Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by stjepan »

@Mačak,kao 1.
:-bd :ymapplause: ^:)^ za raportažu.
kao 2.možeš li tim majstorima reći da malo smanje tempo,prebrzo to ide... :((
i kao 3.razmišljaš li šta ćeš sa nama koji smo se na ovu temu navukli,kad se podhodnik završi,ja se već sad tresem kad na to pomislim

pozdrav :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

stjepan wrote:@Mačak,kao 1.
:-bd :ymapplause: ^:)^ za raportažu.
kao 2.možeš li tim majstorima reći da malo smanje tempo,prebrzo to ide... :((
i kao 3.razmišljaš li šta ćeš sa nama koji smo se na ovu temu navukli,kad se podhodnik završi,ja se već sad tresem kad na to pomislim

pozdrav :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Hvala Stjepane, ništa drugo ne mogu reć'!

:D
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Ćiro_bos »

Macak wrote:
stjepan wrote:@Mačak,kao 1.
:-bd :ymapplause: ^:)^ za raportažu.
kao 2.možeš li tim majstorima reći da malo smanje tempo,prebrzo to ide... :((
i kao 3.razmišljaš li šta ćeš sa nama koji smo se na ovu temu navukli,kad se podhodnik završi,ja se već sad tresem kad na to pomislim

pozdrav :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Hvala Stjepane, ništa drugo ne mogu reć'!

:D
Kolega, ja mislim da bi oni trebali tebi nešto malo prebaciti...Ti im praviš odličnu reklamu!
Zaista rade organizovano i brzo, neuobičajeno za naše prilike.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

Da, ljudi rade, nema pauze. Danas je pothodnik "pod vatrom", ...

Image

... postavlja se drugi sloj hidroizolacije zidova pothodnika:

Image

Na gradilište je stigao kamionet s drenažnim cijevima. Podsjeća na (gluho bilo!) VBR:

Image

Drenažnim će se cijevima okružiti cijela konstrukcija i uključiti u ranije izgrađeni sistem za odvodnju. (A ove cijevi na kojima je obješena žuta testera predviđeni su provlačenje instalacija - kad se ukaže potreba za njih: električni vodovi, telefonski vodovi, kablovska TV, optički kablovi itd. Zasad će biti prazni)

Image

Eh, sad umjesto odgovora Ćiri (gornji post) evo ilustracije! Kad se vidi ovakva grupa djece kako prelazi preko pruge, praktično kroz gradilište, ništa se ne čini dovoljno brzim. Kad se desi nesreća (a dugačak je spisak žrtava s ovog mjesta) ništa ne znači ucviljenoj porodici činjenica da je podvožnjak udaljen svega 150 m odavde, da je prelazak preko pruge zakonom zabranjen, da su istaknute table s upozorenjima na opasnost, da je dijete preskočilo ogradu i prešlo preko pruge...
Činjenica da ova firma izvodi poslove stvarno neuobičajeno brzim tempom za naša poimanja rokova ovdje ima još veću težinu. Kapa dolje!

Image
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

Nakon postavljanja zaštite hidroizolacije zidova, betonskim slojem izvedeni su projektovani padovi za cijevi sistema za odvodnju:

Image

Nakon toga postavljene su spomenute cijevi...

Image

... koje su zasute kamenom frakcijom dobrih procjednih karakteristika:

Image

Hidroizolacija se ne smije oštetiti. Zaštitna folija se stalno provjerava i osigurava:

Image

Cijevi su zatrpane:

Image

Na gornjoj ploči konstrukcije ispod desnog kolosijeka postavlja se prvi sloj hidroizolacije:

Image
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

Na redu je priprema...

Image

...i izvedba revizionih okana sistema za odvodnju:

Image

Cijeloga dana kamioni dovoze kameni materijal kojim će se nasuti iskopi oko konstrtukcije:

Image

Posao je mukotrpan jer se većina materijala, zbog nepristupačnosti, mora prebacivati "na dvije ruke" kako bi se ugradio.

Image

Cijevi za buduće instalacije dovedene su do sljedeće "stanice". Ovdje se mora smjestiti jedno okno, ali...
Ništa se ne može raditi dok se ne izlije temelj stuba kontaktne mreža.

Image

U sumrak je zatrpan jedan zid konstrukcije desnog kolosijeka do nivoa prelaznih ploča. Sutra bi mogli i ostali biti gotovi.

Image
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

Ponedjeljak, jutro. Nastavljeni su radovi zatrpavanja do nivoa planuma desnog kolosijeka:

Image

Svo vrijeme nabijaju se slojevi unesenog materijala. Prije izrade zaštitne ploče valja sve lijepo poravnati:

Image

Usput se postavljaju razne instalacije. Nije zaboravljena ni gromobranska.

Image

Na stepeništu u Ulici Stjepana Radića izdiže se oplata stepenišnih zidova (na njih će se poslije montirati prozirni pokrov!):

Image

Cijevi za neke buduće instalacije dobile su okno na mjestu gdje im se mora mijenjati smijer pružanja:

Image

U rano poslijepodne počinje armiranje prelaznih ploča (armirano-betonske ploče koje povezuju konstrukciju pothodnika s planumom kolosijeka):

Image
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

U prvi mrak armiranje prelaznih ploča završeno je. Izrada oplate za stub kontaktne mreže još uvijek traje:

Image

Dovršava se i ugradba hidroizolacije preko ploče pothodnika:

Image

Sat poslije, prelazne ploče betonirane su. Ujedno je urađen zaštitni sloj hidroizolacije.

Image

Mali odmor, dok se čeka beton za stepenišne zidove:

Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by stjepan »

Šta su stali,ne rade ???

~x( ~x( ~x(
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

Rade, jašta neg' rade!
U utorak je ekipa odmarala i zasluženo slavila! Srijeda je bila sama kiša. Ipak, skinute su oplate i nešto je i posla urađeno. Prostor između lijevog i desnog kolosijeka popunjen je šljunčanim materijalom:

Image

A položen je i dio zastorne prizme desnog kolosijeka:

Image
Post Reply