Remont pruge u BiH

Moderator: Ćiro_bos

Post Reply
Osmica
Posts: 60
Joined: Wed Aug 05, 2009 4:29 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by Osmica »

Po ovom oko Aleksinog hana nisu. Reci nam,Masinac,kuda to ponovo nešto lafo deminiraju? Kakve su to priče?
Osmica
Posts: 60
Joined: Wed Aug 05, 2009 4:29 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by Osmica »

ela wrote:I kad bi definitivno trebao početi taj remont?
Koliko vidim demineri deminiraju na mjestima gdje uopšte nema mina,a gdje bi moglo biti mina tu ih još ne viđam. Znači pojas od stajališta Drežnica Stara- stanica Raštani.
Eto,dozva ti njih Ela,na taj teren. Krenulo.
emkoBHF
Posts: 18
Joined: Sat Sep 26, 2009 2:30 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by emkoBHF »

Koja brzina ce biti dozvoljena nakon remonta na relaciji Sarajevo-Mostar?
I koliko znam pruga kod Bradine je vec modernizovanja...koja brzina je tu dozvoljena ?
Osmica
Posts: 60
Joined: Wed Aug 05, 2009 4:29 pm

Re: Remont pruge u BiH

Post by Osmica »

70 km/h za putničke i 50 km/h za teretne.
User avatar
68847
Posts: 1895
Joined: Mon Jun 01, 2009 3:33 pm
Location: Travnik

Re: Remont pruge u BiH

Post by 68847 »

Pre da ce da peglaju racune.

A ko zna?
Mozda se varam.
Sub sole aut pluvia ducemus ea.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Ćiro_bos »

Ćiro_bos wrote:Brzina voza je, između ostalog, ograničena sposobnošću kretanja bilo koje vozne jedinice u kompoziciji...
Rasha, ovde brzinu ne ograničavaju Talgo vagoni, nego upravo Asea koja se može i smije kretati jedino brzinom koja je ista kao i za druge vozove na određenom dijelu pruge. Talgo vagoni imaju veću dozvoljenu brzinu, zbog nagibne tehnike...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Remont pruge u BiH

Post by Ćiro_bos »

damir661 wrote: A to da talgo uz nagibnu tehniku moze da ide brze od zvanicno propisane maximalno dozvoljene brzine na pruzi prvi put cujem :roll:
Damire, knjižicom reda vožnje je za svaki voz je propisana brzina vožnje, pa se tako i za Talga može propisati druga, veća brzina, s obzirom na njegove tehničke karakteristike...Ako i njegova vučna jedinica ima nagibnu tehniku...Ako je to lok 441, nema ništa od veće brzine.
Malo je o.t. ali je priča o remontu usko vezana za nabavku Talga i povećanje brzina na našim prugama :shock: ...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by igorailwayman »

Pozdrav!
A zna li tko kada će točno početi remont pruge dole na Južnoj pruzi od Konjica. Zamima me kada ćemo moći vidjeti prve strojeve na pruzi?
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Remont pruge u BiH

Post by ela »

igorailwayman wrote:Pozdrav!
A zna li tko kada će točno početi remont pruge dole na Južnoj pruzi od Konjica. Zamima me kada ćemo moći vidjeti prve strojeve na pruzi?
U toku je deminiranje pružnog pojasa oko Drežnice. Spominje se tek na proljeće početak radova,no možda bude i prije. Uglavnom bićete blagovremeno obavješteni,a mislim da ni fotografija neće faliti.
Pozdrav iz Mostara
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Remont pruge u BiH

Post by igorailwayman »

Hvala Ela!
Dužan sam ti se zahvalit na nekoliko prijašnjih tvojih fotosa koje sam u kombinaciji sa svojim koristio i nekim radovima vezanim za željeznicu: ;)
Post Reply