PRUGA: Brčko-Banovići

Moderator: Ćiro_bos

User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Ćiro_bos »

Lokomotive... ali u ovoj temi
LIčanka u Brčkom

Image

Image

Image

Pozdrav....
Posavina expres
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Ćiro_bos »

Na ovoj fotki voz br. 2030, 07.55 h, 01.02.2012.g., posljednji voz otpremljen sa otpravnikom vozova iz stanice Tinja. Isti režim je dobila i stanica Špionica na ovoj pruzi.
Image

pozdrav...
Posavina expres
User avatar
stjepan
Posts: 1178
Joined: Mon Jun 01, 2009 6:24 pm
Location: Hrpelje Kozina

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by stjepan »

Ćiro_bos wrote:Na ovoj fotki voz br. 2030, 07.55 h, 01.02.2012.g., posljednji voz otpremljen sa otpravnikom vozova iz stanice Tinja. Isti režim je dobila i stanica Špionica na ovoj pruzi.
Koji režim ???
Boze daj mi strpljenja,jer ako mi das snagu pobicu ih sve!
User avatar
damir661
Posts: 1382
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:48 pm
Location: Beograd-SRB

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by damir661 »

Šta je to ukinuto mesto OV?
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Ćiro_bos »

stjepan wrote:
Ćiro_bos wrote:Na ovoj fotki voz br. 2030, 07.55 h, 01.02.2012.g., posljednji voz otpremljen sa otpravnikom vozova iz stanice Tinja. Isti režim je dobila i stanica Špionica na ovoj pruzi.
Koji režim ???
Za teretne vozove otvorena pruga, a za putničke vozove stajalište! U službenom mjestu samo čuvarska služba.
pozdrav...
Posavina expres
User avatar
Macak
Posts: 357
Joined: Thu Dec 24, 2009 10:40 pm

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Macak »

Ćiro_bos wrote:
stjepan wrote:
Ćiro_bos wrote:Na ovoj fotki voz br. 2030, 07.55 h, 01.02.2012.g., posljednji voz otpremljen sa otpravnikom vozova iz stanice Tinja. Isti režim je dobila i stanica Špionica na ovoj pruzi.
Koji režim ???
Za teretne vozove otvorena pruga, a za putničke vozove stajalište! U službenom mjestu samo čuvarska služba.
pozdrav...

Jel' to nešto privremeno da se smanji višak sati il' je zaposve? :ymtongue:
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Ćiro_bos »

Macak wrote: Jel' to nešto privremeno da se smanji višak sati il' je zaposve? :ymtongue:
Piše privremeno... ?????
Posavina expres
User avatar
BHzeljeznice
Posts: 257
Joined: Mon Jun 18, 2012 11:03 pm
Location: Gracanica

Re: Talgo infrastruktura

Post by BHzeljeznice »

Osmica wrote:Bo Bo prijatelju,

Mislim da treba uzeti u obzir prošlo društveno uređenje.Zašto?
Nije u pitanju bila naša pamet,tj.pamet inženjera koji su projektovali pruge,nego neke druge ineresne sfere.
Davno mi je jedan stari inženjer pričao da je bilo nekoliko idejnih rješenja "Bradinske rampe",ali da je prošla ova kakva je sada iz nekih i njemu nepoznatih razloga.Ova druga rješenja bi dugoročno bila bolja,ali bi se u nekim solucijama izbjegla Bradina,u nekim Konjic ...I da ne šiljim dalje.Politika.Možda neko zna više,pa izvolite. 8-)

P.S.Znaš kako je Staljin pravio trase pruge? Uzme geografsku kartu,linijar,povuče pravu liniju i eto ti trase. :D
Pa se ti misli kud i kako na terenu to izvesti. :roll:
TAcno tako...i ova nasa pruga Doboj-Tuzla je nazvana ''politicka pruga'',jer sprecanska dolina je ravna,i zasto je se povezivao Ozren prugom,kada je komotno pruga mogla proc' i kroz Gracanicu...grad jest brdovit' al' da je pruga cijelom trasmo isla pokraj puta npr. dosta veca bi se sela povezala od npr. Karanovca,Boljanica Novog,Josave...ne kazem ja da tamo nije pruga trebala ici,ali mi je nelogicno da je pruga polozene 3-5 kilometara od grada u kojem stanu sva sela od Doboja do Miricine...mislim na Gracanicu....... L-)
Image
User avatar
Ćiro_bos
Posts: 3225
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:44 pm
Location: Brčko-Tuzla, BiH

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by Ćiro_bos »



pozdrav...
Posavina expres
ubrzani
Posts: 140
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:53 am

Re: PRUGA: Brčko-Banovići

Post by ubrzani »

Jesu li na ovoj pruzi puštena u rad dva pružna prelaza?
Post Reply