PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Moderator: Ćiro_bos

Itino
Posts: 2
Joined: Fri Nov 19, 2010 2:39 pm

pruga Kostajnica - Josava

Post by Itino »

Ciao


Ja sam ovdje potpuno nov ... dosao sam se registrovati posto sam na jednom drugom sajtu procitao informaciju o planiranoj izgradnji zelj pruga na novim pravcima ...Spominju se dvije zelj. pruge jedna od Capljine - Do tamo negdje prema Crnoj Gori ...i druga od Kostajnice do Josave (Joshave).


Moje pitanje je geografsko/zemljopisne prirode....A glasi .........gdje se nalazi , kuda se prostire taj drugi pravac...Kostajnica - Joshava?

Kostajnica ...pretpostavljam da se misli na Bosansku Kostajnicu...znam gdje se nalazi ...ali gdje se nalazi mjesto Joshava?

Misli li se mozda na Joshavku ? (to je na liniji B. Luka - Doboj ako me pamcenje nije bas skroz izdalo) ...


U svakom slucaju ...vec sam prosurfao i izguuglao sve trikove i fazone koje sam poznavao ...i nisam nasao nista sto bi mi moglo pomoci u destiniranju te lokacije....+


Eto ako bi imao ko ovdje na ovom sajtu da zna o cemu se radi. ?..!



Unaprijed hvala
User avatar
rasha
Posts: 811
Joined: Sat Oct 24, 2009 4:36 pm

Re: pruga Kostajnica - Josava

Post by rasha »

Pozdrav i dobrodošao!

U pitanju su Kostajnica kod Doboja i Jošavka, kao što si pomenuo. I u pitanju je remont deonice postojeće pruge Banja Luka - Doboj, a ne izgradnja nove pruge.
User avatar
mr.nice
Posts: 317
Joined: Wed May 05, 2010 8:35 pm
Location: Piskavica/Omarska ŽRS

Re: pruga Kostajnica - Josava

Post by mr.nice »

Ja bih još dodao, Kostajnica kod Doboja se prije zvala Grapska pa možda može to pomoći pri traženju na kartama i mapama.Jošavka je malo mjesto blizu Banja Luke.Remont pruge se sad vrši na relaciji Kostajnica - Jošavka (trenutno u stanicama i između Ukrina,Snjegotina i Jošavka,znači dio bliži Banjaluci.
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: pruga Kostajnica - Josava

Post by Ćiro_bos »

Hvala kolegama na pojašnjenjima, a kako mislim da je tema izvršila svoju zadaću, nakon nekog vremena je premještam-spajam u prikladniju!
pozdrav...
Posavina expres
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: pruga Kostajnica - Josava

Post by 441-905 »

Imam jedan prijedlog, pa ako se usvoji ok. Ja ne bih zatvarao ovu temu, samo bih je preimenovao. Kako vidim slabo se pisalo o pruzi Novi Grad-Bosanski Novi - Doboj.

Kolega mr.nice možda bi mogao za početak nabrojati službena mjesta na djelu ove pruge od Doboja do Banja Luke, pa dalje od Banja Luke do Prijedora, od Prijedora do Novog Grada.

Neka onda neko na Google Earthu digitalizuje trasu nanese službena mjesta i pravo lijepo za početak.
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: pruga Kostajnica - Josava

Post by Ćiro_bos »

441-905 wrote:Imam jedan prijedlog, pa ako se usvoji ok. Ja ne bih zatvarao ovu temu, samo bih je preimenovao. Kako vidim slabo se pisalo o pruzi Novi Grad-Bosanski Novi - Doboj.

Kolega mr.nice možda bi mogao za početak nabrojati službena mjesta na djelu ove pruge od Doboja do Banja Luke, pa dalje od Banja Luke do Prijedora, od Prijedora do Novog Grada.

Neka onda neko na Google Earthu digitalizuje trasu nanese službena mjesta i pravo lijepo za početak.
I ja sam o tome razmišljao, samo me bunio naziv pruge-teme: Da li ta pruga treba da se naziva Doboj-Banja Luka-Dobrljin ili onako kako si ti naznačio?
Koji je zvaničan početak i završetak ovog pružnog pravca? Mislim na nazive službenih mjesta.
pozdrav.,.
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by Ćiro_bos »

Mislim da je ovo adekvatan naziv teme...
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by damir661 »

Sluzbena mesta su sledeca:

Krenimo od Doboja prema Banja Luci

Doboj, Kostajnica, Rudanka, Stanovi, Ljeskove vode, Ostruznja, Stanarai, Dragalovci, Kulasi, Prisoje, Vijacani, Ukrina, Umka, Snjegotina, Josavka, Bojici, Celinac, Vrbanja, Banja Luka. Nazalost ne znam konkretno sta su ovde stajalista.

A sada idemo od Banja Luke prema Novom gradu:
Banja Luka, Zaluzani, Ramici, Prijakovci, Misin han, Potkozarje, Milosevici , Piskavica, Petrov gaj, Omarska, Kozarac, Donji Garevci, Prijedor, Brezicani, Dragotinja, Dragotinja Donja, Svodna, Blagaj, Petkovac, Novi grad teretna, Novi Grad.

Koliko znam Zaluzani, Prijakovci, Misin han, Milosevici, Petrov gaj, Donji Garevci, Dragotinja, Dragotinja Donja i Petkovac su stajalista, neka me neko ispravi ako gresim, neka od njih su mozda i ukinuta.

Od Novog Grada do Dobrljina odnosno Volinje, ima samo sluzbeno mesto Ravnice
User avatar
Bo Bo
Posts: 2283
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm
Location: Sarajevo BiH

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by Bo Bo »

damir661 wrote:Krenimo od Doboja prema Banja Luci

Doboj, Kostajnica, Rudanka, Stanovi, Ljeskove vode, Ostruznja, Stanarai, Dragalovci, Kulasi, Prisoje, Vijacani, Ukrina, Umka, Snjegotina, Josavka, Bojici, Celinac, Vrbanja, Banja Luka. Nazalost ne znam konkretno sta su ovde stajalista.
Mislim da su Doboj, Kostajnica, Rudanka, Ostružnja, Dragolovci, Prisoje, Ukrina, Snjegotina, Jošavka Vrbanja i Banja Luka stanice.

Već odavno sam digitalizovao prugu od Doboja do Banja Luke ali nazive stanica nisam znao. Otprilike jedan dio ovako izgleda.

Image
Image
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by stjepan »

damir661 wrote:Sluzbena mesta su sledeca:

Krenimo od Doboja prema Banja Luci

Doboj, Kostajnica, Rudanka, Stanovi, Ljeskove vode, Ostruznja, Stanarai, Dragalovci, Kulasi, Prisoje, Vijacani, Ukrina, Umka, Snjegotina, Josavka, Bojici, Celinac, Vrbanja, Banja Luka. Nazalost ne znam konkretno sta su ovde stajalista.

A sada idemo od Banja Luke prema Novom gradu:
Banja Luka, Zaluzani, Ramici, Prijakovci, Misin han, Potkozarje, Milosevici , Piskavica, Petrov gaj, Omarska, Kozarac, Donji Garevci, Prijedor, Brezicani, Dragotinja, Dragotinja Donja, Svodna, Blagaj, Petkovac, Novi grad teretna, Novi Grad.

Koliko znam Zaluzani, Prijakovci, Misin han, Milosevici, Petrov gaj, Donji Garevci, Dragotinja, Dragotinja Donja i Petkovac su stajalista, neka me neko ispravi ako gresim, neka od njih su mozda i ukinuta.

Od Novog Grada do Dobrljina odnosno Volinje, ima samo sluzbeno mesto Ravnice
Još samo da dodam u Omarskoj se odvaja pruga za Tomašicu
U Brezičanima za Ljubiju i Ljubiju Rudnik

Pozdrav!
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
Post Reply