SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Moderator: Ćiro_bos

staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by staner »

Svak čast kolega ismete na ovim informacijama.treba da se upoznamo malo sa tim sistemima......... :-bd
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:Definitivno nije u Banja Luci!
U nekoj stanici između Doboja i Banja Luke...po onim natpisima na pločicama.
To nije kompletan uređaj, nego je neka kombinacija, vjerovatno je ključevna zavisnost, a ova postavnica služi samo za naredbu i izvršenje postavljanja ulaznog signala i predsignala, a skretnice se postavljaju na licu mjesta i zaključavaju bravom...Vjerovatno negdje sa strane ima utore za ubacivanje odg. ključeva skretničkih brava. Koliko vidim po ručicama, signal ima mogućnost postavljanja i ograničene brzine, što znači da je u zavisnosti sa putem vožnje...Mislim da ovaj uređaj ima isti sistem, redoslijed poteza kao i uprošteni relejni, samo što je ovde relejni dio elektromehanički blok.
Može li neko potvrditi. Ja nisam uživo radio na ovakvim, niti sam ga imao priliku razgledati...
Nešto slično, još prostije postoji na pruzi Brčko-Vinkovci...
pozdrav...
Definitivno je u Banja Luci!
Nedavno sam razgovarao sa Draganom ŽRS,koji je i radio i u Banja Luci,uređaj na slici je za postavljanje signala i predsignala,a skretnice se postavljaju na licu mjesta i zaključavaju bravom,ključe čuva i odgovara za položaj skretnica nadzorni skretničar a kada ga nema ključi za ulaz moraju biti kod otpravnika vozova.Tako da završimo priču sa sedme stranice ove teme.
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:
Ćiro_bos wrote:Definitivno nije u Banja Luci!
U nekoj stanici između Doboja i Banja Luke...po onim natpisima na pločicama.
To nije kompletan uređaj, nego je neka kombinacija, vjerovatno je ključevna zavisnost, a ova postavnica služi samo za naredbu i izvršenje postavljanja ulaznog signala i predsignala, a skretnice se postavljaju na licu mjesta i zaključavaju bravom...Vjerovatno negdje sa strane ima utore za ubacivanje odg. ključeva skretničkih brava. Koliko vidim po ručicama, signal ima mogućnost postavljanja i ograničene brzine, što znači da je u zavisnosti sa putem vožnje...Mislim da ovaj uređaj ima isti sistem, redoslijed poteza kao i uprošteni relejni, samo što je ovde relejni dio elektromehanički blok.
Može li neko potvrditi. Ja nisam uživo radio na ovakvim, niti sam ga imao priliku razgledati...
Nešto slično, još prostije postoji na pruzi Brčko-Vinkovci...
pozdrav...
Definitivno je u Banja Luci!
Nedavno sam razgovarao sa Draganom ŽRS,koji je i radio i u Banja Luci,uređaj na slici je za postavljanje signala i predsignala,a skretnice se postavljaju na licu mjesta i zaključavaju bravom,ključe čuva i odgovara za položaj skretnica nadzorni skretničar a kada ga nema ključi za ulaz moraju biti kod otpravnika vozova.Tako da završimo priču sa sedme stranice ove teme.
Pozdrav!
Neka ti bude...
Ali onda uređaj nije u funkciji. U funkciji su samo ručice za podizanje signala i predsignala, ostalo je out! To je bio uređaj koji je primao naređenja za postavljanje puta vožnje, koji bi poslije postavljanja, putem skretničkih ključeva dao informaciju o završenom procesu...
Mehaničkom zavisnošću ključeva sa lenjirima u sanduku zavisnosti bi se omogućavalo podizanje signala u skretanje ili u pravac. Tada nadzorni skretničar nije bio potreban.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:U funkciji su samo ručice za podizanje signala i predsignala, ostalo je out!...
Ostalog nikad nije ni bilo...Na toj pruzi još ima stanica sa tim načinom osiguranja...
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
ismet222
Posts: 196
Joined: Fri Jun 26, 2009 6:24 pm
Location: Bihac
Contact:

European Train Control System

Post by ismet222 »

European Train Control System je jedinstveni europski standard za kontrolu željezničkog prometa (signalizacija i zaštita). Nastao je zbog potrebe zajedničkog nadstandard u Europskim zemljama. ECTS je skup standarda, koji nemaju ništa zajedničko, osim standardne širine željezničkog kolosijeka.
Vise o tome na: http://ismet222.webs.com/vjesti.htm
ssitk
Posts: 27
Joined: Thu Aug 27, 2009 9:11 am

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by ssitk »

Danas je tačno u 12.00h, nakon uspješno provedenog probnog rada, najnoviji elektronski SS uređaj tipa ESTW L90 5 (Alcatel-Thales) u ukrsnicama Stanari i Prisoje pušten u redovan rad. Ukrsnice se nalaze na dionici pruge Doboj-Banja Luka i bitno je istaći da su ovo prva službena mjesta u BiH koja su osigurana ovom savremenom vrstom osiguranja.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by Ćiro_bos »

ssitk wrote:Danas je tačno u 12.00h, nakon uspješno provedenog probnog rada, najnoviji elektronski SS uređaj tipa ESTW L90 5 (Alcatel-Thales) u ukrsnicama Stanari i Prisoje pušten u redovan rad. Ukrsnice se nalaze na dionici pruge Doboj-Banja Luka i bitno je istaći da su ovo prva službena mjesta u BiH koja su osigurana ovom savremenom vrstom osiguranja.
Čestitam kolegama na ŽRS!
Sam po sebi je uspjeh da je oformljena stručna komisija za prijem i puštanje u rad ovoga uređaja. Ne umanjuje vrijednost niti to što se radi o uređajima u manjim, tzv međustanicama.
Ne znam kako će teći stvari na ŽFBH sa tim uređajem, ali nisam optimista da će se ista stvar desiti u dogledno vrijeme...Nema niko tu petlju, da ne kažem ono drugo.
Pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by damir661 »

ssitk wrote:Danas je tačno u 12.00h, nakon uspješno provedenog probnog rada, najnoviji elektronski SS uređaj tipa ESTW L90 5 (Alcatel-Thales) u ukrsnicama Stanari i Prisoje pušten u redovan rad. Ukrsnice se nalaze na dionici pruge Doboj-Banja Luka i bitno je istaći da su ovo prva službena mjesta u BiH koja su osigurana ovom savremenom vrstom osiguranja.
Cestitke i s moje strane, zelim pouzdan i dugi rad, hoce li se ugradjivati u jos kojim stanicama? Moze li vise o ovom uredjaju?
User avatar
Otpravnik vozova
Posts: 582
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:45 pm

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by Otpravnik vozova »

damir661 wrote:
ssitk wrote:Danas je tačno u 12.00h, nakon uspješno provedenog probnog rada, najnoviji elektronski SS uređaj tipa ESTW L90 5 (Alcatel-Thales) u ukrsnicama Stanari i Prisoje pušten u redovan rad. Ukrsnice se nalaze na dionici pruge Doboj-Banja Luka i bitno je istaći da su ovo prva službena mjesta u BiH koja su osigurana ovom savremenom vrstom osiguranja.
Cestitke i s moje strane, zelim pouzdan i dugi rad, hoce li se ugradjivati u jos kojim stanicama? Moze li vise o ovom uredjaju?

Lijepo je čuti ovakve vijesti, svaka čast. Moja stanica će sačekati neko bolje vrijeme da se ovaj isti uređaj pusti u redovan rad.
@damir661, ima na ovoj tami mnogo slika i detalja vezanih za ovaj uređaj iz stanice Alipašin Most.
Pozdrav!
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by damir661 »

Da, malo sam se zbunio, u principu na svakom je logika funkcionisanja slicna, ako ne i ista
Post Reply