PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
mr.nice
Posts: 317
Joined: Wed May 05, 2010 8:35 pm
Location: Piskavica/Omarska ŽRS

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by mr.nice »

Pa da kolega u pravu si,dosta grešaka ima gdje se zaista nalaze službena mjesta,odnosno sa koje strane pruge. Dobra moć opažanja! :D
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by damir661 »

Da ne otvaram posebnu temu bezveze, da li neko moze vise da napis nesto o pruzi Omarska-Tomasica?
User avatar
mr.nice
Posts: 317
Joined: Wed May 05, 2010 8:35 pm
Location: Piskavica/Omarska ŽRS

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by mr.nice »

može kolega,nije problem,već sam planirao...a ako ne možeš izdržati uđi na www.zeljeznice.ba tamo sam napisao nešto o tome.... B-)
Image
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by admin »

Jedno pitanje za poznavaoce željezničke infrastrukture u okolini Doboja.
Na mapi sam vidio da sjeverno od Doboja ima triangl. Jedno službeno mjesto u tom trianglu je stanica Doboj, zanima me koja su sljedeća dva službena mjesta?
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by damir661 »

Hm ne bi trebalo to da bude Doboj, vec stanica S. Kostajnica (nekadasnja Grapska), u njoj se granaju pruge prema Banja Luci i prema Samcu, a od Doboja do kostajnice je dvokolosecna pruga.

E sada, ako me secanje dobro sluzi ostale dve tacke trijangla bi trebalo biti rasputnice, posto mislim da se od sledecih sluzbenih mesta na oba pravca ne odvaja drugi krak, vec od rasputnica.

Prvo sluzbeno mesto prema Banja Luci je Rudanka, a prema Samcu, Busletic
User avatar
mr.nice
Posts: 317
Joined: Wed May 05, 2010 8:35 pm
Location: Piskavica/Omarska ŽRS

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by mr.nice »

da kolega damire u pravu si, zbog toga kada se gleda na mapi ili nekoj karti dijeluje kao ogromna triangla... :D :ymapplause:
Image
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by damir661 »

Nazalost moram samog sebe da ocrnim i da kazem da nisam u pravu :-s X( :(( :D 8-} . Pogledao sam google earth i od Doboja, maltene na samom izlasku iz stanice postoji trijangla i to na pruzi prema Tuzli.

Jedno od temena jeste stanica Doboj, odakle se pruge razdvajaju prema Kostajnici i prema Tuzli, a treci krak je odvojak koji spaja direktno stanicu Kostjnica sa prugom prema Tuzli. E sada gledajuci Google earth uopste ne vidim gde se ti krakovi zavrsavaju, kolko vidim nema posebnih sluzbenih mesta, vec su rasputnice u pitanju.

Evo slike, u samom donjem levom uglu se vidi pocetak stanice Doboj, pruga levo ide prema Kostajnici (dvokolosecna), desno skrece pruga prema Tuzli, e onda se odozgo pojavljuje jos jedan krak, koji se ne znam kako izdvaja.
Image
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 708
Joined: Mon Sep 15, 2008 5:00 am
Contact:

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by admin »

Damire mene Bas ovaj dio interesuje koji si pokazao na slici, o kojim se rasputnicama/službenim mjestima radi?
441-905
Posts: 613
Joined: Tue May 25, 2010 12:39 pm

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by 441-905 »

Pozdrav mr.nice, zahvaljujem na kartama sa službenim mjestima. Interesuje me, kolika je max. dozvoljena brzina trenutno na ovoj pruzi, i kolika je bila 1991. godine?
User avatar
mr.nice
Posts: 317
Joined: Wed May 05, 2010 8:35 pm
Location: Piskavica/Omarska ŽRS

Re: PRUGA: Doboj-Banja Luka-Dobrljin

Post by mr.nice »

Treutna max. brzina je 70 km/h,a 1991. bila je N.Grad - Brezičani 90 km/h, Brezičani - Omarska 100 Km/h, i dalje od Omarske do Doboja skroz sa 90 km/h... :D
Image
Post Reply