Remont pruge u BiH

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Remont pruge u BiH

Post by ela »

Skretnice R-300
Image

Image
Pozdrav iz Mostara
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by igorailwayman »

Slike oko 20-ak vagona natovarenih betonskim pragovima i upućenih u Dragalovce. u pitanju su novi pragovi za remont pruge u RS-u. Slikano u Mađarskoj u stanici Magyarboly, 02.12.2010.

Image

Image

Image

Image

Hvala!
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by atlantis. »

Moze li neko da sumira koje dionice su odradjene u 2010, a koje ce se raditi u 2011?

Hvala
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Remont pruge u BiH

Post by 68847 »

Image

Image
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Remont pruge u BiH

Post by ela »

atlantis. wrote:Moze li neko da sumira koje dionice su odradjene u 2010, a koje ce se raditi u 2011?

Hvala
Što se tiče pruge Sarajevo-Čapljina,,,,Započete su dionice Raška Gora-Baćevići i Baćevići-Čapljina-Državna Granica.
Dionica Raška Gora-Baćevići nije završena a trebala se predati u saobraćaj 20.09.2010 godine,nije izvršeno svo rešetanje zastorne prizme u stanicama Mostar i Mostar Teretna i na mostu Neretva 2,nije izvršena ugradnja skretnica u Mostaru i Baćevićima,nisu povareni svi šinski trakovi,nisu postavljeni i ugrađeni svi stubovi od KM,nisu očišćeni svi kanali ni ugrađeni novi padokazi i kilometarske i hektometarske oznake.

Na dionici Baćevići-Čapljina-DG se radi na postavljanju nove kolosječne rešetke i rešetanju zastorne prizme od Čapljine do DG. Ako nastave ovim tempom nadam se da će završiti do sredine ove godine. Radi se o dionici pruge koja je priličito ravna sa krivinama R 350-500 m bez dugačkih tunela,jedini duži tunel na ovoj dionici je u Mostaru 1821m i isti je strancima napravio problem,pa se pitam šta će tek biti kad se bude radila dionica Grabovica-Čelebići koja je skoro sva u tunelima.....
Znači u 2011 godini sljedi završetak ove dvije pomenute dionice i početak radova na dionici, e sad možda Raška Gora-Grabovica ili Grabovica-Čelebići ni stranci još ne znaju....
Uglavnom je činjenica da se rokovi za završetak radova uveliko probijaju,krajnji rok za završetak svih radova je Novembar 2011 što nema teorije da se desi,jer ovim tempom i ovom dinamikom izvođenja radova i javašlukom stranaca,sukobima interesa i našim nadzornim organima kojih kao da i nema,možemo očekivati da se radovi završe krajem 2012,pa možda i debelo uđe u 2013 godinu...
Pozdrav iz Mostara
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Bo Bo »

Remont pruge Mostar-Metkovići snimljeno u mjestu Kručevići autor zdravo4. Pozdrav Bo Bo ;) .







Image
User avatar
atlantis.
Posts: 288
Joined: Sun Oct 25, 2009 4:21 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by atlantis. »

romantic
Posts: 15
Joined: Wed Dec 08, 2010 10:45 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by romantic »

Postovani forumasi, prvi put se javljam na forum i prije svaga zelim Vas srdacno pozdraviti :) . Imam jedno pitanje, nadam se da je u okviru ove temu. Na webu HZ sam procitao sljedeci oglas:

''Prema obavijesti Željeznica Federacije BiH radi građevinskih radova od 7. do 21. veljače 2011. umjesto vlakova br. 390/391 na relaciji Mostar - Ploče - Mostar vozit će autobusi, a vlak br. 391/390 na relaciji Sarajevo - Mostar - Sarajevo vozit će u redovitom sastavu.
Isto tako, radi građevinskih radova od 14. lipnja 2010. bit će zatvorena pruga između kolodvora Čelebić i Čapljina. Na relaciji Konjic - Čapljina - Konjic putnike će prevoziti autobusi.

Interesuje me do kad ce se vrsiti ova presjedanja???jer do sada je, koliko ja znam , od pocetka remonta, barem 3-4 puta voz 391/390 bio obustavljen! i kad krene remont dionice Raska gora- Celebici, hoce li voz iz Ploca voziti samo do Capjine ili ce produziti do Mostara??? hvala puno na odgovorima i pozz... :)
Dusko_BG
Posts: 176
Joined: Wed Feb 10, 2010 2:07 pm
Location: Bijeljina/Beograd

Re: Remont pruge u BiH

Post by Dusko_BG »

Pozdrav!

Danas sam u 397 prosao izmedju Banja Luke i Doboja i vidio sta je uradjeno i sta se radi na remontu pruge.Ono sto sam vidio nije mi se dopalo jer mi se cini da ide sporo s obzirom na termine kada radovi treba da budu okoncani.
Samo od Josavke do Ukrine su novi sine, pragovi i tucanik a od Ukrine do Prisoja cini mi se da je tucanik stari.Na remontovanom dijelu vozi se citavih 30 km/h s tim da je kroz stanice 20 km/h. :-\
Nikakve masine nigdje nisam vidio, vide se radnici a vidi se i da se radilo na razvlacenju novih sina.Tako su nove sine razvucene skroz od Prisoja do Rudanke sto je vec pred sami kraj dionice koja treba da se remontuje.Gomile tucanika su u Drgalovcima, Ostružnji i Kostajnici, novi pragovi u gomilama u Dragalovcima, Ostružnji ... Ako je remont zapoceo prije 10 mjeseci i od tada su samo djelimicno uradili 17 km pruge koliko li ce im trebati da sve zavrse????!!!
397 je sat vremena danas nabacio zahvaljujuci prvo cekanju da se pruga otvori za saobracaj a i plus lagana voznja predpostavljam.Cim budem mogao stavljam i slike.

Pozdrav!!!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Ćiro_bos »

Slične stvari se dešavaju i na dijelu ŽFBH pruge koja se remontuje, bar po pričama onih koji su bliže tim dionicama. Uglavnom, probijanje rokova, biranje dionica, ne idu redom, itd.
Nabaci koju sliku kolega. Hvala!
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply