Unska pruga

Moderator: Ćiro_bos

Smatrate li bi trebalo uvesti brzi voz Sarajevo-Bihać ?

Da
64
94%
Ne
4
6%
 
Total votes: 68

441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Unska pruga

Post by 441-905 »

Naišao sam na par slikica pomenute stanice sa reuspostave saobraćaja, ali volio bih vidjeti i koju slikicu od ove godine ako ko ima. Kolega staner, dajete više informacija za turistički voz, jer kod nas sve bude pet do dvanaest i onda kad je i osoba najvoljnija da ode, u toj svoj zbrci nece stici.
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Unska pruga

Post by staner »

441-905 wrote:Naišao sam na par slikica pomenute stanice sa reuspostave saobraćaja, ali volio bih vidjeti i koju slikicu od ove godine ako ko ima. Kolega staner, dajete više informacija za turistički voz, jer kod nas sve bude pet do dvanaest i onda kad je i osoba najvoljnija da ode, u toj svoj zbrci nece stici.
Kolega 441-905 nemojte se sekirati na vrijeme će da proradi i naš projekat na kojem ćete imati sve informacija kao i na našoj stranici www.unska-pruga.com :-bd
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Unska pruga

Post by 441-905 »

Pregledao sam pomenute linkove, ali informacije su poprilično šture, a dosta informacija je duplicirano.
noone
Posts: 14
Joined: Fri Jun 26, 2009 1:26 am

Re: Unska pruga

Post by noone »

441-905 wrote:
A negdje na zeljeznice.net je spomenuto kako je između Ličke Kaldrme i LDP-a prekid radi vode koja je odnijela dio pruge
Sasvim je logično i na mijestu stoji loše održavanje pruge, te pojava klizišta, ali da voda odnese prugu, to mi je onako malo čudno. Po toj logici trebala je biti poplava ogromnih razmjera pa da bi pruga bila odnešena.
Sa zeljeznice.net:
mali.paja wrote:Između kolodvora Lička Kaldrma-Ličko Dugo Polje voda je odnijela trup pruge. Tračnice sa pragovima vise u zraku, dosta dugo.
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Unska pruga

Post by staner »

441-905 wrote:Pregledao sam pomenute linkove, ali informacije su poprilično šture, a dosta informacija je duplicirano.

Žao nam je kolega 441-905 ali slabo dajemo informacije sa Unske pruge jer kao što sam Va rekao evo sad ću ponovo duplicirati informaciju kako Vi kažete.Čuvamo najnovije informacije i materijale za naš skori projekat jedan od najvećih na ovim prostorima. :!!
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Unska pruga

Post by staner »

Donosim Vam program Rotary vlaka Juni 2010 godine.Prijave možete izvršiti na dole orginalnom obrascu :
http://www.rotary-bihac.ba/novo_news.htm
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Unska pruga

Post by staner »

441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Unska pruga

Post by 441-905 »

Zahvaljujem na informacijama kolega staner, koristan materijal, ali treba se još dosta raditi i ulagati na promociji ovog voza.

U vezi ovog odrona, klizišta ili već šta je god u pitanju, izgleda da je održavanje pruge bilo ravno nula. Možda će biti jako cinično od mene, ali volio bih vidjeti i taj prizor kako pragovi i šine vise u zraku, a ispod nema tucanika.

Ne smijem reci da nije moguce ali opet jako mi je cudno.
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Unska pruga

Post by staner »

441-905 wrote:Zahvaljujem na informacijama kolega staner, koristan materijal, ali treba se još dosta raditi i ulagati na promociji ovog voza.

U vezi ovog odrona, klizišta ili već šta je god u pitanju, izgleda da je održavanje pruge bilo ravno nula. Možda će biti jako cinično od mene, ali volio bih vidjeti i taj prizor kako pragovi i šine vise u zraku, a ispod nema tucanika.

Ne smijem reci da nije moguce ali opet jako mi je cudno.
Kolega 441-905 odron i klizište nije na našem dijelu pruge samo da znaš.Što se tiče pruge Bihać-Martin Brod je ko tambura utegnuta kako kažu naši ljudi.A Vama kolega bih predložio da pregeledate web portal: http://www.rotary-bihac.ba i da vidite kako se promoviše ovaj voz u svijetu a ne samo kod nas.Ovo je svijetska organizacija kolega moj dragi pročitaj i ovaj dokument :

http://www.rotary-bihac.ba/Invitation_t ... _Train.pdf
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Unska pruga

Post by 441-905 »

Hvala puno kolega staner. Kolege s posla su oduševljene ovim materijal o Rotari vozu. Samo ako može još par odgovora na neka pitanja, koliko stanica,službenih mijesta ima na Unskoj pruzi, kad je elektricifikacija urađena, koja je dopuštena max. brzina bila prije rata. Zahvaljujem unapijed.
Post Reply