u stanju naložiti pokretanje nekog voza nego samo možemo čekati kad će neko skontati da je željeznica kičma transporta. Vi koji radite na željeznici morate shvatiti da je na forumu i dio ljudi koji nisu vaše kolege iz firme i da oni drugačije gledaju na neke stvari. Ja znam da je vama na željeznici puna kapa ali hoću da dođe vrijeme kao što je bilo, krenuli mi za Mostar ujutro kad dođe voz pun ko šipak. Kaže meni jaran, ajmo kafu popit, sad će drugi.
User avatar
ismet222
Posts: 196
Joined: Fri Jun 26, 2009 6:24 pm
Location: Bihac
Contact:

Re: Unska pruga

Post by ismet222 »

ekonomska racunica=putnicki zeljeznicki saobracaj je nerentabilan opcenito u cjeloj BIH (ja bi rekao da nije nikad ni bio rentabilan), pa ako se gleda ekonomska isplativos bili ga trebalo ukinuti?? zalosno je to sto na ovom forumu moramo nesto ovakvo procitati.negde na ovom forumu sam predlozio sa 2-3 ispravna putnicka vagona i vec postojecim vozovima 396/397 moze bihac dobiti direktnu vezu ne samo sa sarajevom nego i sa zagrebom,znaci netreba novi voz koji bi se uvodio na tim relacijam ,pitanje je samo ko je odgovoran da se u redu vonje na prugama nije ovako nesto i previdjelo vec deceniju i po.sto se tice putnika mi imamo putnika na tim relacijama i nije zeljeznica juce pocela raditi ,znamo da su vozovi za bihac vozili i prije sa putnicima naravno i to vise decenija-sad nema putnika zato sto nema ni kvalitene konkurencije drumskom saobracaju(bar iz ovog djela zemlje)pitanje je sta sad raditi sa ovom prugom: daleko smo,neisplativo je,skupo je,itd (ovo sto nabrajam to su komentari procitati na ovom forumu)
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Unska pruga

Post by Ćiro_bos »

ubrzani wrote:dajte malo manje emocija da se nebi radovali ovi što tastature prodaju. Prije nego što pritisnete na "pošalji" pročitajte šta ste napisali i da li je rješenje nekoga, ko je ljubitelj željeznice, ko s tobom dijeli interes za željeznicu, napasti....
Pridružujem se ovim razmišljanjima!
Malo manje emocija, općenito! Molim Bišćane da guraju taj projekat do kraja i bit ću jako sretan ako taj projekat zaživi! Takođe vas molim da ne reagujete na tako buran, nekad beskompromisan način na stavove drugih forumaša, koji po svim mjerilima foruma iznose svoje stavove i komentare koji vam se i ne moraju svidjeti, jer su drugačiji. I to je legitimno, kao i vaša inicijativa.
Dakle jedan kulturan kolegijalan dijalog sa uvažavanjem tuđeg mišljenja, bez reagovanja na prvu i osuđivanja, pogrdnih naziva i sl. Ovaj forum nema tu moć da odluči o nekim stvarima, pa i o brzom vozu, tu smo da se družimo, stvaramo prijeteljstva...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Omko-Bosanski Novi
Posts: 92
Joined: Thu Nov 12, 2009 10:04 am
Location: Bosanski Novi

Re: Unska pruga

Post by Omko-Bosanski Novi »

Mada sam rekao da vise nikad necu doci na ovaj forum, ali vidim da se situacija zahuktala. Podrzavam svoje kolege sa Unske pruge i sve ostale dobronamjerne koji podrzavaju nas projekat "BRZI VOZ BIHAC-SARAJEVO". Mi cemo uspjeti ako Bog da, uporan smo mi narod, kad treba mozemo sve! Pozvao bih forumase koji ne podrzavaju ovaj projekat bar de se ne mijesaju u ovu raspravu, jer pojedini istupi su znatno narusili medjuljudske odnose na forumu.
Mi krajisnici imamo svoje mjesto u drzavi Bosni i Hercegovini, i trazimo nasa prava!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Unska pruga

Post by Ćiro_bos »

Omko-Bosanski Novi wrote:Mada sam rekao da vise nikad necu doci na ovaj forum, ali vidim da se situacija zahuktala.
Dobrodošao ponovo!
Omko-Bosanski Novi wrote:Pozvao bih forumase koji ne podrzavaju ovaj projekat bar de se ne mijesaju u ovu raspravu, jer pojedini istupi su znatno narusili medjuljudske odnose na forumu.
Mi krajisnici imamo svoje mjesto u drzavi Bosni i Hercegovini, i trazimo nasa prava!
Ne možeš očekivati da svi podržavaju bilo koji projekat, pa i taj. Niti da oni koji ne podržavaju projekat šute? Takođe se mišljenje i komentar neistomišljenika mora saslušati i argumentovano sa njime suočiti. I ne mora značiti da je neko protiv projekta ako daje nekakvo svoje razmišljanje, uvjerenje da je to neostvarivo, što sam primijetio u najviše diskusija ljudi koji nisu iz krajine.
Nema nikakve potrebe da se međuljudski odnosi narušavaju zbog toga.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Omko-Bosanski Novi
Posts: 92
Joined: Thu Nov 12, 2009 10:04 am
Location: Bosanski Novi

Re: Unska pruga

Post by Omko-Bosanski Novi »

Ćiro u potpunosti se slazem s tvojim misljenjem, ja ne ocekujem da svi podrue projekat! Ali ocekujem da pojedini clanovi ovog foruma ne koriste uvredljive izjave kao npr. "Bihacka direkcija je parazitska direkcija, zbog koje nemaju plate oni koji rade". Nije to nacin komunikacije da se ne podrzi projekat, a neku noc ovakvih i slicnih postova bilo je na pretek sto ja admin smakeo, i tu noc sam odlucio da napustim ovaj forum!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Unska pruga

Post by Ćiro_bos »

Omko-Bosanski Novi wrote:Ćiro u potpunosti se slazem s tvojim misljenjem, ja ne ocekujem da svi podrue projekat! Ali ocekujem da pojedini clanovi ovog foruma ne koriste uvredljive izjave kao npr. "Bihacka direkcija je parazitska direkcija, zbog koje nemaju plate oni koji rade". Nije to nacin komunikacije da se ne podrzi projekat, a neku noc ovakvih i slicnih postova bilo je na pretek sto ja admin smakeo, i tu noc sam odlucio da napustim ovaj forum!
Tu noć sam ja bio na forumu i pročitao te postove. Apsolutno neprihvatljivo, ostao sam bez teksta.
Naravno da su se ti postovi izbrisali, što je dokaz da demokratija na ovome forumu nije bukvalno shvatljiv pojam i takvi ispadi neće se tolerisati. Takvih razmišljanja ima, ali se to ne može zabraniti...
Zato kolega nemojte dramiti, neki likovi slične stvari govore i za moju Brčansku prugu, nisu sarajlije, rade u istoj, mojoj direkciji. Nadaju se povećanju svojih koeficienata ukidanjem radnih mjesta kolega sa ove pruge. Ne trebam ni govoriti da se radi o radnim mjestima isključivo izvršne službe, iako je deklarativno, demagoško zalaganje drmatorix sindikata da to budu radna mjesta u administraciji. I gdje je to sprovedeno na taj način. Nigdje! Na otpuštanje 5 radnika iz upravnih struktura bi došlo 105 iz izvršne službe. Ko ne vjeruje neka uporedi sve dosadašnje transformacije u bilo kojem periodu kod nas i okolini.
Kao što reče jedan kolega: ...eto i ja malo odvrnuh ventil.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
candyman
Posts: 19
Joined: Thu Mar 11, 2010 9:04 pm

Re: Unska pruga

Post by candyman »

saraybosna wrote: Stanovništvo

Područje Unsko – sanskog kantona naseljeno je od davnina, što potvrđuju razni ostaci iskopina iz predistorijskog ( ilirskog) i ranog istorijskog ( rimskog) doba. Ukupan broj prisutnog stanovništva je cca 305.049 stanovnika.
Prijatelju ovo je zvanican podatak, ova cifra je daleko manja od 500. 000
žELIM vAM SVU SREĆU S BRZIM VOZOM :-h
Da si malo bolje citao moj post mogao bi zakljciti da nisam mislio na kanton nego na Krajinu(geografski pojam), a sad sto si ti malo geografski nepismen ja ti tu ne mogu nista...Na kraju krajeva koliko god bilo stanovnika, vazno je da se taj dio BiH spoji sa sarajevom, osim ako su njima draze neke druge stvari!

Molio bih samo da se neko ko je strucan javi na ovom forumu da mi kaze koliko je novca potrebno da se stavi kontaktna mreza na dijelu gdje fali, nekih 30km?
Grad na Uni!!!
Image
Post Reply