Remont pruge u BiH

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Remont pruge u BiH

Post by ela »

Priličito je sva dionica Mostar Ter- Baćevići uglavnom pristupačna.
Pozdrav iz Mostara
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by 441-905 »

ela wrote:Priličito je sva dionica Mostar Ter- Baćevići uglavnom pristupačna.
Ok, hvala :D .
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by igorailwayman »

Pozdrav kolege!

Jučer, 02.07.2010. sam s kolegama bio cijeli dan na remontu koji je rađen od stanice Mostar Teretna prema Bačevićima pa ću postati nekoliko slika koja sam uspio uslikati prilikom trasiranja pruge. Slike su malo iz "ptičije" perspektive jer je slikano s nadvožnjaka, pa se nadam da će dobro izgledati..

Radni voz s 661-307 na čelu
Image

Image

Portalno-regalni kran u odvožnji starih i dovožnji novih pragova
Image

Image
Kran na djelu - podvlačenje noža krana pod pragove radi dizanja i vožnje
Image

Novi pragovi, spremni za odvožnju i trasiranje
Image

Image

Čelo radnog stroja za trasiranje pruge
Image

Image

Image

Radni stroj za uvođenje šina na pričvrsnu podlošku
Image

Image

Image

Image

Izgled novotrasirane pruge
Image

Image

Image


Privremeno vraćanje zastornog materijala
Image

Plug u ophodnji, iza njega podbijačica, pa zatim dinamički stabilizator i stroj za mjerenje širine kolosijeka
Image

Image
aventis
Posts: 2
Joined: Wed Apr 14, 2010 7:03 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by aventis »

Je li može neko da mi napiše koji dijelovi pruge su remontovani u BiH (FBiH i RS) i koji se planiraju remontovati. Slika bi bila još poželjnija ako je neko raspoložen :) . Hvala
ivan6879
Posts: 96
Joined: Mon Jul 27, 2009 4:39 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by ivan6879 »

igorailwayman vidim dobro si se snasao slike su odlicne.Danas sam cuo da ce posle Bacevica raditi prugu od Grabovice do Raske Gore.Zasto?Nemam pojma.
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by igorailwayman »

:) :) jesam, dobro sam se snašao, sve smo mogli uhvatitit svaki detalj. Neznam žašto ta dionica ide iza ove, a moram priznat da mi nije sasvim jasno i zašto je ova dionica što se sada radi prva bila na rasporedu. A dionice se unaprijed određuju koja će se raditi, vjerovatno je i njima trebalo neko vrijeme da se upoznaju s našim hercegovačkim terenom da ispitaju situaciju. Ali sve u svemu radi se odlično i svaki detalj je po propisu i bitno je da se radi, nama je remont na svakom metru naše pruge itekako potreban.
ivan6879
Posts: 96
Joined: Mon Jul 27, 2009 4:39 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by ivan6879 »

Stvarno ekstra izgleda a imao sam priliku i vozit se po novoj prugi i dojam je odlican jer ono prije je bila katastrofa.
User avatar
archie
Posts: 35
Joined: Mon Nov 30, 2009 2:19 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by archie »

ivan6879 wrote:Danas sam cuo da ce posle Bacevica raditi prugu od Grabovice do Raske Gore.Zasto?Nemam pojma.
Kako sam ja shvatila,do subote bi trebali završiti ovu planiranu dionicu,onda mašine idu za Doboj, a nama dolazi druga za ispiranje starog tucanika i 20 Fad za odvoz novog iz Raštana kako bi to završili. Imali su mali zastoj s pragovima i nedostatkom pribora, ali danas bi trebali početi dovoziti nove pragove.
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by atlantis. »

Steta sto se nije imalo jos malo novca da se neke krivine ispeglaju, kad se vec postavlja novi gornji sloj.
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Remont pruge u BiH

Post by stjepan »

atlantis. wrote:Steta sto se nije imalo jos malo novca da se neke krivine ispeglaju, kad se vec postavlja novi gornji sloj.
Zato što to ne bi bilo "malo novca" već ogromno novca!
Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
Post Reply