PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
mr.nice
Posts: 317
Joined: Wed May 05, 2010 8:35 pm
Location: Piskavica/Omarska ŽRS

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by mr.nice »

..malo poslije izvora susreo sam se sa vozom 45161,inače jedinim međunarodnim teretnim vozom koji je saobraćao za vrijeme štrajka..12 Zas Podlugovi,i potisak 661...
Image

Image

eh,evo me kod predsignala od st.Omarska...tu je i 5.PP,ali ga izgleda nisam fotkao...pravac...
Image

Image

inače bio je tu i 6.PP,ali ga nisam mogao fotkati pošto me glava zabolila od dirktnih zraka sunca,a ja se ošišao kao marinac...evo dvije fotke sa samog ulaza u stanicu Omarska, čuveni "Englezer"..
Image

Image
toliko...veliki pozdrav... :ymhug: :D
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by stjepan »

Bravo mr.nice,lijep putopis.

Pozdrav!!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by 441-905 »

Lijep osvrt na prugu na kojoj radiš. Mr. nice, kako napreduje remont pruge u RS-u, šta se trenutno radi?
Dusko_BG
Posts: 176
Joined: Wed Feb 10, 2010 2:07 pm
Location: Bijeljina/Beograd

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by Dusko_BG »

Cuo sam od drugara da se u RS trenutno rade samo sitniji poslovi a da se masine vracaju ovog mjeseca.Trenutno se sakupljaju stare sine na dijelu koji je remontovan od Josavke do Prisoja i da se dalje prema Doboju razvlace nove sine, da se tucanik rasporedjuje po stanicama.U stanici Dragalovci je deponovana velika kolicina novog tucanika i novih pragova.

Pozdrav!!!
User avatar
mr.nice
Posts: 317
Joined: Wed May 05, 2010 8:35 pm
Location: Piskavica/Omarska ŽRS

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by mr.nice »

hvala na pohvalama,drago mi je da ima interesovanja i za moju dionicu :x ;) ,a remont je ponovo počeo,ove godine trebao bi da se završi,kada bude ljepše vrijeme moram otići da napravim jedan putopis odatle...pozdrav
Image
User avatar
Hamzza
Posts: 85
Joined: Sun May 08, 2011 11:44 am
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by Hamzza »

Večeas sasvim slučajno, potpuno nevezanim povodom, nađoh ovaj tekst o nastanku i prvim godinama rada pruge Banja Luka - Bosanski Novi - Dobrljin:
http://www.prijedor24h.com/index.php?op ... Itemid=143

Ne znam koliko je istinit. Nadam se da je od koristi.
Post Reply