Željezničke stanice-kolodvori

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Bo Bo »

Željeznička stanica Sarajevo i Zenica. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Bo Bo »

Željeznička stanica Ostrožac. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
Image
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Bo Bo »

Slike teretne stanice Sarajevo. Stanica je zaista u lošem stanju i vapi za jednim poštenim čišćenjem i uređenjem kojeg neće biti zadugo. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Ćiro_bos »

Stanica Sarajevo Teretna očigledno nije zaposjednuta i svako čiščenje i sređivanje bi bilo kontraproduktivno, tj olakšalo bi pristup onima koji bi je razgradili ili u njoj izvodili možda kojekakve seanse...
Zato neka stoji ovako do božje sudbine...ako nije potrebno da se aktivira-zaposjedne. Moje mišljenje!
pozdrav...
Posavina expres
staner
Posts: 675
Joined: Wed Jul 08, 2009 6:25 pm

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by staner »

Ćiro_bos wrote:Stanica Sarajevo Teretna očigledno nije zaposjednuta i svako čiščenje i sređivanje bi bilo kontraproduktivno, tj olakšalo bi pristup onima koji bi je razgradili ili u njoj izvodili možda kojekakve seanse...
Zato neka stoji ovako do božje sudbine...ako nije potrebno da se aktivira-zaposjedne. Moje mišljenje!
pozdrav...
Pa dragi ćiro vidiš da postoji i gore stanice od Bosanske Krupe i Bosanske Otoke.Ovo nije za prikazivanje stvarno je sramota da niko ništa ne preduzima oko ovoga stanja ..POZDRAV.............
Samir_
Posts: 11
Joined: Thu Aug 13, 2009 2:03 pm

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Samir_ »

Pošto se niko nije usudio postaviti Fotografije jedne od najstarijih zeljeznickih stanica u BiH, Zeljeznicke Stanice u Zavidovicima, evo ja cu..

Stara Željeznicka stanica u Zavidovicima iz perioda A-U:
Image

Nova Željeznicka stanica u Zavidovicima:
Image

Zeljeznicki Hambar u kojem se vrsio pretovar robe: Ova slika je stara, trenutno je izvrseno renoviranje ovog objekta!
Image

Nekadasnji "BIFFE GAL" u Zavidovicima i upravna zgrada, "BIFFE GAL" sada se koristi kao garaža za smještaj vozila ŽFBiH. (Objekat se nalazi u sklopu Željezničke stanice u Zavidovicima)
Image

Pozdrav iz Zavidovica :)
Last edited by Samir_ on Sun Aug 16, 2009 11:43 am, edited 1 time in total.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Bo Bo »

Dvije fotografije željezničke stanice Blažuj. Stanica je zaista dotjerana kako s vana tako i unutra.
Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Ćiro_bos »

Hvala Samiru za lijepe fotke iz Zavidovića, ja sam skoro bio tamo i slikao novu stanicu, gledao ove druge zgrade i pitao se šta je to, koja je njihova funkcija i ti si to lijepo obradio...Istu stanicu(novu) je slikao i Dulevoz i drugi.
Ako si na tom terenu, molim te malo više poslikaj onu staru parnjaču, daj je u temu uzanih željeznica i sugestija da slike smanjiš na format 800 X 600, iz mnogih razloga...
pozdrav...
Posavina expres
Samir_
Posts: 11
Joined: Thu Aug 13, 2009 2:03 pm

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Samir_ »

Ćiro_bos wrote:Hvala Samiru za lijepe fotke iz Zavidovića, ja sam skoro bio tamo i slikao novu stanicu, gledao ove druge zgrade i pitao se šta je to, koja je njihova funkcija i ti si to lijepo obradio...Istu stanicu(novu) je slikao i Dulevoz i drugi.
Ako si na tom terenu, molim te malo više poslikaj onu staru parnjaču, daj je u temu uzanih željeznica i sugestija da slike smanjiš na format 800 X 600, iz mnogih razloga...
pozdrav...
Pozdrav Ćiro_bos; uskoro ce biti novih fotografija, tako da postoji mogucnost za Editom ovog prethodnog posta, a svakako da cu uslikati i par fotografija starog cire.

Postoji mogucnost da to i danas odradim, poslije Džume!
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote:Dvije fotografije željezničke stanice Blažuj. Stanica je zaista dotjerana kako s vana tako i unutra.
Pozdrav Bo Bo ;) .
Primjećujem na zgradi manju tablu sa nekakvim natpisima i zastavicama...Takve table označavaju da je izgradnju objeka ili renoviranje finansirala neka od donatorskih mašinerija...Dakle donacija, zato je i uređeno...
Načekali bi se naših za te stvari!
pozdrav...
Posavina expres
Post Reply