Remont pruge u BiH

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by rasha »

Po onome što piše u listu "Pruga", po završetku remonta Jošavka - Kostajnica brzina će biti 100km/h. http://www.zeleznicesrbije.com/active/s ... 5677.html#
matebrate
Posts: 3
Joined: Fri Mar 05, 2010 6:16 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by matebrate »

Ćiro_bos wrote:
prugars wrote:u svakom slucaju slike su divne ali malo lakse sa iznosenjem neprovjerenih informacija... :-h
pozdrav
Želim kolegi dobrodošlicu na forum!
Vidi se odmah da si čovjek od struke i da si maximalno informisan o toku, napretku i problemima remonta na ŽRS. Hvala na pojašnjenjima i da mi ne bi neprovjerene informacije plasirali na forum, molim kolegu da nas redovno izvještava o svemu, naravno ako je moguće. Malo je informacija i zato je došlo do određenih lutanja i nagađanja...
Malo više događanja sa ŽRS remonta bi zaista dobrodošlo!
pozdrav...
Dobar Dan svima, ja sam Mate iz Njemacke. Jos sam nov na ovom forumu, ali sam vec dosta pratio vase postove. Imam puno informacija vezano za remont trase Josavka-Kostajnica, jer mi poznanik radi u firmi koja proizvodi betonske pragove za taj dio....

Ako zelite znati, stigli su prvi betonski pragovi za trasu Doboj-Banja Luka u Snjegotinu... Ako je neko u mogucnosti neka ih uslika. Pragovi ce se poceti ugradjivati najkasnije iduci tjedan. Ako imate jos pitanja samo pisite.

Pozdrav Mate Ela je najbolji !!
matebrate
Posts: 3
Joined: Fri Mar 05, 2010 6:16 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by matebrate »

Dusko_BG wrote:Danas je kroz novopostavljenu skretnicu u stanici Ukrina propala lokomotiva voza 396 pa on kasni 170 minuta.
Prolazeci juce kroz podrucje na kom se vrsi remont nisam vidio ni jedan prag..cudno ... i sada sam od zeljznicara cuo da su vraceni jer su u unutrasnjosti pragova uocene supljine.
Stari,
sa pragovima je sve uredu! Nema nikakvih supljina!! Vraceni su jer su 10 kola su bila u kvaru! Ostala 6 kola su cekali na granici u Samcu. Evo ti slike od 26.08.2010 kad sam prolazio tuda.

Image

Image

Pozdrav
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by igorailwayman »

Podrav matebrae i dobro došao na forum.

Naravno da sve nas zanimaju informacije koje imaš u vezi remonta pruga na dionici Jošavka - Kostajnica. Ciljanih pitanja nemam, ali bi dobro došla svaka informacija koju imaš o ovom dijelu remonta jer na forumu imamo sasvim mali dio informacija vezano za ovaj remont. Sve što znaš bilo bi poželjno da podijeliš s ostalim forumašima.

Hvala!
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Remont pruge u BiH

Post by ela »

Image

Image
Pozdrav iz Mostara
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Remont pruge u BiH

Post by ela »

Image
Pozdrav iz Mostara
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Remont pruge u BiH

Post by ela »

Image

Image

Image
Pozdrav iz Mostara
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Remont pruge u BiH

Post by ela »

Par sličica dijela pruge nekig 2,5 km od stanice Raška Gora
Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pozdrav iz Mostara
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by igorailwayman »

Hvala Ela!

Pruga izgleda fenomenalno, nemože se poredit s onom od prije nekoliko mjeseci.
prugars
Posts: 3
Joined: Thu Jul 08, 2010 5:43 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by prugars »

evo mene opet... :) hvala na dobrodošlici i moram reci da mi se strašno sviđa kako izgleda pruga sada nakon što je zamijenjen i tucanik! nadam se da ce i pruga ŽRS tako izgledati...uglavnom, najvažnija vijest je da je JUTROS počela zamjena kolosiječne rešetke na dionici od Snjegotine prema Jošavci.
Pragovi, oko kojih je bilo tako mnogo nagađanja i problema, stigli su i još stižu :)! Šine su već ranije položene duž pruge, a i pribor je dobavljen, tucanik je tu (dobavlja se iz Gradiške!)...i tako poče Swietelsky sa zamjenom i kod nas. Danas su prešli nekih 500 metara, što je za početak dobro.

Pozdrav i još jednom hvala na dobrodošlici :) :D :)
Post Reply