Željezničke stanice-kolodvori

Moderator: Ćiro_bos

Post Reply
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Bo Bo »

Mislim da je stanična zgrada izmještena zbog izgradnje zapadnog prilaza Sarajevu. Čak je i jedno vrijeme bilo govora o izmještanju cijele stanice sa tog mjeta, međutim uposleni Zavoda za planiranje nisu željeli za to ni čuti jer su upitanju prije svega ogromne svote love. Pozdrav Bo Bo ;) .
Image
Samir_
Posts: 11
Joined: Thu Aug 13, 2009 2:03 pm

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Samir_ »

Kao sto sam obecao, post je editovan i ubacene su nove slike. Slika sam u petak ali eto danas sam izmjenio jer nisam uspio ranije..

Jos jedan veliki pozdrav iz Zavidovica :)

P.S. U pod forumu Lokomotive!? Mozete pogledati slike parne lokomotive "KUSACE", takodje nove slike na inicijativu Ćiro_bos
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Ćiro_bos »

Samir_ wrote:Kao sto sam obecao, post je editovan i ubacene su nove slike. Slika sam u petak ali eto danas sam izmjenio jer nisam uspio ranije...
Dobro si to odradio Samire! Vrlo si brzo skonto za veličinu i način postanja slika.
Samo nastavi!
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Ćiro_bos »

Bo Bo wrote:Mislim da je stanična zgrada izmještena zbog izgradnje zapadnog prilaza Sarajevu. Čak je i jedno vrijeme bilo govora o izmještanju cijele stanice sa tog mjeta, međutim uposleni Zavoda za planiranje nisu željeli za to ni čuti jer su upitanju prije svega ogromne svote love. Pozdrav Bo Bo ;) .
Lokalne zajednice često postavljaju pomalo čudne zahtjeve... Ovde je bilo takođe zahtjeva za izmještanje stanica ili dijela stanica "iz centra grada": Živinice, Brčko, Tuzla (da,da), itd.
Zatim dolaze mnogi zahtjevi za osiguranje određenih putnih prelaza, izgradnje passarela preko pruge, pravljenje puta preko svih staničnih kolosijeka,itd. Ti nisu čudni...
Zahtjevi dolaze obično iz opštinskih vijeća, gdje zasjednu novopečeni političari i pokušaju ostvariti predizborna obećanja...Odluka se glatko izglasa i krene u realizaciju: Pojavi se zahtjev i odluka u ŽFBH, oforme komisije sa obje strane i izađu na teren...Mora se izaći na teren da se uzmu dnevnice!
Kada izađu na teren, onda im bude rečeno da će onaj ko zahtijeva morati da finansira projekat u cjelosti, ili polovično, ako je recimo osiguranje putnog prelaza u pitanju...
I komisija se raziđe ili rasformi...do izbora novih vijećnika.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by damir661 »

Pa sta bi oni hteli da stanicu budu udaljeni kao i aerodromi, da nekome treba par sati da bi stigo do stanice.
Naslusao sam se takvih ideja i mogu reci da mi se zaista dize kosa na glavi kada cujem dokle ide ljudska glupost.
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by Bo Bo »

Ne znam o kojoj stanici je riječ. U njoj se pruge razdvajaju za Rajlovac Teretnu i Alpašin Most.
Pozdrav Bo Bo ;) .

Image
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by damir661 »

Ne mora da znaci da je stanica, ovo je verovatno neka rasputnica.
User avatar
ela
Posts: 1278
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:28 pm
Location: Mostar

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by ela »

Miljacka rasputnica i odjavnica.
Pozdrav iz Mostara
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by stjepan »

ela wrote:Miljacka rasputnica i odjavnica.
I tko tamo radi?Otpravnik ili odjavnik,odnosno tko okreće skretnicu tu?
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
fifi82
Posts: 123
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:36 am

Re: Željezničke stanice-kolodvori

Post by fifi82 »

Samir_ wrote:Pošto se niko nije usudio postaviti Fotografije jedne od najstarijih zeljeznickih stanica u BiH, Zeljeznicke Stanice u Zavidovicima, evo ja cu..
Stara Željeznicka stanica u Zavidovicima iz perioda A-U:
Image
Pozdrav iz Zavidovica :)
u ovu stanicnu zgradu je nekada pred pocetak 90-e god uletio teretni vagon .
DANAS JE TESKO BITI GLUP JER JE KONKURENCIJA VELIKA
Post Reply