SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by Bo Bo »

zagro1142 wrote:Novi sam na forumu. Imam pitanje:prvi puta vidim ovakve signale kao na dvije predzadnje slike. Tko im je proizvođač, kada su ugrađeni...bilo šta o njima? Inače, baš simpatično izgledaju s ovom velikom pločom, a malim lampama.
Unaprijed hvala.

Pozdrav svima od nezaposlenog strojovođe/mašinovođe iz Slavonije!
Pozdrav zargo1142 i dobrodošao na forum. Ovo su izlazni sigli u stanici Nemila. Iskreno nisam upoznat sa godinom postavljanja i proizvodnje, ali koliko sam upućen postavnica je Iskrina u stanici.

Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by damir661 »

Ceo sistem je Iskra-Lorenz, koji se primenjuje negde od sredine sedamdesetih ako se ne varam. E sada ko je konkretni proizvodjač samih elemnata signala i sl. to ne znam, moguće da je Siemens ili Westinghouse, ali nisam siguran
zagro1142
Posts: 2
Joined: Fri Dec 09, 2011 7:10 pm

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by zagro1142 »

Hvala na odgovorima. Pitao sam jer takve signale prvi puta vidim, imaju tu neobično veliku ploču. Podsjećaju na signale koji su se ugrađivali u Čehoslovačkoj i mjestimično u Poljskoj u vrijeme SSSR-a.

Pozdrav!
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by Macak »

damir661 wrote:Ceo sistem je Iskra-Lorenz, koji se primenjuje negde od sredine sedamdesetih ako se ne varam. E sada ko je konkretni proizvodjač samih elemnata signala i sl. to ne znam, moguće da je Siemens ili Westinghouse, ali nisam siguran
Ne! Ovo je sistem "ericsson". Prvi put na (opitnu) dionicu Doboj - Zenica ugrađen je davnih 60-ih godina prošlog stoljeća. Nakon izgradnje drugog kolosijeka (1978. godine) ugrađen je takozvani "novi ericsson" koji je i dan-danas u upotrebi. Dok je "živjela" telekomanda ovim uređajima upravljalo se iz centralne postavnice u Doboju.
Danas, kada nema TK niti APB-a, ostaci ostataka "ericcsona" rade u stanicama Maglaj, Zavidovići i Nemila na radost zaposlenika u istima.
Ovo je, prema iskustvu starih željezničara, bio najbolji i najpouzdaniji sistem ikada napravljen. Najslabija karika ovog sistema je to što zahtijeva ugradnju velikog broja lijepljenih izolacionih sastava, ali, uz redovno održavanje i zamjenu dotrajalih, prolazile su i godine (10-15 godina) dok bi se na nekom odsjeku ili skretnici pojavila "smetnja".

Šteta što što ga nije više ostalo! :-s
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by 441-905 »

Macak wrote:
damir661 wrote:Ceo sistem je Iskra-Lorenz, koji se primenjuje negde od sredine sedamdesetih ako se ne varam. E sada ko je konkretni proizvodjač samih elemnata signala i sl. to ne znam, moguće da je Siemens ili Westinghouse, ali nisam siguran
Danas, kada nema TK niti APB-a, ostaci ostataka "ericcsona" rade u stanicama Maglaj, Zavidovići i Nemila na radost zaposlenika u istima.

Šteta što što ga nije više ostalo! :-s
Negdje sam pročitao da je ovaj sistem bio i u željezničkoj stanici Jelina, šta se desilo s njim?
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by Macak »

Osim u spomenutima, sistem je radio u stanicama Ševarlije, Žepče i Jelina. Nažalost, u sve tri stanice, što ratom, što nebrigom i agresivnim lopovlukom potpuno ili djelimično je ova infrastruktura uništena!
ssitk
Posts: 27
Joined: Thu Aug 27, 2009 9:11 am

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by ssitk »

Presvlačenje likovnih signala reflektujućom materijom?
Kako se u Zakonu o Željeznicama kaže u čl.103: "Signali se moraju postavljati i održavati i moraju biti osvijetljeni sopstvenim izvorom svjetlosti i biti prevučeni reflektujućom materijom tako da..." zanima me da li se i na koji način može najjednostavnije realizovati ovaj član Zakona?
Da li je u Bih ili u drugim Željeznicama već nešto rađeno po ovom pitanju? Ima li takvih primjera negdje u Evropi?
Da li se kao reflektujuća materija može koristiti folija?
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by BHzeljeznice »

Ima li neko da mi odgovori,kada je radjena elektrifikacije pruge Dobrljin-Doboj,zasto nisu se postavljale automatske skretnice,i elektricni signali(semafori),zasto na pruzi koja je elektrifikovana,dakle ima struju nema tih vrsta skretnica i signala..... ;) ;) ?
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by stjepan »

ssitk wrote:Da li je u Bih ili u drugim Željeznicama već nešto rađeno po ovom pitanju? Ima li takvih primjera negdje u Evropi?
Da li se kao reflektujuća materija može koristiti folija?
Zaboravih za ovo,pa evo i sad nije kasno.Na SŽ je propisana reflektujuća pločica propisane širine i dužine koja se mora postaviti stub signala.U praksi to izgleda ovako:

Image

Namjerno sam izabrao ovaj signal koji je naša bura malo defornisala al zato se bolje vidi ta pločica:

Image

Kako to izgleda na skretničkom signalu (fotka sa Slo foruma "Info vlaki" forumaša @mkx):

Image

Za sopstveni izvor svjetlosti likovne signale opremaju sa sunčanim ćelijama,samo trenutno ne mogu naći nijedne dobre slike,zato dajem link (sa istog foruma) do takvog istog uređaja za automatske mazalice kolesnih vijenaca u krivini:
http://shrani.si/f/h/lB/4hffFxWT/201207281948011.jpg
BHzeljeznice wrote:Ima li neko da mi odgovori,kada je radjena elektrifikacije pruge Dobrljin-Doboj,zasto nisu se postavljale automatske skretnice,i elektricni signali(semafori),zasto na pruzi koja je elektrifikovana,dakle ima struju nema tih vrsta skretnica i signala..... ;) ;) ?
Koliko se ja sjećam to je bilo tamo 1978 možda godinu gore dole. Elektrifikacija pruge nema nikakve veze sa modernizacijom SS uređaja, a na svim stanicama od Doboja do Bos.Novog su tamo ¨84 počele velike pripreme za ugradnju elektrorelejnih uređaja,za koje se govorilo da su već kupljene i uskladištene u Doboju.Iz tog vremena se po stanicama može vidjeti zidna ormarica sa induktorskim telefonom i zvoncima tzv.rezervni pult, kao i "akumulatorske sobe" (prostorija oblijepljena keramičkim pločicama) ... zašto je sve stalo pojma nemam...

Pozdrav !!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: SS i TT uređaji, Signalna sredstva

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote: Kako to izgleda na skretničkom signalu (fotka sa Slo foruma "Info vlaki" forumaša @mkx):

Image

Pozdrav !!
Mislim da se ovde radi o katadiopterima, mačje oči kao stakla na pozicijama automobila, koji imaju veći efekat od klasičnih folija koje se lijepe po našim likovima skretnica.
Inače je npoznanica kada i kako se to sve radi, pogotovo u BiH, jer se ove promjene moraju "ozakoniti" kroz pravilnike i uputstva, a još je nejasnije kada se uzme u obzir da nekim prugama voze i MV ŽRS-a i obrnuto, gdje važe ponekad drugi propisi, mada je osnova JŽ!!!!
Jedan od primjera je i regulisanje saobraćaja vozova sa utvrđivanjem ukrštavanja, gdje imamo primjer da na ŽFBH se to primjenjuje na svim prugama, a na ŽRS skoro ni na jednoj? Pruga Tuzla-Doboj je pola pola u vlasništvu, a regulisanje saobraćaja sa utvrđivanjem ukrštavanja se primjenjuje samo na ŽFBH dijelu... itd itd.
Čak se i u knjižicama RV mogu naći razlike (koje život znače 8-x ) kada je u pitanju RV za isti voz odštampan u KRV ŽRS-a u odnosu na ŽFBH.
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply