Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

Objekat, naravno, još nije gotov! Osim spomenutih ograda, u projektu je natkrivanje obadva ulaza, oblaganje podnih i stepenišnih površina, obrada zidova, instaliranje osvjetljenja i video-nadzora, liftova za invalide, opremanje i stavljanje u funkciju poslovnih prostora... Dakle, predstoji mnogo zanatskih radova!
Kako su građevinski radovi, praktično, završeni, načinit ću, za sve one koji ne mogu, jedan foto-prolazak kroz pothodnik:

Ulaz iz ulice Maršala Tita:

Image

Silazak niz široko stepenište, lijevo i desno su budući poslovni prostori, pravo je prolaz na drugu stranu:

Image

Na sredini predprostora između poslovnih prostora, stepeništa i prolaza. Vidi se izlaz na drugoj strani:

Image

U prolazu ispod lijevog kolosijeka, izlaz je bliži, vide se nekakva kolica. To radnici čiste objekat!

Image

U prolazu ispod desnog kolosijeka, osvrt nazad, otkud smo došli!!!

Image

Na samom izlazu u Ulicu Stejepana Radića, lijevo stepenište (bez podesta, tu bi trebao biti montiran sklopivi kosi lift za invalidska kolica):

Image

I desno stepenište ( s podestom):

Image

Na vrhu desnog stepeništa u Ulici Stjepana Radića:

Image

Svojevrsni "tlocrt" izlaza u Radićevoj ulici (za Emira). Lijepo se vide oba stepenišna kraka, stepenišni zidovi s ugrađenim metalnim ležištima za nosače pokrova, odvodni zaštitni kanal pa čak i spomenuta građevinska kolica s početka posta:

Image

:D
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

Danas je, nakon internog tehničkog pregleda elemenata gornjeg stroja desnog kolosijeka na konstrukciji pothodnika, u stanici Zavidovići opet normalna situacija! U promet je pušten desni prolazni kolosijek (kolosijeci broj 2 i 2a), kao i kolosijeci broj 4,6 i 8. Preko konstrukcije pothodnika se privremno vozi smanjenom brzinom od 30 km/h.

Image

Kolosijeci su u promet pušteni u 15:00 sati. U 15:30 je preko pothodnika, kao prvi, prešao međunarodni brzi voz broj 451 Beograd - Sarajevo:

Image

S objektom, kolosijekom i vozom je sve u najboljem redu! Sretan put!

Image
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by 441-905 »

Danas sam bio u Maglaju službeno, gledam podhodnik u Zavidovićima nije još uvjek u funkciji. Raja prelazi preko pruge, sve po starom. Kolega Mačak da li se možda zna raulog zbog čega podhodnik nije u funkciji, ili kada bi se to moglo desiti?
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

441-905 wrote:Danas sam bio u Maglaju službeno, gledam podhodnik u Zavidovićima nije još uvjek u funkciji. Raja prelazi preko pruge, sve po starom. Kolega Mačak da li se možda zna raulog zbog čega podhodnik nije u funkciji, ili kada bi se to moglo desiti?
Nakon završetka prve faze (građevinski radovi), para je nestalo! Treba još izgraditi ograde paralelne s prugom, izvršiti natkrivanje obadva ulaza, oblaganje podnih i stepenišnih površina, obrada zidova, instaliranje osvjetljenja i video-nadzora, liftova za invalide, opremanje i stavljanje u funkciju poslovnih prostora... Dakle, predstoji mnogo zanatskih radova!

Ovih dana radi se na uređenju podzemnih poslovnih prostora.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Ćiro_bos »

Macak wrote: Nakon završetka prve faze (građevinski radovi), para je nestalo!
Houdini?
Zar i to ima?
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by stjepan »

Macak wrote:... para je nestalo!...
Kad sam vidio novi post u ovoj temi,odmah me presunila misao,sigurno neki vandalizam,grafiteri ili vandali.... sad ne znam,jesam li veseliji što nije tako ili da je tako.Pa ja sam mislio da je to odavno u upotrebi :(( :((

Pozdrav!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
jasmin
Posts: 14
Joined: Wed Nov 24, 2010 1:14 am

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by jasmin »

Ima li koja snova slika iz juna??? :)
ubrzani
Posts: 140
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:53 am

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by ubrzani »

Negdje u novinama izašao konkurs za zakup dva poslovna prostora u zavidovičkom pothodniku. Ipak se nešto mrda.
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by Macak »

15. 09. 2011. planira se svečanost puštanja u promet pothodnika! Završni radovi napreduju punom parom! :D
User avatar
igorailwayman
Posts: 307
Joined: Mon Nov 16, 2009 1:27 am

Re: Izgradnja podhodnika u Zavidovićima

Post by igorailwayman »

danas je 15.09. i neznam da li je bilo svečano puštanje pothodnika u upotrebu, ali znam da je on i jučer "radio" i da sam prošao njih. Moji prvi dojmovi su pozitivni. Pothodnik je kvalitetno urađen i lijepo izgleda. Sve je po PS-u. Zamjerke mu nemam. Baš sam pozitivno iznenađen kako je dobro napravljen i sve finiširano kako treba.

Uz to je postavljena ograda s obje strane kolosjeka u dužini od oko 30-ak metara tako da se sa sigurnošću može reći da će se pothodnik 100% koristiti jer drugog puta nema :)

Evo par slika s mobitela:

Image

Image

Image
Post Reply