Remont pruge u BiH

Moderator: Ćiro_bos

goran988
Posts: 54
Joined: Sun May 08, 2011 6:01 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by goran988 »

do 100 km/h? pa koliki je onda reduktor na lokomotivama kad je tako losa pruga?
User avatar
archie
Posts: 35
Joined: Mon Nov 30, 2009 2:19 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by archie »

Pozdrav ,
samo mala ispravka molim vas....dionica o kojoj govorite i o kojoj se pisalo da je predata to zaista nije i da to dalje ne buni ovaj forumski svijet, vjerujte mi navodno je "prijem " bio uvertira u PRIJEM koji bi trebao da slijedi.........nekad :-\
xal3n
Posts: 5
Joined: Mon Jun 27, 2011 8:38 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by xal3n »

Pozdrav, vec duze pratim ovu temu, svidjaju mi se slike i radovi na pruzi :$ Zahvaljujem vam.
Razlog moje registracije napokon na forum, da i ja dam bilo kakav doprinos.
Jucer sam isao u Mostar. 4 sata treba voznje od Sarajeva do Mostara sto je katastrofa :o
Ali hajd' nadamo se brzoj voznji sa novim lokomotivama i prugama :$
Btw. nesto sam uspio snimiti pa da podijelim...

btw. sinoc je jedna grupa momaka povukla kocnicu u slucaju opasnosti i voz je stao kod Merkatora (nisu mogli cekati do stanice Sarajevo) :D
sad me zanima koliko je to opasno i da li to moze napraviti stetu vagonu tj vozu.
hvala! :)

Stanica Mostar


Image
Image
Image
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Remont pruge u BiH

Post by ela »

Lijepo je da si se prijavio na forum i hvala na fotografijama i video linku....
Razlog frustracije mi je dobro poznat i ne čudim se, nisi prvi ni posljednji koje je isfrustriran ovakvim stanjem koje je trenutačno na sceni,pošto gubimo veliki broj putnika koje se voze ovim vozovima....
Razumijem i te momke koji su povukli kočnicu za slučaj opasnosti,jer putovanje prelazi u noćnu moru....
Sam naziv "kočnica za slučaj opasnosti" povlači se kad je ono što kažu prijeka potreba...Zavisno od stanja šine i ako na vrijeme ne stupe raskočnici u dejstvo blokira točak, mogu se izazvati pljosnata mjesta na točku tako da taj vagon u većini slučajeva mora na strug da se ta pljosnata mjesta mašinski obrade...Ako su ta pljosnata mjesta na obodu točka veća to mjesto udara od šinu i izaziva neugodan zvuk i ti udari da ti se prostim riječnikom izrazim, mjere se kao udari čekića po nakovnju a mogu biti jaki i do nekoliko desetina tona,što u nekim slučajevima može izazvati i pucanje šine...
Pozdrav iz Mostara
ivan6879
Posts: 96
Joined: Mon Jul 27, 2009 4:39 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by ivan6879 »

A sva steta bila u tome ako se sprijecilo moguce iskakanje.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Bo Bo »

Pričvrsni pribor sa južne pruge, stigao za potrebe održavanja dionice Zenica-Doboj, stacioniran u stanici Nemila. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote:Pričvrsni pribor sa južne pruge, stigao za potrebe održavanja dionice Zenica-Doboj, stacioniran u stanici Nemila. Pozdrav Bo Bo ;) .
Bolje da je novo, ali eto, dobro je što je bilo šta stiglo, a nije se prodalo u staro željezo...
Uzgred, lijepa fotografija! Izgleda da si se oboružao pravom mrcinom? Prosvijetli nas, Bo Bo.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Bo Bo »

Ćiro_bos wrote:
Bo Bo wrote:Pričvrsni pribor sa južne pruge, stigao za potrebe održavanja dionice Zenica-Doboj, stacioniran u stanici Nemila. Pozdrav Bo Bo ;) .
Bolje da je novo, ali eto, dobro je što je bilo šta stiglo, a nije se prodalo u staro željezo...
Uzgred, lijepa fotografija! Izgleda da si se oboružao pravom mrcinom? Prosvijetli nas, Bo Bo.
pozdrav...
Iskreno se nadam da će ova isporuka materija dobro doći kolegi Mačak i njegovom timu. Hvala na komentaru, priuštio sam sebi Nikona.
Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by 441-905 »

Kolega Nexus, ima li kakvih novina na remontu pruge u Hercegovini, dokle se došlo sa radovima? Kako teče remont u RS-u, idu li stvari na bolje?
User avatar
Nexus
Posts: 33
Joined: Wed Apr 20, 2011 11:02 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by Nexus »

Nakon dugo, dugo vremena evo i mene...
Naime, bio sam nekih mjesec dana u komadu u mjestu ukrina bez pristupa internetu, a potom na godisnjem, pa se to sve oteglo sto bi neke kolege sa foruma rekle kao da sam u zemlju propo...
evo nekih slika sa sjevernog kraka sa remonta u RS..
Radi se o dionici Ukrina-Prisoje, napomenut cu samo to da je ova dionica bila 50 km/h iako nije bila uvarena cijela itd, i mnogo je losija od recimo dionice Grabovica Dreznica u FBiH al je ipak kod nas 30 km/h brzina...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

pozdrav Nexus
Nikad se nismo furali a oduvjek smo furka! HzsA
Post Reply